SESTŘIH: Sparta - Opava 2:0. Kanga pálil z dálky, Tettehovi pomohla teč

0
Je nedotknutelnost Třince pryč? Dynamo a Spartu táhnou schovaní lídři. Překvapí Litvínov?
Spor o Kováče: kouč budoucnosti a opravdová trefa, nebo jen bublina?

Fotbalisté pražské Sparty na úvod nové ligové sezony vydřeli výhru 2:0 nad nováčkem z Opavy. Slezané drželi na Letné 72 minut senzační remízu, ale pak se z dálky trefil gabonský záložník Guélor Kanga a pojistku přidal Ghaňan Benjamin Tetteh. Sparta nad Opavou vyhrála v nejvyšší soutěži poosmé za sebou. Nováček se po 13 letech vrátil do ligy sympatickým výkonem, ale k bodům to nepovedlo.

CELÝ SESTŘIH: Sparta - Opava 2:0. Nováčka srazila chyba brankáře a vlastní gól

Opava nepřijela na Letnou, kde v minulých pěti ligových zápasech inkasovala hrozivých 21 gólů, jen bránit a hned v úvodní minutě zahrozila po brejku. Kuzmanovič však pálil v dobré pozici vysoko nad. Ve zbytku první půle už měla výraznější šance téměř výhradně Sparta.

V deváté minutě Ben Chaimův slabý přízemní centr propadl hostujícímu gólmanovi Šromovi mezi nohama těsně vedle, vzápětí Plavšičovu střelu srazila obrana a Štetina po rohu hlavičkoval mimo.

V domácím dresu byl aktivní hlavně Ben Chaim. V 19. minutě jeho střelu tečoval těsně mimo Pulkrab, který dostal na hrotu útoku přednost před Tettehem. Ve 34. minutě postupoval Ben Chaim ze strany sám na bránu, ale trefil jen Šroma. Chvíli před pauzou pak po Stanciuově přihrávce mířil vedle Kanga.

Po necelé hodině hry šel sudí Královec zkontrolovat na videu Hrabinův zákrok na Chipciua, ale penaltu nenařídil. V 66. minutě Stanciu z přímého kopu těsně za vápnem trefil jen boční síť.

Spartě se po přestávce dlouho příliš nedařilo a navázala na nepřesvědčivé výkony z letní přípravy, v níž ze sedmi utkání jen dvakrát vyhrála. Vysvobodil ji až gól ze 73. minuty. Po Tettehově přiťuknutí napřáhl Kanga z 30 metrů a přízemní skákavou střelou zaskočil brankáře Šroma.

Letenští se uklidnili a vzápětí mohli zvýšit, Stanciu však pálil jen do břevno. Pojistku tak nejlepší domácí tým minulé ligové sezony dal až v 84. minutě, kdy Tettehovu ránu Svozil nešťastně srazil mimo Šromův dosah. Sparta se tak vítězně naladila na čtvrteční úvodní zápas 2. předkola Evropské ligy proti Spartaku Subotica.

Domácí: 73. Kanga, 84. Svozil (vl.)

Hosté:

Domácí: Niță – Chipciu, Štetina, Costa, M. Frýdek – Kulhánek, Kanga – Plavšić (72. Josef Šural), Stanciu (C), Ben Chaim (78. V. Vukadinović) – Pulkrab (57. Tetteh).

Hosté: Šrom – Simerský, Svozil, Hrabina – Kayamba, Zavadil (82. Jurečka), Kuzmanović (C), Schaffartzik, Zapalač – Puškáč (73. Jursa), Juřena (78. Smola).

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905