27. října 2018 • 18:57

SESTŘIH: Zlín - Sparta 1:0. Prohra před derby, rozhodl Beauguel

0
SESTŘIH: Boston - Toronto 2:3. Pastrňák dal první gól v play off, rozhodl ale Matthews
Zima dohnal(a) Slavii, Trpišovského díl viny. Sparta má víc herní nadstavby

Fotbalisté Sparty ve 13. ligovém kole prohráli 0:1 ve Zlíně. O výhře domácích rozhodl gólem Jean David Beuaguel a Ševci ukončili sérii čtyř zápasů bez vítězství. Pražané naopak venku zaznamenali třetí porážku 0:1 za sebou a v tabulce jsou čtvrtí o bod za Ostravou. První Slavia jim tak týden před derby může odskočit na sedm a druhá Plzeň na pět bodů.

Domácí: 84. Beauguel

Hosté:

Domácí: S. Dostál – Bačo, Hnaníček, Gajič – Matejov, Podio, Li. Holík (81. Lu. Holík), Jiráček (C), Bartošák – Beauguel, Jakubov (46. Vyhnal, 90+3. Hronek).

Hosté: Nita – Chipciu, Radaković, Štetina, Costa – Mebrahtu, M. Frýdek, Stanciu, Civić (80. Vatajelu) – Josef Šural (C) (67. Sáček), Pulkrab (60. Tetteh).

5147 diváků

V sestavě Zlína citelně chyběl zraněný stoper Buchta a na marodku se vrátil i útočník Poznar. Sparta postrádala ve středu pole Kangu, kterého zřejmě kvůli sedmi žlutým kartám trenér Šcasný šetřil na derby se Slavií.

Ševci se snažili od začátku zápasu kombinovat a zbytečně neztrácet míče. Tato taktika jim vynesla vyrovnanou partii a také střelecké příležitosti. Sparta dvacet minut spoléhala na opatrnou hru, kterou prokládala protiútoky bez přesnějšího zakončení. První vážnější šanci vypracoval domácí Jiráček, který našel v trestném území volného Holíka, jehož střelu ale brankář Nita chytl.

Sparta postupně zvýšila tlak a získala územní převahu. Po půl hodině hry po centru Stancia z pravé strany zahrozil Mebrahtu, jeho pokus z úhlu ale stačili zlínští zadáci odvrátit. Další šanci měl Čivič. Na druhé straně po Hnaníčkově centru Beauguelova hlavička těsně minula branku.

SESTŘIH: Zlín - Sparta 1:0. Rozhodl Beauguel, Letenští prohráli potřetí v řadě

Po změně stran se Sparta snažila zrychlit hru. Útočná snaha ale končila na obětavě bránícím soupeři. Stejně jako v úvodním poločase se Ševci zbytečně nezbavovali míčů a drželi vyrovnanou partii. Velkou šanci otevřít skóre měl po Podiově trestném kopu v 76. minutě Gajič, kterému v rozhodují chvíli míč odskočil k brankáři Nitovi.

V závěrečné čtvrthodině dostal aktivně hrající Zlín Spartu pod tlak. Ten korunoval v 84. minutě po centru Matejova z pravé strany Beauguel svou osmou trefou v sezoně.

Závěrečná snaha Sparty o vyrovnání už vyzněla naprázdno. Naopak v nastavení mohl výhru Zlína navýšit Hronek, který neproměnil sólový protiútok. Spartě tak potřetí za sebou venku prohrála 0:1 a ze 14 ligových zápasů ve Zlíně jen třikrát vyhrála. Domácím patří pátá příčka o dva body právě za letenským celkem.

Zlín - Sparta: Beauguel udeřil! Ševci po jeho zakončení vedou 1:0

Zlín - Sparta: Velký závar před bránou Letenských, Podiův nadějný pokus byl sražen

Zlín - Sparta: Gajič si ani neuvědomil, že byl v tutovce

Zlín - Sparta: Beauguel vystřihl nůžky, ale střílel vysoko nad

Zlín - Sparta: Velká šance hostů. Šuralova rána zblokována, Chipciova končí vedle

Zlín - Sparta: Mebrahtu v nenápadné, ale o to nebezpečnější šanci pálil těsně nad

Zlín - Sparta: Mohli Ševci kopat penaltu? Chipciu byl v souboji s Holíkem, ten přihrál pád

Zlín - Sparta: Mebrahtu hlavičkoval jen doprostřed

Zlín - Sparta: Beauguel poprvé v akci, lízl hlavou balon těsně vedle tyče

Zlín - Sparta: Velká šance Libora Holíka! Jeho ránu ale kryl Nita

Zlín - Sparta: Stanciu se pořádně opřel do balonu, jedovatá střela skončila mimo

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905