SESTŘIH: Karviná - Slovácko 2:1. Slezané slaví druhou výhru v řadě

0
Zimák k play off NHL. Lener i analytik tipují postup Bostonu. V čem se Nečas blíží Pastovi?
Mám rád, když Ostrava žije Baníkem, říká Buchta. Je rychlejší než Tanko?

Fotbalisté Karviné v sedmém ligovém kole porazili 2:1 Slovácko a po sérii čtyř porážek v řadě si připsali už druhé vítězství za sebou. O výhru domácích se postarali Tomáš Wágner a Adriel D'´Avila Ba Loua. Za hosty v závěru pouze snížil Jan Navrátil.

Na první výraznou šanci se čekalo bezmála půl hodiny. Ve 26. minutě se po centru hlavičkoval hostující Havlík, ale míč z branky vykopnul Panák. Karviná poprvé zahrozila až v závěru poločasu, kdy nebezpečně vystřelil Budínský, ale gólman Daněk míč vyrazil.

Druhý poločas začal velkou příležitostí Kalabišky, jehož hlavičku z vápna zneškodnil na čáře Berkovec. Pak začalo pršet a déšť přinesl i větší množství šancí. Jako první vystřelil Havlík, ale Berkovec si poradil. Na druhé straně měl blízko k první brance Ba Loua, ale jeho rána skončila na tyči.

SESTŘIH: Karviná - Slovácko 2:1. Domácí berou z vyrovnaného boje důležité tři body

Domácí se gólu dočkali v 64. minutě, kdy se po rohovém kopu prosadil Wágner. V 71. minutě mohl vyrovnat Kubala, když ale mířil těsně vedle, přišel trest. V 72. minutě se prosadil Ba Loua a záložník z Pobřeží slonoviny tak skóroval hned při prvním startu v české lize. Čerstvá karvinská posila mohla vzápětí přidat i druhý gól, ale po přihrávce Moravce mířil Ba Loua mimo.

Slovácko poté vrhlo všechny síly do útoku, ale dokázalo už jen snížit. Minutu před koncem se o to postaral Navrátil, jehož střela prošla Berkovcovi pod tělem.

Domácí: 64. Wágner, 72. Ba Loua

Hosté: 89. Navrátil

Domácí: Berkovec – Čolić, Panák, Janečka (C), Jan Moravec – Mertelj, Budínský – Tusjak (58. Ba Loua), Lingr (67. Smrž), Letić – Wágner (83. Ramírez).

Hosté: Daněk – Juroška, J. Krejčí, S. Hofmann, Reinberk – Kalabiška, V. Daníček (C), Havlík, Sadílek (78. Machalík), Petr (62. Navrátil) – Zajíc (46. Kubala).

Klíčové momenty zápasu:

Karviná - Slovácko: Navrátil v závěru snižuje! Stihne Slovácko vyrovnat?

Karviná - Slovácko: Ba Loua z dobré pozice těsně minul!

Karviná - Slovácko: Africká síla! Ba Loua přidává další zásah Karviné

Karviná - Slovácko: Wágner otevírá skóre po rohu!

Karviná - Slovácko: Střídající Ba Loua trefil tyč!

Karviná - Slovácko: Kalabišku vychytal Berkovec!

Karviná - Slovácko: Budínského jedovatá rána vyzkoušela rukavice Daňka

Karviná - Slovácko: Hlavička Wágnera skončila jen těsně vedle!

Karviná - Slovácko: Panák tentokrát zachraňoval Karvinou u vlastní brány!

Karviná - Slovácko: Panák po rohu pálil nad bránu!

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905