SESTŘIH: Slavia - Bohemians 1:0. Favorit uspěl, Zmrhal ve formě

Autor: iSport.cz
0
Je nedotknutelnost Třince pryč? Dynamo a Spartu táhnou schovaní lídři. Překvapí Litvínov?
Spor o Kováče: kouč budoucnosti a opravdová trefa, nebo jen bublina?

Fotbalisté Slavie udolali v utkání 9. ligového kola Bohemians 1905 1:0. Vršovické derby rozhodl v Edenu v 37. minutě Jaromír Zmrhal, který navázal na vítěznou trefu ze čtvrtečního duelu Evropské ligy s Bordeaux. Červenobílí vyhráli v lize počtvrté za sebou a vrátili se zpět do čela tabulky. "Klokani" nad Slavií v nejvyšší soutěži už osmkrát nezvítězili a po druhé porážce po sobě jsou sedmí.

Slávistický trenér Trpišovský udělal oproti čtvrtečnímu vítěznému utkání s Bordeaux v Evropské lize dvě změny v sestavě, když místo Bořila s Traorém nasadil Zeleného s Balutou. Kouč Bohemians Martin Hašek starší se musel obejít bez Hilála či Vaníčka. Oba celky na lavičce náhradníků přivítaly uzdravené marody - na hostující střídačce začal Mašek a na domácí Mešanovič.

Slavii se v úvodu příliš nedařilo a ve 14. minutě mohli udeřit Bohemians. Martin Hašek mladší napřáhl z dálky a domácí brankář Kolář jen sledoval, jak míč trefil břevno. V 25. minutě červenobílí přišli o dalšího útočníka - Tecl si v souboji poranil koleno a vystřídal ho Matoušek, který dosud odehrál za Slavii jen 16 minut.

Červenobílí se v druhé části první půle zvedli a po půlhodině začali výrazně hrozit. V 35. minutě nejprve Stochovu střelu vyrazil Valeš a následně Matoušek ve velké šanci pálil nad. Domácí pokračovali v tlaku a brankář Bohemians v krátkém sledu vytěsnil Zmrhalovu i Stochovu ránu.

SESTŘIH: Slavia - Bohemians 1:0. Sešívaní po derby zůstávají první

Drtivá slávistická tříminutovka nakonec vedoucí gól přece jen přinesla. Souček posunul na Zmrhala a ten z levé strany křížnou přízemní střelou propálil Valeše. Reprezentační záložník navázal na čtvrteční trefu s Bordeaux, kterou rozhodl o výhře 1:0. Slavia mohla ještě do pauzy zvýšit, ale Součkovu hlavičku v nastavení vyrazil hostující brankář.

Po přestávce postupoval do úniku Reiter, ale domácí Zelený se stihl vrátit a vypíchl míč. "Klokani" se začali osmělovat a v 66. minutě byli blízko vyrovnání. Střelu Filipa Haška vyrazil Kolář jen do strany k Vodhánělovi, jehož tečovaný pokus skončil těsně mimo.

V 78. minutě zahrozili i slávisté, Kúdelovu střelu na bližší tyč však vyrazil Valeš. Přestože domácím po zápase s Bordeaux ubývaly síly, tři body už udrželi.

Proti Bohemce je to vždy boj, tvrdí Matoušek po bitvě s Klokany

Domácí: 37. Zmrhal

Hosté:

Domácí: O. Kolář – Coufal, Kúdela, Ngadeu, Zelený – Souček, Hušbauer (C) – Stoch (87. Frydrych), Baluta (68. Traoré), Zmrhal – Tecl (25. Matoušek).

Hosté: Valeš – M. Dostál, Krch (C), Bederka, Schumacher (85. Šmíd) – Reiter, F. Hašek, M. Hašek, Záviška – Vodháněl (76. Bartek), Nečas.

Slavia - Bohemians: Kúdela po rohovém kopu vystřelil nebezpečně

Slavia - Bohemians: Obrovská šance klokanů, balon se od Nečase málem dostal do brány

Slavia - Bohemians: Valeš se skvěle vytáhl proti Součkově hlavičce

Slavia - Bohemians: Matoušek z otočky vypálil znovu nad bránu

Slavia - Bohemians: Sešívaní jdou do vedení! Zmrhal prostřelil špatně postaveného Valeše

Slavia - Bohemians: Reiter chtěl utéct sám na Koláře, ale skvěle ho zastavil Zelený

Slavia - Bohemians: Dvojitá šance domácích, Valeše zaměstnali Zmrhal a Stoch

Slavia - Bohemians: První šance sešívaných, Stoch prověřil Valeše

Slavia - Bohemians: Teclovi se otočilo koleno, musel být odnesen a střídán

Slavia - Bohemians: Břevno! Krásná střela Martina Haška zaskočila sešívané

Slavia - Bohemians: Záviška po Schumacherově průniku střílel, ale Kolář byl připraven

0

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905