SESTŘIH: Bohemians – Baník 0:1. V závěru rozhodli bratři Šašinkové

0
Je nedotknutelnost Třince pryč? Dynamo a Spartu táhnou schovaní lídři. Překvapí Litvínov?
Spor o Kováče: kouč budoucnosti a opravdová trefa, nebo jen bublina?

Dlouho to vypadalo, že 32. utkání nové sezony FORTUNA:LIGY nabídne první bezbrankovou remízu. Pondělní dohrávku 4. kola mezi Bohemians a Baníkem Ostrava ovšem rozhodla bratrská spolupráce v samém závěru. V 87. minutě našel Jakub Šašinka před brankou bratra Ondřeje a ten prostřelil brankáře Romana Valeše. Hosté byli v utkání aktivnější, nastřelili hned tři tyče. Kaňkou pro Baník je ale zranění kapitána Milana Baroše, který ze zápasu odstoupil ještě před koncem prvního poločasu.

Fotbalisté Baníku Ostrava v dohrávce 4. kola první ligy vydřeli vítězství 1:0 na hřišti Bohemians Praha 1905 a v tabulce se po třetí výhře vyhoupli na čtvrtou příčku za stoprocentní Slavii, Plzeň a Spartu. Hosté v zápase třikrát trefili tyč, než v 87. minutě duel rozhodl Ondřej Šašinka. Ostravané vyhráli teprve podruhé z posledních 16 venkovních zápasů v lize. Bohemians naopak doma nebodovali teprve podruhé z posledních 13 utkání.

Baník začal na Bohemians zhurta a už po 20 sekundách hry trefil Hrubý břevno. Jinak ale byli aktivnější domácí, kteří si vytvořili územní převahu a často zaměstnávali ostravskou obranu v čele s brankářem Laštůvkou. Aktivní byl zejména na pravé straně Reiter, po jehož průnicích museli hosté několikrát na poslední chvíli odvracet nebezpečí.

CELÝ SESTŘIH: Bohemians - Baník 0:1. Klokany sejmuli bratři Šašinkové

Po Maškově standardce hlavičkoval Bartek těsně vedle. Juliš zase po hezké individuální akci zkusil překvapit brankáře Laštůvku, ale ten byl u tyče včas.

Na straně Baníku hrozil zejména Hrubý, ale při své další šanci zamířil hlavou jen do středu branky a Valeš stihl zakročit. Pět minut před poločasem přišel Baník o kapitána Baroše, který zřejmě po předchozím střetu s domácím kapitánem Krchem kulhal a musel střídat. Nahradil ho pozdější hrdina utkání Ondřej Šašinka.

Fotbalisté Baníku Ostrava se radují s fanoušky z vítězství na hřišti Bohemians

Ve druhé půli Baník opticky vyrovnal hru a v 62. minutě sahal po gólu, jenže Šašinka nastřelil jen tyč a domácí podruhé v zápase zachránila branková konstrukce. A v 75. minutě k tomu došlo potřetí, poté co se ve vápně položil do střely přes hlavu Diop. Míč se znovu odrazil jen od tyče a z dorážky minul branku Šašinka.

Bohemians se pokusili oživit hru střídáními a na hřiště přišli Vodháněl a Bahrajnec Hilál. Klokani se snažili o závěrečný tlak, ale výraznější šanci už si nevypracovali. To soupeři se povedlo střídání lépe. Jakub Šašinka po pár sekundách na hřišti našel ve vápně bratra Ondřeje a ten zblízka propálil Valeše a zařídil Baníku vítězství.

Domácí:

Hosté: 87. O. Šašinka

Domácí: Valeš – Švec, Krch (C), Bederka, M. Dostál – Bartek, Reiter (69. Vodháněl), Hašek, Vaníček – Juliš (60. Yusuf Helal), Mašek (88. Šmíd).

Hosté: Laštůvka – Pazdera, Šindelář, Stronati, Fleišman – Fillo (74. Granečný), Jánoš, R. Hrubý, Holzer – Diop (86. J. Šašinka), Baroš (C) (42. O. Šašinka).

Bohemians - Ostrava: Šašinku vychytal Valeš

Bohemians - Ostrava: Baník udeřil v závěru! Hosty poslal do vedení Ondřej Šašinka

Bohemians - Ostrava: Smůla Baníku! Diop znovu do tyče!

Bohemians - Ostrava: Baník se už málem radoval, Šašinka pálil do tyče

Bohemians - Ostrava: Diop měl dostatek místa a zkusil to z dálky

Bohemians - Ostrava: Fillo ze slušné pozice trefil zeď, následuje roh

Bohemians - Ostrava: Pohroma pro Baník! Zraněný Milan Baroš opouští scénu

Bohemians - Ostrava: Hrubého hlavičku reflexivně vyrazil Valeš. Ostrava mohla jít do vedení!

Bohemians - Ostrava: Juliš předčil Stronatiho a pálil k tyči, Laštůvka vyrazil na roh

Bohemians - Ostrava: Reiter nasadil Fleišmanovi jesle, ten to těžce nesl

Bohemians - Ostrava: Daniel Holzer ostrým skluzem atakoval Reitera. Má to za žlutou!

Bohemians - Ostrava: Před zakončujícím Vaníčkem zachránil Baník Pazdera

Bohemians - Ostrava: Šance Klokanů: Bartek ze standardky hlavičkoval těsně vedle

Bohemians - Ostrava: Hostující Hrubý trefil břevno, Baník mohl jít do vedení!

0

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905