22. července 2018 • 16:50

SESTŘIH: Bohemians – Slovácko 2:1. Rozhodl Mašek z penalty

0
Bořil v ofsajdu? Asi ano, ale žádný záběr není stoprocentní. Nejasná ČK pro Petráka
SESTŘIH: Boston - Toronto 2:3. Pastrňák dal první gól v play off, rozhodl ale Matthews

Fotbalisté Bohemians 1905 vstoupili do nové sezony Fortuna ligy vítězstvím 2:1 nad Slováckem. Pražané rozhodli zápas prvního kola už v úvodním dějství, kdy se trefili Josef Jindřišek a z penalty Dominik Mašek. V 77. minutě snížil z pokutového kopu Vlastimil Daníček. "Klokani" v nejvyšší soutěži bodovali naplno po sedmi utkáních, naopak Slovácko protáhlo čekání na ligovou výhru na šest duelů.

CELÝ SESTŘIH: Bohemians - Slovácko 2:1. Rozhodl Mašek z penalty

Bohemians začali lépe a v desáté minutě šli do vedení. Dostálův dlouhý aut odvrátila obrana Slovácka jen těsně za vápno, kam si naběhl Jindřišek a z voleje uklidil míč do sítě. Sedmatřicetiletý kapitán Pražanů dal první soutěžní gól od listopadu 2015.

Slovácko poprvé zahrozilo až v polovině úvodního dějství, kdy Janoškův centr z přímého kopu nebezpečně prolétl domácím vápnem. Po půlhodině hry pak hostující Kuchta v dobré pozici hlavičkoval do míst, kde stál Fryšták.

Jinak byli v první půli lepší Bohemians. Ve 32. minutě prošel až do vápna Reiter a hosty zachránil brankář Daněk. Pět minut před pauzou už domácí přidali pojistku. Janošek v pokutovém území zatáhl Maška a sám faulovaný hráč s přehledem proměnil nařízenou penaltu střelou na opačnou stranu, než kam skočil gólman. "Klokani" po sedmi zápasech v ligovém duelu skórovali více než jednou.

Kouč Slovácka už v 36. minutě stáhl ze hry Machalíka, hned po přestávce sáhl i k druhému střídání a jeho svěřenci přidali. Po hodině hry vypálil těsně nad bývalý hráč Bohemians Kuchta, který vzápětí vystihl Fryštákovu chybu při rozehrávce, ale potrestat ji nedokázal. Sadílek poté vystřelil kousek vedle.

Domácí začali hrát pasivně, tým z Uherského Hradiště však postrádal důraz v zakončení, jako v 68. minutě, kdy dva hráči na malém vápně promáchli.

V 76. minutě už "klokany" stihl trest. Vaníček v rohu vápna fauloval Jurošku a Daníček z penalty snížil, i když Fryšták vystihl směr střely. Kapitán Slovácka dal předchozí soutěžní gól na jaře při domácím triumfu 1:0 nad Bohemians. Hostující celek skóroval ve vzájemných soubojích poprvé po šesti utkáních.

V 85. minutě mohli domácí znovu odskočit do dvougólového vedení, ale střídající Kabajev při úniku dvou hráčů na brankáře nepřihrál a zvolil kličku, kterou Daněk vystihl. Hosté dostali Pražany pod drtivý tlak, ale nesrovnali ani z velkého závaru po rohu.

Domácí: 11. Jindřišek, 40. Mašek

Hosté: 77. V. Daníček

Domácí: Fryšták – M. Dostál, Šmíd, Bederka, Bartek – Reiter (73. Záviška), Jindřišek (C), Hašek, Vaníček (78. Švec) – Mašek, Juliš (67. Kabajev).

Hosté: Daněk – Juroška, S. Hofmann, J. Krejčí, Reinberk – Janošek (46. Havlík), V. Daníček (C) – Navrátil, Machalík (36. Sadílek), Petr – Kuchta (84. Kubala).

Klíčové momenty utkání:

Bohemians - Slovácko: Tlak hostů sílí, zakroucená střela Petra zevnitř vápna těsně minula bránu

Bohemians - Slovácko: Obrovská šance! Samostatný únik dvou hráčů Bohemians totálně zazdil Kabajev

Bohemians - Slovácko: Po faulu Vaníčka ve vápně proměnil Daníček penaltu a snížil na 2:1

Bohemians - Slovácko: Fryšták vytáhl nebezpečnou střelu Sadílka na rohový kop

Bohemians - Slovácko: Velká šance hostů! Kuchta placírkou netrefil prostor domácí brány

Bohemians - Slovácko: Bartek se prodral k zakončení na hranici šestnáctky, Daněk si dokázal poradit

Bohemians - Slovácko: Mašek byl stažen v pokutovém území, následnou penaltu sám proměnil a zvyšuje na 2:0

Bohemians - Slovácko: Centr Petra našel ve vápně osamoceného Kuchtu, Fryšták podržel domácí!

Bohemians - Slovácko: Daněk nadvakrát zkrotil přízemní pokus Juliše z hranice šestnáctky

Bohemians - Slovácko: Jindříšek napřáhl zpoza vápna a parádně propálil vše, co mu stálo v cestě, 1:0

Bohemians - Slovácko: Daníček hlavičkoval po centru Reinberka, v dobré pozici nepřesně

Bohemians - Slovácko: Maškova střela ze standardní situace minula hostující bránu

0

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905