SESTŘIH: Baník - Jablonec 1:0. Ostrava v euforii, ke gólu pomohl Baroš

Autor: iSport.cz
0
Je nedotknutelnost Třince pryč? Dynamo a Spartu táhnou schovaní lídři. Překvapí Litvínov?
Spor o Kováče: kouč budoucnosti a opravdová trefa, nebo jen bublina?

Fotbalisté Ostravy vstoupili do nové sezony vítězstvím 1:0 nad Jabloncem. Vyrovnaný, až remízový zápas rozhodl devět minut před koncem vlastním gólem hostující obránce Tomáš Holeš, který po Fillově rohu usměrnil do vlastní sítě míč před číhajícím Barošem. Baník porazil Jablonec po osmi letech a až na patnáctý pokus.

Baník těsně před zápasem dopsal na soupisku nově angažovaného Jánoše, nemohl ale využít zraněného stopera Procházku, místo nějž se do sestavy dostala jediná ze tří letních posil Stronati. Ten se ocitl v centru zájmu už v 10. minutě, ale jinak, než by si přál. Jablonecký Doležal ho totiž fyzicky přetlačil v souboji jeden na jednoho, z úhlu šel sám na Laštůvku, který však jeho ránu vyrazil.

I následující pětiminutovka patřila hostům. Nejblíže gólu byl ve 12. minutě Považanec, ale po rychlé souhře Jablonec ve středu hřiště minul před prázdnou brankou povedený Holešův centr z pravého křídla. Baník pak krátkou převahu soupeře potlačil a sám opticky získal navrch, ale k ohrožení Hrubého se nepropracoval.

CELÝ SESTŘIH: Baník - Jablonec 1:0. Ostrava v euforii, ke gólu pomohl Baroš

Druhý poločas vypadal z obou stran ještě opatrnější a zajímavých fotbalových momentů bylo pomálu. Vyrovnaný duel čekal na šanci, která by přinesla rozuzlení. Mohl jí být jablonecký brejk z 79. minuty, po němž ale ve skluzu Doležal mířil vysoko nad branku.

Promarněná příležitost se stala klasickým fotbalovým klišé předznamenávajícím rozhodují úder na opačné straně. Po Fillově rohu se míč snesl na malé vápno Jablonce a Holeš, hrající 100 ligové utkání, ho ve snaze odkopnout před Barošem, usměrnil do vlastní sítě.

Severočeši se v závěru vrhli dopředu, ale hektika se rychle měnila v křeč a Laštůvku už nedonutili k těžkému zákroku. Svěřenci Petra Rady nebodovali poprvé od 20. dubna a Ostrava doma posedmé za sebou nepoznala hořkost porážky.

Baník Ostrava - FK Jablonec 1:0 (0:0)

Branka: 81. vlastní Holeš. Rozhodčí: Hrubeš - Koval, Flimmel. ŽK: Kubista, Jovovič, Doležal. Diváci: 8869.

Ostrava: Laštůvka - Pazdera, Šindelář, Stronati, Fleišman - Fillo, Jirásek, R. Hrubý (54. Jánoš), Granečný (68. Holzer) - Baroš (90. Pokorný), Diop. Trenér: Páník.

Jablonec: V. Hrubý - Holeš, Hovorka, Lischka, Hanousek (87. Chramosta) - Masopust, Trávník (85. Ikaunieks), Kubista, Považanec, Jovovič (70. Acosta) - Doležal. Trenér: Rada.

Domácí: 81. Holeš (vl.)

Hosté:

Domácí: Laštůvka – Pazdera, Šindelář, Stronati, Fleišman – Fillo, R. Hrubý (53. Jánoš), Jirásek, Granečný (67. Holzer) – Diop, Baroš (C) (90+1. J. Pokorný).

Hosté: V. Hrubý – Holeš, Hovorka, Lischka, Matěj Hanousek (87. Chramosta) – Trávník (85. D. Ikaunieks), V. Kubista, Považanec – Masopust, Doležal (C), Jovović (70. R. Acosta).

Baník - Jablonec: Jirásek kroutil výborný centr, Ostravané ale nezareagovali

Baník - Jablonec: A zase Baroš s Hovorkou. Útočník Baníku málem vzal stopera pod krkem
Video patří k placenému obsahu iSportu
Odemknout video

Baník - Jablonec: Další mela. Po souboji vytekl Jovovič, spílal mu Baroš

Baník - Jablonec: Trávník málem zakončoval, Šindelář zachránil situaci

Baník - Jablonec: Diop hlavičkoval, ale neohrozil Hrubého

Baník - Jablonec: Jiráskovu povedenou střelu nadzvedl nad bránu Hovorka

Baník - Jablonec: Holzer přišel na hřiště, část ostravských fanoušků ho vypískala

Baník - Jablonec: Doležal byl sám před bránou, ve složité pozici střílel nad

Baník - Jablonec: Ostrava jde do vedení 1:0. Holeš si vstřelil vlastní gól

0

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905