SESTŘIH: Baník - Slavia 2:1. Výhru vystřílel Fillo, Baroš byl vyloučen

0
Je nedotknutelnost Třince pryč? Dynamo a Spartu táhnou schovaní lídři. Překvapí Litvínov?
Spor o Kováče: kouč budoucnosti a opravdová trefa, nebo jen bublina?

Fotbalisté Ostravy porazili v 10. kole první ligy vedoucí Slavii Praha 2:1. Baník uspěl navzdory tomu, že od 15. minuty dohrával utkání bez vyloučeného kapitána Milana Baroše, který viděl červenou kartu po intervenci videorozhodčího. Na první gól Martina Filla ještě odpověděl Miroslav Stoch, druhá Fillova trefa v nastavení první půle už ale byla vítězná.

Slavistický kouč Jindřich Trpišovský postavil základní sestavu poněkud nečekaně bez klasického útočníka, ale o hlavní vzruch se v první čtvrthodině postaral domácí forvard a kapitán Baroš. Po presinku a akci Holzera s Hrubým se objevil v šesté minutě v první vyložené šanci, ale jeho technickou střelou k tyči Kolář s problémy vyrazil.

Pak do zápasu vstoupil videorozhodčí. Sudí Berka nejprve Barošův zákrok loktem na Součka ve výskoku ocenil žlutou kartou, ale po přezkoumání situace na videu změnil verdikt na červenou kartu a domácí v 15. minutě poslal do deseti.

Záhy však naprosto nečekaně jako první udeřili Ostravané - ze standardní situace se po centru Holzera hlavou z malého vápna trefil Fillo.

Slavia si v početní převaze ovšem vytvořila velkou územní převahu. Po Šindelářově podskočení balonu měl nejprve šanci Traoré, ale Laštůvka jeho umístěný pokus k tyči dokázal vytáhnout. O čtyři minuty později ale neměl nárok - Baluta hlavou sklepl míč do druhé vlny na Stocha, který volejem propálil vše před sebou.

SESTŘIH: Baník - Slavia 2:1. Ostrava v deseti ovládla fantastické drama

Sešívání měli nadále v poli navrch, domácí však držel výborný Laštůvka, který zhatil hlavičku Součka. Už v nastavení přišel navíc druhý nečekaný úder Baníku - Holzer zachytil na polovině hrací plochy přihrávku Součka, rozběhl na pravém křídle Filla, který křížnou přízemní střelou znehybnil Koláře.

Slavia do druhé půle do boje poslala Mešanoviče, který měl zanedlouho vyrovnání na kopačce. Avšak Laštůvku zblízka neprostřelil. Hostující tlak byl stále výraznější, ovšem Laštůvka k nepřekonání. V 58. minutě zázračně zlikvidoval tutovku Baluty.

Převaha Pražanů v závěru sklouzla do stereotypu. Domácí sice zatlačili před Laštůvku, ale ve finální fázi chyběl nápad a se všemi centry si ostravský gólman poradil. Ze zcela ojedinělé akce provětral hostující defenzívu Hrubý, ale jeho ránu Kolář kryl.

V nervózním závěru byl šest minut před koncem vykázán na tribunu ostravský kouč Páník, ale Slavia už s porážkou nic nesvedla. Na poslední okamžiky šel do vápna i gólman Kolář, ale obětavě hrající Ostrava vítězství ubránila.

Domácí: 20. Fillo, 45+4. Fillo

Hosté: 27. Stoch

Domácí: Laštůvka – Pazdera, Šindelář, Stronati, Fleišman – Fillo, Mešaninov (86. Procházka), R. Hrubý, Holzer (79. Granečný) – Baroš (C), Diop (88. O. Šašinka).

Hosté: O. Kolář – Coufal, Kúdela, Ngadeu, Bořil (75. Frydrych) – Souček, Traoré (46. Mešanović) – Stoch, Hušbauer (C), Zmrhal – Baluta (57. Olayinka).

Baník - Slavia: Hrubý v šanci, ale Kolářovu bránu překopl

Baník - Slavia: Laštůvka je k nepřekonání. Baluta se ho v naprosté tutovce zalekl

Baník - Slavia: Mešanovič zase sám před Laštůvkou, ostravský brankář je v životní formě

Baník - Slavia: Mešanovič ve stoprocentní šanci, Laštůvka ale zase čaroval

Baník - Slavia: Šílenou hrubku Součka potrestal Fillo, Ostrava vede 2:1!

Baník - Slavia: Souček se vytyčil při rohovém kopu, jeho hlavičku lapil Laštůvka

Baník - Slavia: Rychlý slávistický brejk zakončoval Baluta, ale Laštůvka dobře vyběhl
Video patří k placenému obsahu iSportu
Odemknout video

Baník - Slavia: Závar před ostravskou bránou, Traorého ránu zablokoval Šindelář

Baník - Slavia: Stoch udeřil! Umístěnou ranou z první srovnává na 1:1

Baník - Slavia: Traorého v obrovské šanci vychytal Laštůvka

Baník - Slavia: Fillo posílá Ostravu v deseti do vedení 1:0!

Baník - Slavia: Baroš zuří, ale musí do sprch! Sudí po zásahu VAR vyloučil kapitána

Baník - Slavia: Baroš loktem sestřelil Součka, od rozhodčího původně dostal jen žlutou

Baník - Slavia: Po Stochově trestňáku smrtící brejk Ostravy. Baroš zakončoval v tutovce

Baník - Slavia: Baník nafurt. Působivé ostravské choreo

0

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905