Šlágr od podlahy! Limberský se strkal, Stanciu pykal, když ho sestřelil | iSport.cz
Jonáš Bartoš
29. září 2018 • 05:00

Šlágr od podlahy! Limberský se strkal, Stanciu pykal, když ho sestřelil

TOP VIDEA
Baník - Liberec: Stronati si srazil míč do vlastní sítě, hosté snižují na 1:2! Baník - Liberec: Stronati si srazil míč do vlastní sítě, hosté snižují na 1:2!
Příbram - Zlín: Jablonský se trefil z voleje přímo k tyči, 2:1 Příbram - Zlín: Jablonský se trefil z voleje přímo k tyči, 2:1
VŠECHNA VIDEA ZDE

Hrálo se pěkně od podlahy. O každý balon, v každém souboji naplno. Páteční šlágr FORTUNA:LIGY mezi Viktorií Plzeň a Spartou (1:0) jako tradičně provázela vypjatá atmosféra. Hosté nezvládli závěr, kdy po přezkoumání videa hlavní sudí Julínek vyloučil sparťanskou hvězdu Nicolaea Stancia za faul na Davida Limberského. Plzeňský obránce si pak celou situaci velmi hlasitě vysvětloval s Lukášem Váchou.Vypjaté momenty k soubojům Plzně se Spartou patří, v pátek tomu nebylo jinak. Už ve 14. minutě se poškorpili David Limberský s Benjaminem Tettehem. Sparta zahrávala roh, Kozáčik při odvracení centru srazil i letenského útočníka. Ten padl na zem, kde do něj strčil Limberský. Tetteh poté vyletěl jako čertík z krabičky a Limberského na oplátku poslal k zemi. Sudí Julínek nakonec oběma hráčům udělil žlutou kartu.

„Zápasy se Spartou jsou stejné, vždycky je to boj, fotbalovosti méně. Jsme rádi, že jsme to ubojovali. Je to vždycky agresivní, to se dneska potvrdilo,“ prohlásil plzeňský stoper Lukáš Hejda, jeden z nejlepších hráčů utkání.

Plzeň - Sparta: Mela ve vápně Plzně, do Limberského strčil Tetteh
720p 360p

Sparta nezvládla vypjatý závěr, kdy prohrávala 0:1 a potřebovala změnit skóre. Běželo nastavení, když za zády hlavního rozhodčího podrazil Stanciu na vlastní polovině Davida Limberského. Sudí Julínek nejdřív vytáhl žlutou kartu, pak se ale šel na celou situaci podívat na video.

Po minutách nervózního čekání, kdy se Sparta chtěla dostat do závěrečného tlaku, nakonec rozhodčí verdikt změnil a Stanciuovi dal rovnou červenou. Za následnou strkanici s Limberským a nesportovní chování dostal ještě žlutou Lukáš Vácha.

„Neviděl jsem to. Ale když to rozhodčí přezkoumal na videu, patrně to bylo jasné,“ vrátil se k vypjaté situaci z nastavení trenér Sparty Zdeněk Ščasný. Rumunský špílmachr určitě dostane trest a bude Spartě chybět v následujících zápasech. „Je to jeden z našich klíčových hráčů, musíme si bez něj poradit. Mrzí mě to možná víc než porážka. Stanciu se v žádném případě neměl nechat vyloučit,“ zlobil se Ščasný.

Hosté nasbírali celkem šest žlutých karet plus červenou, domácí jen tři. „Emoce tam určitě byly od nás i od Sparty. Padly nějaké žluté karty i jedna červená, ale neříkám to tak, že bych si tady stěžoval. Fotbal je o emocích, v závěru je to ještě vypjatější. Tak to má být,“ poznamenal Pavel Vrba.

„Vypjatý závěr? To byl blázinec, nemyslím, že jen z naší strany. Ale Plzeň to dohrála takticky velmi dobře. Naši hráči spěchali, z přemíry snahy pak vznikaly nějaké fauly. Čtyři a půl minuty se v nastavení nehrálo, tam není o čem mluvit,“ mrzelo Ščasného.

Plzeň - Sparta: Stanciu sestřelil Limberského, po zásahu VAR dostal červenou
720p 360p

SESTŘIH: Plzeň - Sparta 1:0. Viktoria uválčila výhru, poslední neporažený tým padl
720p 360p

 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Nový hrací model Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Fantasy liga Kluby

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci.
Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin a odehrají nadstavbu.

Profily klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava

MS v hokeji 2019 (Slovensko): Program * Rozpis * Vstupenky * Tabulky

MS v biatlonu 2019 (Östersund): Program * Závody * Info a vstupenkyČlánky odjinud


Články odjinud