SESTŘIH: Karviná - Plzeň 0:1. Krmenčík dal gól, sudí Orel chyboval

0
PRVNÍ DOJEM: Jágr v kondici, Kladno jede. Smoleňák vzýval pána z Vysočiny
Samek o Slavii a italském trápení: Těžký půlrok. Řešil se návrat do Česka

Fotbalisté Plzně se vítězstvím 1:0 v Karviné posunuli do čela prvoligové tabulky. O čtvrtou nejtěsnější výhru úřadujících mistrů v řadě se postaral už v šesté minutě Michael Krmenčík, který vsítil svůj sedmý gól v posledních osmi ligových utkáních. Pak mu domácí brankář Berkovec ještě zmařil pokutový kop, který sudí Orel nesprávně nařídil. Naopak na druhé straně neviděl penaltový faul Hubníka. V součtu tím Karvinou poškodil. Viktoria tak i popáté naplno zabodovala, zatímco Slezané jsou i po pěti kolech bez jediného získaného bodu uvězněni u dna tabulky.

Favorit na gól nečekal dlouho. Už v šesté minutě totiž na přední tyči Krmenčík hlavou prodloužil Zemanův rohový kop za sebe tak šikovně, že balon zapadl do karvinské sítě. A Plzeň vůbec poprvé v sezoně skórovala v prvním poločase.

Nemuselo zůstat jen u jedné branky. Vedení Viktorie mohl navýšit z pokutového kopu v 18. minutě zase Krmenčík, ale jeho penaltu nesprávně nařízenou za neexistující střet s domácím Janečkou Berkovec dokázal vyrazit.

Pak se karvinský stadion opět zachvěl v základech, poté co Hubník možná ve vlastním vápně zahrál rukou a následně po souboji s ním upadl Lingr. Přestože plzeňská opora soupeře faulovala, hrálo se ale dál a domácí oprávněně cítili křivdu.

Hosté podle očekávání sice ovládali mezihru a držení míče, ale jinak toho ve finální fázi mnoho nevyprodukovali. Výjimkou mohla být 33. minuta, kdy se po brejku do vápna vřítil Petržela, ale jeho dobře mířený pokus v poslední chvíli zablokoval Lingr.

SESTŘIH: Karviná - Plzeň 0:1. Zápas plný kontroverzních momentů těsně ovládla Viktoria

Karvinští se v první půli zmohli na jednu ránu mezi tyče, ale ve čtvrté minutě nastavení jí Tusjak pořádně prověřil Kozáčika, který však udržel těsné vedení.

Domácí začali být po změně stran víc odvážní a profesorsky hrající Plzeň se dostávala do problémů. S pohotovou ránou Janečky si ještě hostující gólman poradil, pak Ramirez po brejku Kozáčika prostřelil, ale z ofsajdové pozice, takže gól neplatil.

Největší příležitost k vyrovnání Slezané propásli v 72. minutě: po rohu přistál míč přímo na malém vápně u nohy střídajícího Smrže, který vyloženou šanci na vyrovnání pohřbil špatnou koncovkou.

Žádnou podobnou šanci už si pak Nádvorníkův celek v závěru nevypracoval a dobře bránící Plzeň si páté vítězství v sezoně zkušeně pohlídala.

MFK Karviná - Viktoria Plzeň 0:1 (0:1)

Branka: 6. Krmenčík. Rozhodčí: Orel - Kubr, Myška. ŽK: Janečka, Budínský - Zeman. Diváci: 3942.

Karviná: Berkovec - Čolič, Panák, Janečka, Moravec - Mertelj, Budínský - Tusjak, Lingr (60. Smrž), Letič (80. Galuška) - Wágner (63. Ramirez). Trenér: Nádvorník.

Plzeň: Kozáčik - Řezník, Hubník, Pernica, Limberský - Procházka, Hrošovský - Petržela (68. Ekpai), Hořava (78. Čermák), Zeman - Krmenčík (88. Řezníček). Trenér: Vrba.

Vrba po Karviné: Nejsem spokojený, že dáváme jeden gól. Ideální sestavu pořád hledáme

Berkovec vychytal Krmenčíka. Věděl jsem, kam kope penalty Hořava, tak jsem zkusil jít na druhou stranu, říká

Krmenčík o penaltě: Na poslední chvíli jsem to změnil, to mě potrestalo

Domácí:

Hosté: 6. Krmenčík

Domácí: Berkovec – Čolić, Panák, Janečka (C), Jan Moravec – Mertelj, Budínský – Tusjak, Lingr (60. Smrž), Letić (80. Galuška) – Wágner (63. Ramírez).

Hosté: Kozáčik – Řezník, R. Hubník (C), Pernica, Limberský – Procházka, Hrošovský – M. Petržela (68. Ekpai), Hořava (78. Al. Čermák), Ma. Zeman – Krmenčík (87. Řezníček).

Klíčové momenty utkání:

Karviná - Plzeň: Hrošovský střílel po zpětné přihrávce, tečovaná rána skončila v zámezí

Karviná - Plzeň: Plzeň jde do vedení, hlavičkou se trefil Krmenčík

Karviná - Plzeň: Byla Čoličova ruka na penaltu? Rozhodčí Viktorii nepřisoudil pokutový kop
Video patří k placenému obsahu iSportu
Odemknout video

Karviná - Plzeň: Pochybná penalta pro Plzeň, Krmenčík ji ale neproměnil!

Karviná - Plzeň: Zasáhl Hubník míč rukou a nefauloval? Podle sudího Orla ne

Karviná - Plzeň: Limberský tvrdě sestřelil Čoliče, ten zůstal několik minut ležet na zemi

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905