Případ Kanga: Je (ne)nahraditelný? Ve Spartě se rodí plán na Baník | iSport.cz
Jan Vacek
15. září 2018 • 05:00

Případ Kanga: Je (ne)nahraditelný? Ve Spartě se rodí plán na Baník

Autor: Jan Vacek
TOP VIDEA
Varaďa před MS U20: Barinka zatím mimo, spoléhat bude na Dostála Varaďa před MS U20: Barinka zatím mimo, spoléhat bude na Dostála
Marpo chce fight s Vémolou. Proti němu si věřím, říká Marpo chce fight s Vémolou. Proti němu si věřím, říká
VŠECHNA VIDEA ZDE

Sparta versus Baník. Bitva odvěkých rivalů. Šlágr šlágrů sám o sobě. Tentokrát ovšem bude mít ještě peprnější náboj. Postaral se o něj Guélor Kanga. Polař a klíčový muž Letenských si totiž v posledním utkání proti Dukle nechal dát hloupou žlutou kartu. V pondělí ve Vítkovicích tak bude rudým chybět. Vůbec poprvé od svého zimního příchodu. Dost možná se blíží rozřešení zásadní otázky: Je Kanga pro Spartu nenahraditelný? Ve velké analýze deníku Sport se dozvíte, jaký je přínos extravagantního hráče pro tým, jak může Sparta hrát bez něj. Přinášíme také polemiku, zda je Kanga na Letné platným mužem, nebo týmu spíš škodí.Zatímco fotbalovým prostředím stále rezonují dohady, zda je pro Spartu Guélor Kanga klíčovou postavou, či je naopak na obtíž, na Letné mají jasno. Absence gabonského reprezentanta je průšvih. Obrovský průšvih. Na schopnostech drobného polaře totiž hra Pražanů stojí. „K tomu se ani nedá nic říct,“ reagoval sportovní ředitel a trenér Zdeněk Ščasný na Kangovu čtvrtou žlutou kartu, jenž viděl v posledním utkání proti Dukle.

Prakticky okamžitě po karetním trestu Ščasný věděl, co to znamená. Sparta pojede do Ostravy, na hřiště jednoho z nejtřaskavějších rivalů, bez svého klíčového muže. A to může zcela zatočit rozložením sil. Jak si Pražané bez drobného záložníka povedou, to je velká neznámá. Od zimy, kdy Kanga přišel z Crvené Zvezdy Bělehrad, totiž nechyběl ani v jednom soutěžním zápase.

Byť se názory na jeho hru a přínos pro tým často liší, čísla mluví jasnou řečí. Osm gólů ve třiadvaceti zápasech, k tomu jedna asistence. Celkově potom jen dvě porážky. „Myslím, že pro Spartu bude problém, aby takového hráče nahradila. Kanga je v zápasech hodně aktivní,“ všímá si respektovaný trenér Václav Kotal.

Pokračování článku patří k placenému
obsahu iSportu

S předplatným získáte:

 • Sestřihy všech zápasů FORTUNA:LIGY
 • Exkluzivní videa z hokejové extraligy
 • Profilové rozhovory
 • Zákulisní informace z první ruky
 • Názory slavných expertů
 • Analýzy vítězství a porážek
 • Měsíční předplatné 49 Kč*

  *Cena 49 Kč platí pro první měsíc pro nové
  předplatitele (týká se pouze platby kartou).
  Následující měsíc stojí 99 Kč.

  Objednat
 • Roční předplatné 990 Kč

  Ušetříte 2 měsíce oproti měsíční platbě.

  Objednat
 • Náhled poukazu Darujte roční předplatné 990 Kč

  Objednat

Možnosti platby
?

 • Kartou online
 • Platba online
 • Platba SMS
Firemní předplatné
Roční licence pro firmy a instituce objednávejte zde

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2019/2020

Program a rozpis zápasů Tabulka Změny pravidel Herní model Aktuální kolo Sestřihy zápasů VIDEO momenty Tabulka střelců Fantasy liga Kluby

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2019/2020 pokračuje v herním systému s nadstavbou: po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin a odehrají nadstavbu. Před novým ročníkem se měnila pravidla. Titul obhajuje Slavia Praha, nováčkem jsou České Budějovice.

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava
Články odjinud


Články odjinud