Slavia přišla o Van Burena! Po srážce na tréninku si zlomil lýtkovou kost | iSport.cz
Jonáš Bartoš
18. července 2018 • 13:48

Slavia přišla o Van Burena! Po srážce na tréninku si zlomil lýtkovou kost

TOP VIDEA
iSport podcast: Zahrála Sparta proti Boleslavi nejlépe pod Jílkem? A je závislá na Kangovi? iSport podcast: Zahrála Sparta proti Boleslavi nejlépe pod Jílkem? A je závislá na Kangovi?
Flek přišel o Moskvu, nahradí ho Lenc. Přenese si Gulaš pohodu z ligy i do nároďáku? Flek přišel o Moskvu, nahradí ho Lenc. Přenese si Gulaš pohodu z ligy i do nároďáku?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Tohle si Slavia rozhodně nepřála. Těsně před startem ligy přišla o jednoho z klíčových hráčů do ofenzivy. Na středečním dopoledním tréninku se zranil Mick van Buren. Nizozemský křídelník si při nešťastné srážce s gólmanem zlomil lýtkovou kost, ihned zamířil do nemocnice a musel se podrobit operaci. Je pravděpodobné, že „sešívaným“ bude chybět celý podzim.Je to jediná výrazná kaňka na končící přípravě. čtyři dny před duelem v Olomouci přišla Slavia o jednoho z důležitých hráčů, se kterým Jindřich Trpišovský počítal do základní sestavy. Mick van Buren se na středečním tréninku srazil s gólmanem, nešťastný souboj má fatální následky. Vyšetření v nemocnici u pětadvacetiletého rychlíka potvrdila nepříjemnou diagnózu. Zlomená lýtková kost, okamžitá operace a vynucená pauza.

„Je to hodně nepříjemné, bohužel jde zase o Micka. Na trénincích vypadal výborně, navíc jde o křídlo. Takže jsme zase tam, kde jsme byli,“ povzdychl si slávistický kouč, že o technicky nadaného a rychlého hráče těsně před startem sezony přišel.

Van Burena čeká po operaci dlouhá pauza. „Může to být i celý podzim,“ přiznal Trpišovský. Smutnou zprávu se dozvěděl během předsezonní tiskové konference. Informace o zlomenině zdrtila i vedle sedící hráče Milana Škodu a Vladimíra Coufala. "Promiňte, teď jsem nevnímal otázku. Pořád přmýšlím o tom, co se stalo," přiznal Škoda po jednom z dotazů přítomných novinářů. 

Slavia tak znovu musí řešit problém s nedostatkem ofenzivních křídelních hráčů – trenér může používat Stocha, Zmrhala, případně univerzály Sýkoru a Balutu. S Van Burenem Trpišovský počítal do základní sestavy, kde měl v útoku doplňovat dvojici Tecl, Škoda.

Jinak jsou ale slávističtí hráči bez větších zdravotních komplikací. „Až na tuhle nešťastnou událost už bychom měli mít jen drobné bolístky. Muris (Mešanovič) v podstatě absolvoval celý program s týmem, i když zvlášť s kondičními trenéry. Od příštího týdne má od doktorů povolené dělat určité nekontaktní věci s týmem, v těch soubojových musíme ještě chvilku počkat. Optimistický předpoklad doktorů je, že v září půjde do plné tréninkové i zápasové zátěže,“ vyhlíží Trpišovský blížící se návrat dlouhodobého maroda.

Slavia do ligové sezony vstupuje v neděli duelem v Olomouci.

 

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2019/2020

Program a rozpis zápasů Tabulka Změny pravidel Herní model Aktuální kolo Sestřihy zápasů VIDEO momenty Tabulka střelců Fantasy liga Kluby

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2019/2020 pokračuje v herním systému s nadstavbou: po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin a odehrají nadstavbu. Před novým ročníkem se měnila pravidla. Titul obhajuje Slavia Praha, nováčkem jsou České Budějovice.

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava
Články odjinud


Články odjinud