18. srpna 2018 • 19:03

SESTŘIH: Boleslav – Opava 6:1. Nováčka zničil hattrickem Komličenko

Příbram - Sparta: Rezek jako Ronaldo! Nádherně se trefil z přímého kopu Příbram - Sparta: Rezek jako Ronaldo! Nádherně se trefil z přímého kopu
Příbram - Sparta: Tetteh nádhernou pohotovou ranou posílá Spartu do vedení 1:0! Příbram - Sparta: Tetteh nádhernou pohotovou ranou posílá Spartu do vedení 1:0!

Fotbalisté Mladé Boleslavi v duelu 5. kola první ligy doma deklasovali nováčka z Opavy 6:1 a na svém stadionu tak vyhráli teprve podruhé z posledních 11 zápasů. Hattrickem se o to zasloužil ruský útočník Nikolaj Komličenko, který se tak s pěti trefami v sezoně dostal do čela tabulky střelců. Navíc se podílel i na jedné ze dvou tref Ladislava Takácse a nahrál na gól Tomášovi Ladrovi. Za Opavu na průběžných 1:2 snižoval Matěj Helebrand. Slezané tak mají na kontě po pěti kolech jediný bod, Boleslav po druhé výhře poskočila do středu tabulky.

Domácí: 2. Komličenko, 21. Komličenko, 44. Takács, 53. Takács, 58. Komličenko, 67. Ladra

Hosté: 26. Helebrand

Domácí: Šeda – Pauschek, Král, Chaluš, Keresteš – Hůlka (C) (73. Kateřiňák), Takács – Konaté, Ladra, Jaroslav Diviš (65. Přikryl) – Komličenko (80. Mareš).

Hosté: Fendrich – Hrabina, Svozil (52. Smola), Helebrand – Jursa, Radić, Kuzmanović (C), Schaffartzik, Zapalač (82. Janetzký) – Jurečka (69. Řezníček), Puškáč.

Domácí: Kamenár, Kateřiňák, Hubínek, Přikryl, Mareš, Valenta, Křapka

Hosté: Šrom, Simerský, Řezníček, Zavadil, Smola, Janetzký, Juřena

Hosté: Schaffartzik

Petr Ardeleanu – Jakub Hrabovský, Petr Vít

Adidas Aréna, Mladá Boleslav

3100 diváků

Opava poprvé v sezoně nastoupila se čtyřmi obránci, což se neukázalo jako dobrý krok i vzhledem k nejistotě srbského stopera Radiče. Ten už po dvou minutách při snaze o kličku ztratil míč a pustil domácí do brejku. Přes Komličenka a Diviše se dostal míč ke zcela volnému Ladrovi, kterého ještě brankář Fendrich vychytal, ale Komličenko hlavou dorazil míč do sítě.

Po dvaceti minutách Radič opět chyboval, když nebyl důrazný v souboji s Ladrou po dlouhém výkopu, míč se dostal k Takáscovi, který kolmicí vyslal na steč Komličenka a ruský útočník přehozením brankáře skóroval podruhé.

SESTŘIH: Mladá Boleslav - Opava 6:1. Gólové hody! Boleslav rozstřílela nováčka, zářil Komličenko
720p 360p

Teprve pak začala hrát i Opava, která do té doby působila zakřiknutě. Pomohl jí i rohový kop Zapalače, po němž Helebrand přetlačil ve vápně Hůlku a snížil. Slezané rázem byli jak politi živou vodou. Bylo jich plné hřiště, vyhrávali většinu soubojů a vytvářeli si velký tlak. Domácí se často zmohli jen na odkopy.

Helebrand měl další šanci, ale Šeda si s jeho střelou nadvakrát poradil. A po srovnání sahal zejména Puškáč, který ve 40. minutě běžel sám na brankáře, ale Šeda ho ustál a nepříliš dobře umístěnou střelu vyrazil.

V závěru poločasu domácí vysvobodil opět Komličenko. Nejprve kolmicí vysunul Konatého, který mu míč vrátil, Komličenko dobře vypálil, a i když brankář Fendrich stačil míč vyrazit, Takács dorážel do prázdné branky, čímž před půlí domácí uklidnil a změnil ráz utkání.

A v 53. minutě přišlo definitivní rozuzlení, když po rohu vznikl ve vápně Opavy závar a Takács dotlačil míč do branky. Poprvé v kariéře tak v lize skóroval dvakrát v jednom utkání. Dosud měl na kontě jen tři branky.

Opava po zranění Svozila opět přešla na hru na tři obránce a nasadila vysokého útočníka Smolu. Jenže Boleslav podobné trable jako v první půli nepřipustila. Naopak po dalším brejku vybojoval na brankáři penaltový faul Konaté a Komličenko z pokutového kopu završil svůj hattrick. Už po pěti kolech tak má více branek než za celou minulou sezonu.

Vydařený zápas korunoval Komličenko přihrávkou na Ladru, který se ještě pustil do kličky a následně přidal šestý gól domácích. Mladá Boleslav tak vyrovnala svou nejvyšší výhru v lize z listopadu 2015, kdy rovněž 6:1 přehrála doma Jihlavu. A to ještě Přikryla pěkně vychytal Fendrich.

Klíčové momenty zápasu

Mladá Boleslav - Opava: Fendrich znovu v akci! Takács vyslal na jeho bránu nebezpečnou hlavičku
720p 360p

Mladá Boleslav - Opava: Fendrich vytasil parádní zákrok proti Přikrylovi
Video patří k placenému obsahu

Mladá Boleslav - Opava: Neuvěřitelné! Šestý gól domácích přidal Ladra, 6:1
720p 360p

Mladá Boleslav - Opava: Komličenko hattrick! Po faulu na Konatého proměnil pokutový kop a domácí vedli 5:1
720p 360p

Mladá Boleslav - Opava: Znovu Takács! Nejlépe se zorientoval a nadvakrát dopravil míč za záda Fendricha, 4:1
720p 360p

Mladá Boleslav - Opava: Takács se z dorážky nemýlil a Boleslav vedla už 3:1!
720p 360p

Mladá Boleslav - Opava: Výborný a hlavně důležitý zákrok Šedy! Takhle zasáhl proti Puškáčovi

Mladá Boleslav: Zase Helebrand! Během minuty mohl přidat druhý gól, Šeda jeho pokus likvidoval nadvakrát

Mladá Boleslav - Opava: Helebrand v pádu propasíroval balón za záda Šedy, 2:1
720p 360p

Mladá Boleslav - Opava: Takács to udělal výborně, z jednoduché akce přidal Komličenko druhý gól, 2:0
720p 360p

Mladá Boleslav - Opava: Konaté zkusil nůžky! Jeho pokus ale v bráně neskončil

Mladá Boleslav - Opava: To je rychlost! Komličenko ve druhé minutě dorazil balon do brány, 1:0
720p 360p

Mladá Boleslav - Opava: Jako první ohrozil bránu Puškáč, jeho volej skončil mimo

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Nový hrací model Fantasy liga

Nejvyšší česká fotbalová soutěž nově s názvem FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci. Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin, do kterých si přenesou bodové zisky: skupina o titul (1.-6.), skupina o baráž o EL (7.-10.) a skupina o udržení (11.-16.).

SESTŘIHY všech zápasů 18. kola Fortuna ligy »

19. kolo Fortuna ligy:

Baník Ostrava - Olomouc (pá 14.12., 18:00), Teplice - Zlín (so 15.12., 15:00), Slovácko - Dukla (so 15.12., 15:00), Opava - Ml. Boleslav (so 15.12., 15:00), Bohemians - Liberec (so 15.12., 15:00), Příbram - Sparta (so 15.12., 17:00), Plzeň - Karviná (ne 16.12., 15:00), Jablonec - Slavia (po 17.12., 18:00)