SESTŘIH: Dukla – Slovácko 1:2. Chlumecký si vstřelil dva vlastní góly

0
Je nedotknutelnost Třince pryč? Dynamo a Spartu táhnou schovaní lídři. Překvapí Litvínov?
Spor o Kováče: kouč budoucnosti a opravdová trefa, nebo jen bublina?

Bída Dukly pokračuje i nadále! Pražský tým prohrál i pátý zápas nové sezony FORTUNA:LIGY, se Slováckem padl na domácím hřišti 1:2. Za Slovácko ovšem nikdo neskóroval, obě branky si do vlastní sítě vstřelil domácí obránce Martin Chlumecký. Za Duklu pálil z pokutového kopu Ivan Schranz. Tým z Julisky je tak i po pátém kole na nule bodů s hrozivým skóre 4:15, Slovácko se posunulo na solidních devět bodů.

Zajícovu ránu doprostřed branky ještě vyrazil domácí brankář Rada, ale ve 13. minutě už se Slovácko prosadilo. Petr z rohového kopu trefil zkoprnělého stopera Chlumeckého, od kterého se míč odrazil do branky. Letní posila z Liberce si dala druhý vlastní gól v ligovém ročníku.

Pražané vyrovnali už za dvě minuty. Po dvou nepřehledných soubojích v pokutovém území rozhodčí Jílek nařídil pokutový kop a Schranz ho bezpečně proměnil střelou doprostřed.

Zbytek prvního poločasu nabídl spíš boj ve středu hřiště. Dukla byla mírně aktivnější, ale do zakončení se téměř nedostala. Výjimkou byla Podaného skákavá střela, kterou brankář Daněk nadvakrát zastavil.

SESTŘIH: Dukla – Slovácko 1:2. Duklu srazily dva vlastní góly Chlumeckého

Po změně stran si první příležitosti vypracovali hosté. Daníček přistrčil míč Sadílkovi a ten přízemní střelou těsně minul branku. Poté Zajícovu ránu z podobné pozice zneškodnil Rada.

Brankář Dukly si ještě těžší zákrok připsal v 70. minutě, kdy reflexivně vytěsnil Hofmannův pokus ve skluzu. Slovácko mělo více ze hry a sahalo po vítězném gólu, Janošek však technickou střelou těsně minul. Z ojedinělé šance domácích volný Hanousek hlavičkoval nad břevno.

Hosté převahu zužitkovali v poslední minutě, když smolař zápasu Chlumecký při pokusu o odkop opět překonal vlastního brankáře. Slovácko se venku dočkalo ligové výhry poprvé od února a osmi zápasech.

Domácí: 15. Schranz

Hosté: 13. Chlumecký (vl.), 90. Chlumecký (vl.)

Domácí: F. Rada – Douděra (76. Brandner), Bezpalec, Chlumecký, Milošević – D. Breda (52. Djuranović), Daniel Tetour, Holík, Marek Hanousek (C), Podaný (73. Holenda) – Schranz.

Hosté: Daněk – Juroška, S. Hofmann, J. Krejčí, Mich. Kadlec – Sadílek, V. Daníček (C), Havlík (46. Janošek) – Navrátil (75. Kalabiška), Zajíc (84. Kubala), Petr.

Klíčové momenty utkání:

Dukla - Slovácko: Nešťastník Chlumecký! Dal si druhý vlastňák a zničil šance Dukly na bod!

84. Dukla - Slovácko: Hanousek chtěl využít standardky, hlavičkoval nad!
Video patří k placenému obsahu iSportu
Odemknout video

Dukla - Slovácko: Sadílek z dobré pozice pálí mimo

Dukla - Slovácko: Hofmann se drží za hlavu. Nevěří, co mu Rada chytil!

Dukla - Slovácko: Sadílkova střela jen těsně minula tyč!

Dukla - Slovácko: Podaný si hrál na Zlatana a vyplašil Daňka

Dukla - Slovácko: Ivan Schranz srovnává z penalty!

Dukla - Slovácko: Zmar Dukly pokračuje! Chlumeckého vlastní gól posílá Slovácko do vedení

Dukla - Slovácko: Ostrá rána Zajíce vyzkoušela rukavice gólmana Dukly

Dukla – Slovácko: Pražané jsou v úvodu aktivní, do centru položil hlavu Holík

0

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905