Čeští rozhodčí proti proudu! Proč se v lize nedrží doba nastavení? | iSport.cz
Radek Špryňar
7. srpna 2018 • 19:30

Čeští rozhodčí proti proudu! Proč se v lize nedrží doba nastavení?

SESTŘIH LM: Bayern - Tottenham 3:1. Šlágr ovládl bavorský velkoklub SESTŘIH LM: Bayern - Tottenham 3:1. Šlágr ovládl bavorský velkoklub
LIGA NARUBY: Karviná raději nekropila, srnec Kanga a adventní judistický chvat  LIGA NARUBY: Karviná raději nekropila, srnec Kanga a adventní judistický chvat

Jdou čeští rozhodčí proti světovému trendu? Na nedávno skončeném mistrovství světa se po uplynutí devadesáti minut nastavovalo v průměru pět minut. Každé záměrné promeškání hrací doby bylo přísně trestáno. Jenže v české lize se děje pravý opak. Sudí ukončují zápasy po dvou třech minutách, naposledy třeba Ondřej Berka v Olomouci. Přitom k tomu nebyl důvod.

Na Andrově stadionu uplyne řádná hrací doba. Čtvrtý rozhodčí Jiří Slabý zvedá nad hlavu tabuli s číslicí dva. Tolik minut se bude nastavovat nad rámec devadesáti minut. Po dvaadvaceti vteřinách se však po souboji se střídajícím Jakubem Yunisem skácí k zemi Roman Hubník a hra se znovu rozjede až v čase 92:04. Za dalších šestadvacet sekund píská hlavní rozhodčí Ondřej Berka konec utkání.

Plzeň vítězí 1:0 a Hanáci se vztekají, že nedostali více prostoru k dorovnání výsledku.

Mají pravdu, čistého času se v nastavení hrálo pouze osmačtyřicet vteřin…

„Rozhodčím říkáme, ať jsou v tomto směru důslední, soustředí se na to a adekvátně nahrazují promeškanou hrací dobu. Tenhle zápas jsem neviděl, ale předpokládám, že se k tomu vrátíme během úterního jednání komise rozhodčích. Jestli to tak opravdu bylo, tak rozhodčí nesplnil požadavek, kdy má dobu ošetření adekvátně nahradit,“ uvedl Martin Wilczek, člen komise.