SESTŘIH: Olomouc - Zlín 1:1. Parádní přímák Beauguela na výhru nestačil

0
Kdo je favoritem finále hokejové extraligy a jaké faktory mohou rozhodnout?
Zdrcený Trpišovský, Hranáč je teď NEJ stoper ligy. Co Svědík a plzeňská stopa?

Fotbalisté Zlína ve 12. kole první ligy v Olomouci neudrželi vedení, remizovali 1:1 a prodloužili sérii bez vítězství na čtyři utkání. Sigma v nejvyšší soutěži neprohrála se "Ševci" posedmé za sebou a od března 2008. Moravské derby krátce po pauze gólově otevřel Francouz Jean-David Beauguel precizním přímým kopem, čtvrt hodiny před koncem vyrovnal střídající Jiří Texl.

Zlínští byli v úvodu nebezpečnější. Matejov z dálky vypálil nad břevno, branku minula i hlavička Beauguela. Francouzský útočník předtím dostal míč do sítě, ale gól neplatil kvůli jeho ofsajdu. Domácí poté hru vyrovnali a ve 24. minutě podržel Zlín brankář Dostál zneškodněním Plškovy hlavičky.

SESTŘIH: Olomouc - Zlín 1:1. Beauguel nádherně vymetl šibenici, Sigma srovnala z ofsajdu

Závěr prvního poločasu znovu patřil zlínskému týmu. Hnaníček však v dobré pozici trefil pouze Buchtu a ještě větší šanci zahodil v poslední minutě Lukáš Holík, který sám před olomouckým gólmanem zamířil těsně vedle.

I druhý poločas začali lépe "Ševci". Bartošákovu ránu ještě vyrazil Buchta, ale v 50. minutě se postavil k přímému kopu Beauguel a levačkou přesně trefil horní růžek. Byl to pro něj sedmý ligový zásah v sezoně.

Olomoučtí se poté zvedli a soupeře zatlačili. Po závaru v pokutovém území Štěrba minul branku. V 76. minutě Plšek nacentroval do šestnáctky, Nešpor ještě promáchl, ale volný Texl nezaváhal. Pětadvacetiletý záložník se prosadil po minutě na hřišti. Podle opakovaných televizních závěru však byl Nešpor v těsném ofsajdu.

V závěru už se skóre nezměnilo. Ránu domácího Housky po teči bránících hráčů skončila vedle, na druhé straně se zase neujaly pokusy Gajiče a Beauguela.

Domácí: 76. Texl

Hosté: 51. Beauguel

Domácí: M. Buchta – Sladký, Štěrba (74. Texl), Polom (11. Chvátal, 59. P. Dvořák), Vepřek (C) – Kalvach – Zahradníček, Houska, Plšek, Pilař – Nešpor.

Hosté: S. Dostál – Bačo, P. Buchta, Gajič – Matejov (90+2. Li. Holík), Hnaníček, Lu. Holík (71. Hronek), Jiráček (C), Bartošák – Beauguel, Poznar (80. Jakubov).

Domácí: Mandous, Kotouč, Yunis, Manzia, Dvořák, Chvátal, Texl

Hosté: Šiška, Hronek, Holík, Jakubov, Balić, Vyhnal, Masař

Domácí: Sladký, M. Buchta

Hosté: Jiráček, S. Dostál, Matejov, Gajič, Bartošák

Rejžek – Nádvorník, Flimmel

Andrův stadion, Olomouc (kapacita: 12 566 míst)

3429 diváků

Důležité momenty utkání:

Olomouc - Zlín: Matejov se odhodlal k jedovaté střele

Olomouc - Zlín: Beauguel znovu udeřil… ale opět byl pískán ofsajd

Olomouc - Zlín: Beauguel hlavičkoval těsně nad, navíc byl tahán za dres

Olomouc - Zlín: Plšek hlavičkoval v tutovce, ale Dostál prokázal výborné reflexy

Olomouc - Zlín: Hnaníček v obrovské šanci, ale nestřílel razantně

Olomouc - Zlín: Plšek se probíjel do tutovky, ale Buchta předvedl ukázkový skluz

Olomouc - Zlín: Chvátal vyběhl do neznáma, Holík neprostřelil Buchtu

Olomouc - Zlín: Bartošák protáhl Buchtu, ten s přehledem vyrazil

Olomouc - Zlín: Tak to byla paráda! Beauguel z trestňáku nádherně trefil šibenici, 0:1

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905