SESTŘIH: Liberec - Teplice 2:2. Vaněček vystřílel hostům remízu

0
Zimák k play off NHL. Lener i analytik tipují postup Bostonu. V čem se Nečas blíží Pastovi?
Mám rád, když Ostrava žije Baníkem, říká Buchta. Je rychlejší než Tanko?

Fotbalisté Liberce remizovali ve 3. ligovém kole s Teplicemi 2:2. Hosté dvakrát vedli po gólech Davida Vaněčka, který navázal na své dvě trefy z minulého utkání, ale Slovan pokaždé rychle srovnal. Nejprve se prosadil Petr Ševčík a v druhé půli střídající Jan Pázler. Teplice bodovaly ve vzájemných soubojích počtvrté za sebou a po třech kolech sezony jsou s pěti body bez porážky. Liberec má o bod méně.

Liberec byl v úvodu aktivnější, první větší šanci měl ale až ve 24. minutě. Bývalý teplický hráč Potočný střílel z přímého kopu k tyči a Diviš jeho pokus s obtížemi vyrazil na roh.

Ve 33. minutě ze své úvodní možnosti udeřily Teplice. Na Kučerův nákop z přímého kopu si naběhl Vaněček a uklidil míč z první k tyči. Domácí marně reklamovali, že si hostující útočník před gólem pomohl faulem v souboji s Kačarabou.

Teplicím vydrželo vedení jen necelou minutu. Na Potočného centr z pravé strany si naběhl Ševčík a hlavou zaznamenal čtvrtou ligovou trefu. Po vyrovnání se pro změnu hosté zlobili na rozhodčího Pechance, že celé akci předcházel údajný faul.

CELÝ SESTŘIH: Liberec - Teplice 2:2 Severočeské derby skončilo remízou, teplický Vaněček si opět připsal dva góly

Ve 38. minutě mohl otočit stav Pešek, ale radost z první branky v nejvyšší soutěži mu po technické ráně zpoza vápna zkazila tyč. Na druhé straně pak vypálil Žitný, dorážející Moulis po souboji s Mikulou upadl na zem, ale sudí Pechanec penaltu nezapískal.

I po přestávce se Liberec tlačil dopředu, ale do vedení šly Teplice. Po Horově dlouhém autu si zpracoval balon Vaněček a přehodil brankáře Hladkého. Hostující útočník navázal na dvě trefy, jimiž minulý týden přispěl k výhře 5:2 nad Duklou.

Teplice znovu vedly jen chvíli. V 63. minutě přišel posílit domácí ofenzivu Pázler a po pěti minutách na trávníku srovnal, když přehodil brankáře Diviše po přihrávce od Mashikeho Sukisy. Liberecký útočník jako střídající hráč skóroval i v prvním kole, v němž rozhodl o výhře nad Karvinou.

Domácí výrazně ožili a v 75. minutě mohli dokonat obrat. Jenže po závaru ve vápně vypíchl míč Diviš. V hektickém závěru mohly brát tři body i Teplice, ale střídající Červenka mířil nad.

Domácí: 35. Ševčík, 68. Pázler

Hosté: 33. Vaněček, 60. Vaněček

Domácí: Hladký – Mikula, Karafiát, Kačaraba, Mara – Breite (C) – Pešek (56. Malinský), Ševčík, Nešický (63. Pázler), Potočný (79. Koscelník) – Mashike Sukisa.

Hosté: Jakub Diviš – Vondrášek, Jeřábek, Král, Krob – Ljevaković (C) (77. Soungole), Kučera – Moulis (83. Shejbal), Hora, Žitný (54. Červenka) – Vaněček.

Liberec - Teplice: Mashike se nedokázal protlačit až k úspěšnému zakončení

Liberec - Teplice: Potočný vyslal pěknou střelu z dálky, Diviš byl ale připravený

0

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905