SESTŘIH: Teplice - Karviná 2:1. Domácí ukončili pětizápasové čekání na výhru

0
Lokvenc: Chemie Kuchty a Birmančeviče je úžasná! Chorý není zákeřňák
Tomášek o fiasku s Färjestadem: Byli jsme jako Boston. Jak zvládá tlak?

Fotbalisté Teplic utnuli pětizápasové čekání na výhru, když doma v osmém kole první ligy udolali Karvinou 2:1. Domácí už v prvním poločase poslali do dvoubrankového vedení Patrik Žitný a David Vaněček, hosté po změně snížili díky Ericovi Ramírezovi, ale na srovnání už nedosáhli. Teplice tak v pěti vzájemných zápasech dosud ztratily jen dva body.

Teplice po předchozích nezdarech nutně potřebovaly zabrat, ovšem v úvodu byli blíže hráči soupeře. Wágner však v šanci neustál souboj, Budínského přímý kop zas zlikvidoval brankář Diviš, který později vychytal i Lingra.

Když už Teplice zahrozily a dokonce daly gól, tak Horova hlavička po Žitného centru nebyla uznána pro ofsajd.

Ve 31. minutě už se ale Teplice prosadily regulérně. Král z pravé strany centroval, bránící Moravec míč jen lehce posunul přímo k Žitnému a domácí záložník přesnou střelou otevřel skóre.

A o sedm minut později Moravec opět chyboval, nechal se u brankové čáry obejít Vondráškem a ten připravil snadnou branku pro Vaněčka. Jeho už pátou v sezoně.

SESTŘIH: Teplice - Karviná 2:1. Severočeši zabrali po pěti zápasech, pálil Žitný s Vaněčkem

Karviná však nesložila zbraně. Střídající Ba Loua dobrou střelou zaměstnal Diviše. Další šanci zmařil Ba Louovi obránce Jeřábek. Deset minut před koncem už ale snížení přišlo. Panák se ze stopera vysunul na hrot, po pasu za obranu přistrčil na Ramíreze a ten zamířil přesně.

Teplice poté odmítly potvrdit vedení, zejména Vaněček pohrdnul dvěma dobrými šancemi. Karviná toho ale nevyužila, když při závěrečném tlaku měl jedinou šanci brankář Berkovec, který přiběhl podpořit útok, ale po propadlém míči minul branku.

Domácí: 31. Žitný, 38. Vaněček

Hosté: 79. Ramírez

Domácí: Jakub Diviš – Král, Jeřábek, Hošek, Shejbal – Ljevaković (C) (83. Hyčka), Kučera – Vondrášek, Hora (80. Jindráček), Žitný (75. Moulis) – Vaněček.

Hosté: Berkovec – Čolić, Panák, Janečka (C), Jan Moravec – Mertelj, Budínský – Tusjak (46. Ba Loua), Lingr (61. Ramírez), Letić (73. Guba) – Wágner.

Teplice - Karviná: Rychlý kontr Karviné, Ramírez snižuje na 2:1

Teplice - Karviná: Po centru Hory mířil Vaněček těsně vedle!

Teplice - Karviná: Hostující kapitán Janečka z dobré pozice pálil jen těsně nad!

Teplice - Karviná: Ba Loua nebezpečně mířil pod břevno!

Teplice - Karviná: Vaněček uklízel míč do prázdné, Teplice vedou 2:0

Teplice - Karviná: Žitný mířil k tyči a Teplice vedou 1:0

Teplice - Karviná: Po střele Lingra Teplice opět zachránil Diviš

Teplice - Karviná: Trestňák Budínského vytáhl Diviš nad břevno

Teplice - Karviná: Wágner se proboural přes gólmana, Teplice zachránil na čáře Jeřábek!

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905