Stramaccioniho muž, který zůstal ve Spartě: Andrea byl rád a souhlasil | iSport.cz
8. července 2018 • 10:35

Stramaccioniho muž, který zůstal ve Spartě: Andrea byl rád a souhlasil

Autor:
TOP VIDEA
Baník - Liberec: Stronati si srazil míč do vlastní sítě, hosté snižují na 1:2! Baník - Liberec: Stronati si srazil míč do vlastní sítě, hosté snižují na 1:2!
Příbram - Zlín: Jablonský se trefil z voleje přímo k tyči, 2:1 Příbram - Zlín: Jablonský se trefil z voleje přímo k tyči, 2:1
VŠECHNA VIDEA ZDE

Bylo to velké překvapení. Když na začátku března Sparta odvolala italského trenéra Andreu Stramaccioni z funkce hlavního trenéra, skončil s ním i jeho zahraniční realizační tým. Až na jednu výjimku – Maria Galinoviče, trenéra brankářů. Někdejší gólman Panathinaikosu působí dál na Letné. „Klub byl s mojí prací nejspíš spokojený, tak mi nabídl, abych setrval,“ prozradil s odstupem času 41letý Chorvat pro klubový web.Když končí hlavní kouč, je běžné, že si bere svůj realizační tým s sebou na další štaci. Nestává se často, aby klub rozvázal spolupráci pouze s ním a některé blízké spolupracovníky si nechal. Případ Maria Galinoviče, bývalého chorvatského reprezentanta a do března ještě kolegy Andrey Stramaccioniho ve Spartě, je však výjimkou, která potvrzuje pravidlo.

„Hodně lidí se mě na to ptá,“ netají Galinovič v rozhovoru pro klubový web, že se jedná o nevšední událost.

„V den, kdy se klub rozloučil s Andreou, mi volal asistent trenéra s tím, že se semnou chce setkat Pavel Hapal. S Danielem Zítkou jsme vytvořili dobrý tým, kolegové se mnou byli spokojeni a to samé nejspíš platilo i o vedení klubu. Nabídli mi, abych tu zůstal,“ popisuje, jak se zrodilo jeho setrvání v Praze.

Zatímco technický vedoucí Leonidas Vokolos, asistenti Omar Danesi, Robert Muzzi, kondiční specialisté Federic Pannoncini, Stefan Campari a analytik Vincenzo Sasso, balili kufry, Galinovič řešil se Stramaccionim, zda bude i nadále pokračovat ve Spartě.

Mario Galinovič, trenér brankářů, na prvním tréninku se Spartou
Mario Galinovič, trenér brankářů, na prvním tréninku se Spartou

„Když mi to řekli, okamžitě jsem volal Andreovi, protože to on mě na Spartu přivedl. Byl šťastný, že mě klub chce i dál a souhlasil s tím, že budu pokračovat ve Spartě. Pak jsem se ještě poradil s rodinou a přáteli a rozhodl se zůstat,“ řekl muž, který má v klubu na starost brankáře.

A společně s Danielem Zítkou si nevedou špatně. Za jejich úřadování už dva brankáři zamířili do zahraničí. Tomáše Koubka si vyhlédlo francouzské Stade Rennes a Martina Dúbravku letos v zimě anglický Newcastle.

„Mrzí mě, že jsme spolu pracovali krátce, ale jsem rád, že se klukům dál daří a drží si kvalitní výkonnost i v zahraničí. Třeba Martina Dúbravku jsme chtěli s Andreou už do Panathinaikosu, ale tehdy jsme byli v obtížné finanční situaci. Měli jsme ho však vyskautovaného a když se před sezonou naskytla šance jej získat, okamžitě jsem souhlasil,“ prozradil Galinovič.

Nyní se Zítkou piplá dosavadní jedničku Florina Nitu a letní posilu ze Slovácka Milana Heču. „Ale zatím se nedá říct, že Milan by byl dvojka, spíš bojuje s Florinem o post jedničky,“ poznamenal chorvatský kouč.

Kdo je Mario Galinovič?
Galinovič je bývalý reprezentant Chorvatska. V národním dresu odchytal dvě utkání. Výraznou stopu zanechal v řeckém Panathinaikosu, za který si zahrál i proti Spartě. V sezoně 2009/10 proti ní chytal předkolo Ligy mistrů na Letné. Ve Spartě spolupracuje s bývalým českým reprezentantem Danem Zítkou.

 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Nový hrací model Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Fantasy liga Kluby

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci.
Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin a odehrají nadstavbu.

Profily klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava

MS v hokeji 2019 (Slovensko): Program * Rozpis * Vstupenky * Tabulky

MS v biatlonu 2019 (Östersund): Program * Závody * Info a vstupenkyČlánky odjinud


Články odjinud