16. září 2018 • 19:55

SESTŘIH: Slovácko - Slavia 1:3. Lídr ligy rozhodl už před půlí

Sparta - Liberec: Stanciu krásnou ranou uzavřel skóre na 4:1 Sparta - Liberec: Stanciu krásnou ranou uzavřel skóre na 4:1
SESTŘIH: Olomouc - Kometa Brno 1:2. V samostatných nájezdech rozhodl Kašpar SESTŘIH: Olomouc - Kometa Brno 1:2. V samostatných nájezdech rozhodl Kašpar

Fotbalisté Slavie dnes na hřišti Slovácka vyhráli 3:1 a i po osmém kole vedou tabulku o skóre před Plzní. Za hosty se prosadili Ondřej Kúdela, Vladimír Coufal a Stanislav Tecl. Z penalty v závěru snížil Václav Daníček a ukončil neprůstřelnost Pražanů v nejvyšší soutěži na hřištích soupeřů po rekordních 758 minutách.

Slavia sice nastoupila bez zraněných opor Škody, Sýkory, Jugase nebo Deliho, ale na výkonu hostů to vidět nebylo a Pražané od začátku potvrzovali roli jasného favorita. Skóre mohl otevřít v 18. minutě Tecl, který však na Hušbauerův centr jen o centimetry nedosáhl.

Ve 26. minutě se hosté dočkali, když se po rohovém kopu prosadil Kúdela. O dvě minuty na to nadělala nečekané problémy domácímu brankáři Daňkovi střela Coufala. Po půlhodině hry se už obránce Slavie prosadil. Zmrhal k němu prodloužil míč a Coufalův volej si Daněk smolně srazil do branky.

Domácí bojovali a mohli i snížit, ale Daníček se ani nadvakrát neprosadil. Z protiútoku mohl přidat třetí branku Tecl, jeho pokus však Daněk reflexivně vykopnul.

Slovácko - Slavia 1:3. Sešívaní nedali Slovácku šanci a jsou znovu první
720p 360p

Po přestávce jako první zahrozili domácí, jenže Janoškova rána skončila pouze na tyči. Naopak se opět prosadila Slavia, když Hušbauer sebral míč Divíškovi, našel rozběhnutého Tecla a ten se tentokrát nemýlil. Slovácko se nevzdávalo, ale Juroškův pokus tentokrát zastavilo břevno.

Domácí se přeci jen dočkali, když v 82. minutě Kúdela fauloval pronikajícího Rezka a nařízenou penaltu proměnil kapitán Slovácka Daníček. Slavia tak v lize venku inkasovala po 758 minutách a překonala dosavadní maximum, které v roce 1997 zaznamenala Sparta (725 minut).

Domácí: 82. V. Daníček

Hosté: 26. Kúdela, 30. Coufal, 56. Tecl

Domácí: Daněk – Juroška, S. Hofmann, Šimko, Divíšek (72. Reinberk) – V. Daníček (C), Janošek – Kalabiška (65. Sadílek), Havlík, Petr (55. Jakub Rezek) – Kubala.

Hosté: O. Kolář – Coufal, Ngadeu, Kúdela (83. Frydrych), Bořil – Traoré, Souček – Stoch, Hušbauer (C) (72. Baluta), Zmrhal – Tecl (76. Matoušek).

5627 diváků

Slovácko - Slavia: Dělovku Bořila zablokovala obrana Slovácka!
Video patří k placenému obsahu

Slovácko - Slavia: Kúdela srazil Rezka. Z penalty snížil Daníček, 1:3
720p 360p

Slovácko - Slavie: Hušbauer mířil jen těsně vedle!
720p 360p

Slovácko - Slavia: Domácí jsou na ručník, Tecl zvyšuje na 3:0
720p 360p

Slovácko - Slavia: Janošek napřáhl k parádní ráně. K jeho smůle trefil tyč!

Slovácko - Slavia: Tecla vychytal Daněk!
720p 360p

Slovácko - Slavia: Bořil obětavě zablokoval dvě rány Daníčka!
720p 360p

Slovácko - Slavia: Brutální chyba gólmana Daňka, Coufal vstřelil snadný gól
720p 360p

Slovácko - Slavia: Po rohu Stocha se prosazuje hlavou Kúdela!
720p 360p

Slovácko - Slavia: Po centru Hušbauera nezakončil z dobré pozice Tecl!

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Nový hrací model Fantasy liga

Nejvyšší česká fotbalová soutěž nově s názvem FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci. Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin, do kterých si přenesou bodové zisky: skupina o titul (1.-6.), skupina o baráž o EL (7.-10.) a skupina o udržení (11.-16.).

SESTŘIHY všech zápasů 8. kola Fortuna ligy »

9. kolo Fortuna ligy:

Zlín - Ostrava (pá 21.9., 18:00), Olomouc - Dukla (so 22.9., 15:00), Opava - Teplice (so 22.9., 17:00), Mladá Boleslav - Slovácko (so 22.9., 17:00), Karviná - Příbram (so 22.9., 17:00), Sparta - Liberec (so 22.9., 19:00), Slavia - Bohemians (ne 23.9., 18:00), Jablonec - Plzeň (po 24.9., 18:00)