SESTŘIH: Karviná - Boleslav 3:4. Přestřelka pro hosty, pálil i Konaté

0
Lokvenc: Chemie Kuchty a Birmančeviče je úžasná! Chorý není zákeřňák
CESTA ZE DNA: Jsme silnější, než si myslíme, říká zápasník Peňáz

Fotbalisté Mladé Boleslavi ve třetím ligovém kole vyhráli na stadionu Karviné 4:3 a dočkali se premiérových bodů v sezoně. Naopak tým kouče Romana Nádvorníka i potřetí v novém ročníku prohrál. Domácí sice v sedmigólové přestřelce dvakrát dorovnali ztrátu, ale na čtvrtou a premiérovou ligovou branku Tomáše Ladry z 83. minuty už byli krátcí a s Boleslaví po sérii čtyř zápasů bez prohry nebodovali.

Domácí: 45+2. Budínský, 58. Wágner, 87. Ramírez

Hosté: 23. Komličenko, 56. Konaté, 62. Janečka (vl.), 83. Ladra

Domácí: Berkovec – Čolić, Janečka (C), Kocsis, Letić (87. Dramé) – Mertelj – Jan Moravec, Budínský, Panák (70. Ramírez), Tusjak – Wágner.

Hosté: Šeda – Pauschek, Chaluš, Král, Keresteš – Takács, Hůlka (C) – Přikryl (64. Jaroslav Diviš), Ladra (90+3. Mareš), Konaté (80. Křapka) – Komličenko.

Domácí: Pastornický, Šisler, Lingr, Weber, Dramé, Ramírez, Suchan

Hosté: Kamenár, Diviš, Kateřiňák, Hubínek, Mareš, Mebrahtu, Křapka

Hosté: Konaté, Král, Mareš

Marek – Nádvorník, Horák

Městský stadion Karviná, Karviná

3 357 diváků

I bez zraněného špílmachra a kapitána Matějovského rozehrála Boleslav partii dvou týmů bez bodového zisku lépe. Aktivním napadáním si hosté ve 12. minutě vynutili chybu na domácích stoperech, ale Konaté nezakroutil ránu přesně.

Konaté to však odčinil o deset minut později, když přetažený Přikrylův centr vrátil na malé vápno, kde ho Komličenko hlavou posunul za Berkovcova záda. Z první střely na bránu se hosté ujali vedení.

S vedoucím gólem však vymizela i mladoboleslavská aktivita. Hosté vyklidili prostor soupeři, který získával převahu a prostřednictvím Budínského ostřeloval Šedu nebezpečně z dálky. Hostující gólman dva jeho jedovaté projektily s námahou vytáhl, potřetí míč vyrazil před Panáka, ale po jeho kolizi s boleslavským obráncem se penalta nepískala.

CELÝ SESTŘIH: Karviná - Mladá Boleslav 3:4. Karviná - Boleslav 3:4. Přestřelka pro hosty, pálil i Konaté

Ta přišla až v nastavení první půle: Král poslal v šestnáctce k zemi Moravce a Budínský se už napočtvrté prosadil. Pro Slezany to byla první gólová radost v nové ligové sezoně.

Svěřenci ex-karvinského kouče Jozefa Webera, který se ve svém bývalém působišti po loňském odchodu představil poprvé, si však vedení zanedlouho po obrátce vzali nazpátek. Konaté v 56. minutě už přesně obstřelil Berkovce, ale vedení hostů mělo jepičí život. Už po dvou minutách se hlavou trefil Wágner.

Divoká pasáž zápasu přinesla během šesti minut tři změny skóre. Ta poslední už byla rozhodující: Přikryl z velké vzdálenosti centroval do vápna, do dráhy míče se však fatálně vložil karvinský stoper Janečka a hlavou přeloboval vlastního brankáře.

Ve velkém vedru domácí ofenziva uvadala a z brejků měli další možnosti Středočeši. Komličenko sice v 77. minutě z velké příležitosti přestřelil, ale Ladra se po rychlém protiútoku umístěnou ranou z šestnáctky trefil přesně k tyči.

Střídající Ramírez z dorážky ještě vykřesal záblesk naděje pro Karvinou, ale víc už domácí nestihli a pokračují ve špatném vstupu do sezony.

Karviná - Mladá Boleslav: Ladra vypálil a jeho pokus odvracel až Berkovec
Karviná - Mladá Boleslav: Janečka chtěl hlavou odvracet nebezpečí, ale trefil vlastní branku, 2:3
Karviná - Mladá Boleslav: Wágner hlavou vzápětí vyrovnal, 2:2
Karviná - Mladá Boleslav: Berkovec byl proti Konatého střele bezmocný, 1:2
Karviná - Mladá Boleslav: Ladra hlavičkoval pouze do Berkovcova náručí
Karviná - Mladá Boleslav: Po Králově faulu v pokutovém území proměnil pokutový kop Budínský, 1:1
Karviná - Mladá Boleslav: Wágnerova hlavička mířila mimo branku
Karviná - Mladá Boleslav: Chaluš si počínal v pokutovém území na hranice pravidel, penalta se nakonec nekopala
Karviná - Mladá Boleslav: Další Budínského střela opět nepřekonala Šedu
Karviná - Mladá Boleslav: Budínský vypálil ze střední vzdálenosti, ale Šeda předvedl skvělý zákrok
Karviná - Mladá Boleslav: Komličenko překonal hlavou Berkovce, 0:1
Karviná - Mladá Boleslav: Wágner se v bezprostřední blízkosti branky nakonec nedostal ke střele

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905