SESTŘIH: Liberec - Bohemians 1:1. Hosté vedli a neuznali jim mylně gól

0
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

Fotbalisté Liberce doma remizovali 1:1 s Bohemians 1905 a v první lize nezvítězili počtvrté za sebou. Zápas pátého kola na konci první půle gólově otevřel hostující Rudolf Reiter, v 52. minutě vyrovnal náhradník Elvis Mashike Sukisa. Oba týmy ve druhém poločase zahodily řadu šancí, Klokané v závěru skórovali, ale pomezní jim mylně odmával ofsajd.

Liberec byl v úvodu aktivnější, ale první větší možnost si vypracoval až ve 30. minutě, kdy Karafiátova dělovka proletěla těsně nad břevnem. Na druhé straně Bartek nebezpečně přihrával v šestnáctce, ale Mašek ani Hilál na míč těsně nedosáhli.

V závěru poločasu domácí polevili a Bohemians je za to potrestali. Ve 42. minutě se Filip Hašek prodral ke střele, gólman Hladký míč vyrazil jen k volnému Reiterovi a ten hlavou snadno trefil odkrytou branku.

Slovan do druhého dějství vstoupil mnohem lépe a sevřel pražského soupeře u jeho pokutového území. Breite vypálil nepřesně a Potočného tvrdou ránu vyrazil brankář Valeš.

V 52. minutě už srovnal Mashike Sukisa, který převzal Karafiátův pas za obranu a propálil Valeše mezi nohama. Konžský útočník si připsal premiérový gól v české nejvyšší soutěži.

CELÝ SESTŘIH: Liberec - Bohemians 1:1. Hosté byli okradeni o regulérní gól

"Klokanům" mohl brzy vrátit vedení Hilál, který obešel stopera Karafiáta, ale Hladký jeho střelu se štěstím vykopl. Liberecký brankář o chvíli později vyrazil i další pokus bahrajnského forvarda z hranice šestnáctky.

Pak opět převzali iniciativu domácí. Valeše nejprve zachránila tyčka při Ševčíkově přízemní ráně a gólman Bohemians chvíli nato vychytal Breiteho. Minutu před koncem Nečas dostal míč podruhé do domácí sítě, ale gól nebyl uznán kvůli špatně signalizovanému ofsajdu.

Severočeši se museli spokojit s třetí ligovou remízou po sobě. Bohemians na hřišti Liberce nezvítězili ani v 17. utkání samostatné nejvyšší soutěže.

Klíčové momenty utkání

Liberec - Bohemians: Hosté byli okradeni o gól! Nečasova regulérní branka neuznaná z důvodu chybně posouzeného ofsajdu

Liberec - Bohemians: Tlak domácích stoupá! Breite si vyměnil míč s Oršulou, Valeš zachránil hosty

Liberec - Bohemians: Hosty zachránila po zakončení Ševčíka před inkasováním tyč!
Video patří k placenému obsahu iSportu
Odemknout video

Liberec - Bohemians: Tvrdou střelu Yusufa Hladký vyrazil, po zákroku na Haška se hosté dožadovali penalty

Liberec - Bohemians: Neskutečná šance, kterou zahodil Yusuf! Hostující útočník se krásně zbavil Karafiáta, ale nepřekonal Hladkého

Liberec - Bohemians: Je srovnáno! Mashike propálil bezmocného Hladkého, 1:1

Liberec - Bohemians: Velká šance domácích! Potočný centroval z levé strany, odražený míč se dostal k Breitemu, který minul bránu

Liberec - Bohemians: Hladký vyrazil Haškovu střelu pouze před sebe, Reiter dorazil míč do odkryté brány, 0:1!

Liberec - Bohemians: Velká šance hostů! Centr Bartka proletěl těsně kolem kopaček Maška a Yusufa

Liberec - Bohemians: Nebezpečný dalekonosný pokus Karafiáta těsně minul břevno Valešovy brány

Liberec - Bohemians: Centr z rohu našel na vzdálené tyči Pázlera, který hlavičkoval do rukavic Valeše

Liberec - Bohemians: Breiteho propagační střela mířila vysoko nad hostující bránu

0

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905