SESTŘIH: Slovácko - Teplice 0:2. Vaněček a Krob nasměrovali hosty ke třem bodům

Autor: iSport.cz
0
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

Fotbalisté Teplic ve 12. kole dokázali vyhrát na hřišti Slovácka 2:0. Zatímco Stanislav Hejkal se ve třetím ligovém zápase ve vedení severočechů dočkal prvního vítězství, trenér Slovácka Petr Vlachovský, který prožil premiéru na lavičce ligového klubu, si na výhru bude muset počkat. Na rychlý gól Davida Vaněčka navázal ve 31. minutě Jan Krob. Tepličtí po vyloučení Pavla Čmovše ve 49. minutě dohrávali v deseti.

Slovácko pod vedením Vlachovského, který nahradil odvolaného Michala Kordulu, nemohlo začít hůř. Teplice totiž udeřily hned z prvního útoku. Po centru Vondráška z pravé strany po 42 sekundách se hlavou prosadil nejlepší střelec hostů Vaněček a připsal si šestou branku v sezoně.

SESTŘIH: Slovácko - Teplice 0:2. Bídu Slovácka nový kouč nezastavil, domácí prohráli posedmé v řadě

Inkasovaný gól notně zacloumal s psychikou domácího týmu, který působil hodně bezradně. Kombinacím chyběla přesnost a většina akcí končila před hranicí trestného území protivníka. Hosté po získání náskoku spoléhali kromě pozorné defenzívy na rychlé protiútoky a po jednom z nich se v 31. minutě trefil Krob. Teplický obránce se ligového gólu dočkal po třech letech.

Slovácko se z útlumu probralo až v závěru poločasu. Ve 39. minutě brankář Diviš kryl tvrdou střelu Havlíka a o tři minuty později reflexívně vyrazil Kuchtovu střelu hlavou. Další šanci dostali domácí ve 49. minutě, kdy byl po druhé žluté kartě vyloučen teplický obránce Čmovš.

Vlachovský poslal na hřiště Kubalu s Kalabiškou, ale i když domácí soupeře zatlačili, v koncovce se trápili a ojedinělé střelecké pokusy s přehledem vyřešil brankář Diviš.

Tepličtí naopak mohli i v oslabení vedení zvýšit. Největší šanci měl Vaněček, který trefil v 72. minutě tyčku a o sedm minut později po sólovém útoku se nepodařilo Ljevakovičovi přehodit brankáře Daňka. Severočeši to však mrzet nemuselo a nakonec po třech zápasech bodovali a poprvé v sezoně udrželi čisté konto. Slovácko neskórovalo potřetí za sebou.

Domácí:

Hosté: 1. Vaněček, 31. Krob

Domácí: Daněk – Juroška, S. Hofmann, J. Krejčí, Reinberk (56. Kalabiška) – Janošek (66. Machalík), V. Daníček (C) – Navrátil, Havlík, Petr (56. Kubala) – Kuchta.

Hosté: Jakub Diviš – Vondrášek, Čmovš, Král, Krob – Moulis (73. Hyčka), Ljevaković (C), Kučera, Hora (87. Shejbal) – Vaněček, Trubač (54. Jeřábek).

Důležité momenty utkání:

Slovácko - Teplice: Kalabiška mířil patičkou těsně vedle!

Slovácko - Teplice: Vaněček orazítkoval tyč!

Slovácko - Teplice: Střelu Havlíka krotil Diviš

Slovácko - Teplice: Čmovš jde ven! Teplice dohrávají v deseti

Slovácko - Teplice: Diviš zachránil Teplice! Vytáhl jedovatou hlavičku Kuchty

Slovácko - Teplice: Dobrou ránu Navrátila vyrazil Diviš

Slovácko - Teplice: Sváteční střelec Krob zakroutil míč do sítě, hosté vedou 2:0

Slovácko - Teplice: Moulis z dálky protáhl gólmana Daňka

Slovácko - Teplice: Janošek z trestňáku mířil nad

Slovácko - Teplice: Reinberk se dral do koncovky, Diviše nepřekonal

Slovácko - Teplice: Zmatků v obraně Slovácka mohl využít Moulis

Slovácko - Teplice: Rychlý úder Vaněčka, Teplice vedou 1:0!

0

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905