Jablonec v generálce zdolal Bielefeld, Teplice přejely Sokolov

0
Kdo je favoritem finále hokejové extraligy a jaké faktory mohou rozhodnout?
Zdrcený Trpišovský, Hranáč je teď NEJ stoper ligy. Co Svědík a plzeňská stopa?

Fotbalistům Jablonce se povedla generálka na novou ligovou sezonu. Svěřenci Petra Rady zakončili soustředění v Rakousku výhrou 1:0 nad druholigovým německým soupeřem Bielefeldem.

Zápas rozhodl v 70. minutě stoper David Lischka po přímém kopu Michala Trávníka. Účastník Evropské ligy z rakouského kempu odjíždí s bilancí výhry, remízy a prohry.

"V prvním poločase jsme měli brejkové situace, ale nedotáhli jsme je do konce. Ve druhém poločase jsme se po standardní situaci dostali do vedení a v závěru si to uhráli. Až v závěru jsme prostřídali, hráči toho měli ve velkém vedru dost," řekl trenér Jablonce Petr Rada pro klubový web.

Teplice doma porazily druholigový Sokolov hladce 3:0 po gólech Davida Vaněčka, Tomáše Kučery a vlastní trefě brankáře Jaroslava Beláně. "Vyhráli jsme 3:0, ale byly vidět určité pasáže, kde ty věci byly kostrbaté. Zhodnotíme si to a věřím, že se dobře připravíme na první mistrovské utkání," uvedl teplický kouč Daniel Šmejkal.

Povedenou generálku absolvoval také Zlín a rovněž výsledkem 3:0 na svém stadionu zdolal slovenské Zlaté Moravce. Dvě branky "Ševců" zaznamenal Bosňan Adnan Džafič, jednou se trefil Lukáš Bartošák. "Myslím si, že ta hra by měla být lepší. Potřebujeme dostat více do hry ty tvořivé hráče," podotkl trenér Zlína Michal Bílek.

Mladá Boleslav na soustředění v Rakousku remizovala s dalším celkem z druhé bundesligy Aue 3:3. Za Středočechy se prosadili Lukáš Hůlka, Jiří Kateřiňák a Tomáš Přikryl.

Karviná zvítězila nad polskou Odrou Opole 1:0 brankou Filipa Panáka z 52. minuty. Slovácku v Rakousku zachránil remízu 1:1 s maďarským Haladásem v poslední minutě Lukáš Sadílek. Nováček z Opavy podlehl druholigové slovenské Skalici 0:2.

FK Jablonec - Arminia Bielefeld 1:0 (0:0)

Branka: 70. Lischka.

Sestava Jablonce: Hrubý - Hovorka (77. Hübschman), Břečka, Lischka, Hanousek - Kubista, Trávník (86. Ikaunieks), Považanec - Masopust (65. Pleštil), Doležal (77. Chramosta), Acosta (46. Jovovič). Trenér: Rada.

FK Mladá Boleslav - Erzgebirge Aue 3:3 (1:2)

Branky: 42. Hůlka, 53. Kateřiňák, 72. Přikryl - 10. Bertram, 23. Härtel, 84. Strauss.

Sestava M. Boleslavi: Kamenár - Pauschek, Chaluš (46. Král), Takács, Fabián - Hůlka, Jánoš (46. Kateřiňák) - Konaté, Ladra (46. Přikryl), Diviš (46. Mareš) - Komličenko (74. Hubínek). Trenér: Weber.

Fastav Zlín - ViOn Zlaté Moravce 3:0 (2:0)

Branky: 31. a 70. Džafič, 42. Bartošák.

Sestava Zlína: Dostál - Gajič, Buchta, Hnaníček (75. Bačo) - Matejov (75. Kopečný), Podio (75. Slaměna), Traoré, Jiráček (60. Hronek), Bartošák (75. Holík) - Džafič, Beauguel (46. Železník). Trenér: Bílek.

1. FC Slovácko - Szombathelyi Haladás 1:1 (0:1)

Branka Slovácka: 90. Sadílek.

Sestava Slovácka: Daněk - Kadlec, Hofmann, Krejčí, Juroška - Navrátil, Daníček, Machalík (78. Sadílek), Janošek (58. Havlík), Petr (78. Rezek) - Kuchta. Trenér: Kordula.

FK Teplice - Baník Sokolov 3:0 (1:0)

Branky: 15. Vaněček, 49. Kučera, 63. vlastní Belaň.

Sestava Teplic: Diviš (46. Grigar) - Vondrášek, Hošek (66. Čmovš), Král (46. Jeřábek), Krob - Ljevakovič (62. Soungole), Kučera (62. Trubač) - Moulis (62. Dressler), Hora (62. Shejbal), Luts (46. Žitný) - Vaněček (46. Červenka). Trenér: Šmejkal.

Karviná - Odra Opole 1:0 (0:0)

Branka: 52. Panák.

Sestava Karviné: Berkovec - Čolič, Piroch, Janečka, Tusjak - Panák (53. Šisler) - Lingr (67. Moravec), Suchan, Budínský (55. Kalabiška), Letič - Ramirez. Trenér: Nádvorník.

MFK Skalica - SFC Opava 2:0 (0:0)

Branky: 63. Haša, 66. Dolný.

Sestava Opavy: Šrom - Simerský, Svozil, Hrabina (73. Schaffartzik) - Zavadil (46. Smola), Schaffartzik (46. Jursa) - Kayamba, Kuzmanovič, Zapalač (46. Řezníček) - Jurečka, Puškáč. Trenér: Skuhravý.

0

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905