29. září 2018 • 18:55

SESTŘIH: Příbram - Boleslav 3:0. Fantiš dal dva góly, Komličenko jeden vlastní

0
Bořil v ofsajdu? Asi ano, ale žádný záběr není stoprocentní. Nejasná ČK pro Petráka
SESTŘIH: Boston - Toronto 2:3. Pastrňák dal první gól v play off, rozhodl ale Matthews

Fotbalisté Příbrami v 10. ligovém kole doma zvítězili 3:0 nad Mladou Boleslaví a v tabulce se posunuli před soupeře na šestou příčku. Pod výhru nováčka se podepsal Antonín Fantiš, který poprvé v kariéře dal v utkání nejvyšší soutěže dvě branky. Jednou se trefil Roman Květ, jehož střelu tečoval do vlastní sítě hostující Nikolaj Komličenko. Nejlepší ligový střelec svou sbírku 10 branek nerozšířil. Boleslav neodčinila úterní vyřazení z domácího poháru od druholigové Chrudimi.

Příbram poprvé zahrozila už po 22 sekundách hry. Hlúpik přesprintoval hostující obranu, ale pak netrefil branku. Domácí byli výrazně aktivnější a dobrou kombinací přehrávali Mladou Boleslav, ale zpočátku se nedostávali do zakončení.

Hodně vidět byl Fantiš, který nahradil zraněného Slepičku, a svůj dobrý výkon korunoval i brankou. Ve 22. minutě ho po brejku našel Mingazov a Fantiš přízemní střelou z hranice pokutového území do protipohybu brankáře poslal domácí do vedení.

Teprve pak se začala dostávat do hry i Mladá Boleslav a ve 38. minutě se dožadovala penalty poté, co brankář Švenger podrazil Přikryla. Sudí Jílek však pokutový kop neodpískal.

Mladá Boleslav reagovala na nepříznivý stav dvojitým střídáním v poločase a na trávník se dostal i tvůrce hry Matějovský. Jenže krátce po změně stran zahrávali domácí přímý kop z levé strany, Květ se i přes velký úhel rozhodl přímo ohrozit branku a jeho střelu si Komličenko srazil do vlastní sítě.

SESTŘIH: Příbram - Mladá Boleslav 3:0. Příbram smázla neškodné hosty, dvakrát pálil Fantiš

Hosté mohli zápas zdramatizovat po hodině hry, kdy po brejku našel Keresteš ve vápně Ladru, tomu ale střela v dobré pozici vůbec nesedla. Další gól pak měl na hlavě domácí Fantiš, ale po rohovém kopu hlavičkoval těsně vedle. Na druhé straně pálil Džafič, ale trefil jen střed branky a připraveného Švengera.

Navýšit příbramské vedení zase mohl Hlúpik, kterého nejprve vychytal Šeda a vzápětí z dorážky přestřelil odkrytou branku. Skácelovu ránu poté vyrazil Šeda.

V 82. minutě už ale Příbram zvýšila. Rezek na hranici ofsajdu utekl po pravé straně, přetaženým centrem na zadní tyč našel Fantiše a ten přesnou hlavičkou završil svůj nejvydařenější ligový zápas. Poprvé v životě dal v nejvyšší soutěži v jednom utkání dvě branky. V závěru mohl alespoň snížit Komličenko, ale ze dvou šancí vytěžil jen nastřelené břevno.

Domácí: 22. Fantiš, 49. Květ, 82. Fantiš

Hosté:

Domácí: Švenger – Nový, Nitrianský, Tregler, Skácel (C) – Hlúpik, Květ (78. Kilián), Průcha, Antwi – Mingazov (65. Jan Rezek) – Fantiš (85. Voltr).

Hosté: Šeda – Pauschek, Hůlka (C), Chaluš, Keresteš (76. Dan. Novák) – Jaroslav Diviš (46. Džafić), Takács, Přikryl, Mareš (46. Matějovský), Ladra – Komličenko.

16. Dukla 30 5 5 20 25:62 20

Příbram - Mladá Boleslav: Fantiš zužitkoval parádní centr Rezka, Příbram vede 3:0!

Příbram - Mladá Boleslav: Dělovku Skácela vyrazil Šeda na roh

Příbram - Mladá Boleslav: Palič Hlúpik! Nevěří, co nedal!

Příbram - Mladá Boleslav: Mohlo být hotovo. Po rohu nebezpečně hlavičkoval Fantiš

Příbram - Mladá Boleslav: Komličenko mohl snížit, ze skvělé pozice pálí těsně mimo

Příbram - Mladá Boleslav: Komličenko znovu pálí. Jenže do vlastní sítě, Příbram vede 2:0!

Příbram - Mladá Boleslav: Květ pálil z dálky a protáhl Šedu!

Příbram - Mladá Boleslav: Květ patičkou mířil mimo tyče

Příbram - Mladá Boleslav: Mingazov připravil gól pro Fantiše, domácí vedou 1:0!

Příbram - Mladá Boleslav: Hlúpik pláchl obráncům a mířil těsně vedle!

0

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905