SESTŘIH: Liberec - Teplice 2:2. Vaněček vystřílel hostům remízu | iSport.cz
4. srpna 2018 • 18:57

SESTŘIH: Liberec - Teplice 2:2. Vaněček vystřílel hostům remízu

ZLATÁ PÍŠŤALKA: Sudí Orel v zápase Plzně selhal, Pechanec byl na Hané excelentní ZLATÁ PÍŠŤALKA: Sudí Orel v zápase Plzně selhal, Pechanec byl na Hané excelentní
Ján Svorada v Síni slávy deníku Sport: Cením si čtrnácti let u profesionálů Ján Svorada v Síni slávy deníku Sport: Cením si čtrnácti let u profesionálů

Fotbalisté Liberce remizovali ve 3. ligovém kole s Teplicemi 2:2. Hosté dvakrát vedli po gólech Davida Vaněčka, který navázal na své dvě trefy z minulého utkání, ale Slovan pokaždé rychle srovnal. Nejprve se prosadil Petr Ševčík a v druhé půli střídající Jan Pázler. Teplice bodovaly ve vzájemných soubojích počtvrté za sebou a po třech kolech sezony jsou s pěti body bez porážky. Liberec má o bod méně.

Liberec byl v úvodu aktivnější, první větší šanci měl ale až ve 24. minutě. Bývalý teplický hráč Potočný střílel z přímého kopu k tyči a Diviš jeho pokus s obtížemi vyrazil na roh.

Ve 33. minutě ze své úvodní možnosti udeřily Teplice. Na Kučerův nákop z přímého kopu si naběhl Vaněček a uklidil míč z první k tyči. Domácí marně reklamovali, že si hostující útočník před gólem pomohl faulem v souboji s Kačarabou.

Teplicím vydrželo vedení jen necelou minutu. Na Potočného centr z pravé strany si naběhl Ševčík a hlavou zaznamenal čtvrtou ligovou trefu. Po vyrovnání se pro změnu hosté zlobili na rozhodčího Pechance, že celé akci předcházel údajný faul.

CELÝ SESTŘIH: Liberec - Teplice 2:2 Severočeské derby skončilo remízou, teplický Vaněček si opět připsal dva góly
720p 360p

Ve 38. minutě mohl otočit stav Pešek, ale radost z první branky v nejvyšší soutěži mu po technické ráně zpoza vápna zkazila tyč. Na druhé straně pak vypálil Žitný, dorážející Moulis po souboji s Mikulou upadl na zem, ale sudí Pechanec penaltu nezapískal.

I po přestávce se Liberec tlačil dopředu, ale do vedení šly Teplice. Po Horově dlouhém autu si zpracoval balon Vaněček a přehodil brankáře Hladkého. Hostující útočník navázal na dvě trefy, jimiž minulý týden přispěl k výhře 5:2 nad Duklou.

Teplice znovu vedly jen chvíli. V 63. minutě přišel posílit domácí ofenzivu Pázler a po pěti minutách na trávníku srovnal, když přehodil brankáře Diviše po přihrávce od Mashikeho Sukisy. Liberecký útočník jako střídající hráč skóroval i v prvním kole, v němž rozhodl o výhře nad Karvinou.

Domácí výrazně ožili a v 75. minutě mohli dokonat obrat. Jenže po závaru ve vápně vypíchl míč Diviš. V hektickém závěru mohly brát tři body i Teplice, ale střídající Červenka mířil nad.

Domácí: 35. Ševčík, 68. Pázler

Hosté: 33. Vaněček, 60. Vaněček

Domácí: Hladký – Mikula, Karafiát, Kačaraba, Mara – Breite (C) – Pešek (56. Malinský), Ševčík, Nešický (63. Pázler), Potočný (79. Koscelník) – Mashike Sukisa.

Hosté: Jakub Diviš – Vondrášek, Jeřábek, Král, Krob – Ljevaković (C) (77. Soungole), Kučera – Moulis (83. Shejbal), Hora, Žitný (54. Červenka) – Vaněček.

720p 360p

Liberec - Teplice: Potočný vyslal pěknou střelu z dálky, Diviš byl ale připravený
720p 360p

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Nový hrací model Fantasy liga

Nejvyšší česká fotbalová soutěž nově s názvem FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci. Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin, do kterých si přenesou bodové zisky: skupina o titul (1.-6.), skupina o baráž o EL (7.-10.) a skupina o udržení (11.-16.).

SESTŘIHY všech zápasů 4. kola Fortuna ligy »

5. kolo Fortuna ligy:
Dukla - Slovácko 1:2
, Liberec - Bohemians 1905 1:1Zlín - Teplice 1:0, Ml. Boleslav - Opava 6:1, Slavia - Jablonec 0:2, Karviná - Plzeň 0:1, Sparta - Příbram 2:2, Olomouc - Baník Ostrava 1:4