SESTŘIH: Slavia - Dukla 4:1. Favorit dominoval, Stoch dal dva krásné góly

0
Koubkův majstrštyk: Osm nul a LM pro Česko. Další krok: smlouva a boj o titul?
PRVNÍ DOJEM: Jágr v kondici, Kladno jede. Smoleňák vzýval pána z Vysočiny

Fotbalisté Slavie v dohrávce 13. kola první ligy doma porazili v pražském derby Duklu 4:1. Vyhráli tak sedmý z posledních osmi ligových zápasů a vrátili se na první místo v tabulce před Plzeň. A za týden půjdou do dalšího pražského derby se Spartou s náskokem sedmi bodů na letenského rivala. Dvěma góly se pod výhru Slavie podepsal Miroslav Stoch, prosadili se také Vladimír Coufal a Peter Olayinka. Za Duklu snížil z penalty Ivan Schranz.

SESTŘIH: Slavia - Dukla 4:1. Pohodlná sešívaná jízda před derby

Domácí: 14. Coufal, 21. Stoch, 50. Olayinka, 85. Stoch

Hosté: 66. Schranz

Domácí: O. Kolář – Coufal, Kúdela, Deli, Zelený – T. Souček, Hušbauer (C) (69. Sýkora) – Stoch, Baluta (86. Frydrych), Olayinka – Matoušek (64. Milan Škoda).

Hosté: F. Rada – Milošević (C), Bezpalec, Ďurica, Ostojić, Podaný (46. Bezdička) – Doumbia (64. Douděra), Bilovský, Daniel Tetour, D. Souček – Schranz (76. Djuranović).

Domácí: Jugas, Sýkora, Škoda, Frydrych, Mešanović, Traoré, Kovář

Hosté: Kott, Chlumecký, Bezdička, Brandner, Hruška, Douděra, Djuranović

Hosté: Ostojić, Douděra

Zelinka – Pelikán, Horák

Eden Aréna, Praha-Vršovice

11 108 diváků

V sestavě Slavie se poprvé od začátku září objevil stoper Deli, celkem trenér Trpišovský udělal v sestavě čtyři změny oproti čtvrteční výhře v Evropské lize v Kodani. Únava na týmu nebyla vůbec znát a od začátku Slavia soupeře mačkala.

Dukla se sice snažila kombinovat a nenakopávala míče, ale proti presinku domácích se těžko prosazovala až do zakončení. To Slavia zahrozila už po minutě, ale Matoušek z úhlu brankáře Radu neprostřelil.

Ve 14. minutě už se ale Eden radoval. Po ztrátě Dukly Olayinka přetáhl centr na Coufala a reprezentační bek z voleje zamířil do brankářova protipohybu.

Slavia pokračovala v tlaku a v 21. minutě zvýšil Stoch. Slovenský záložník udělal před vápnem kličku a levačkou poslal míč přesně do šibenice. V lize tak skóroval ve čtvrtém utkání po sobě.

Domácí si v klidu hlídali náskok, který mohl navýšit Souček, jeho gól ale sudí pro ofsajd přihrávajícího Coufala neuznali. Zvýšení tak přišlo až po změně stran, kdy se tvrdou střelou pod břevno prosadil Olayinka. První trefu od začátku srpna ale neslavil, jelikož v minulosti působil právě v Dukle.

Hosté se vrátili do hry v 65. minutě, kdy sudí Zelinka za pomoci videa nařídil pokutový kop za faul Coufala na Miloševiče. Penaltu proměnil Schranz a snížil na 1:3.

Po zranění se do zápasu zapojil i kapitán Slavie Škoda a hned se mohl zapsat mezi střelce, jeho hlavička po rohu ale skončila těsně vedle. Blízko gólu byl i Stoch, který z přímého kopu trefil boční síť.

Jinak ale Dukla vycítila šanci a tlačila se do útoku více než v předešlém průběhu zápasu, avšak bez úspěchu. Naopak na druhé straně se Stoch dočkal druhé branky a v této sezoně si připsal už sedmý gól. Je tak nejlépe střílejícím záložníkem ligy.

Klíčové momenty utkání

Slavia - Dukla: Domácí při chuti, Frydrych málem přidal pátý zásah

Slavia - Dukla: Stoch v ráži! Umístěnou ranou přidal čtvrtý zásah sešívaných

Slavia - Dukla: Stochův přímák mířil těsně vedle

Slavia - Dukla: Škoda zase mohl zvýšit, ale hlavičkoval těsně vedle

Slavia - Dukla: Penalta pro hosty! Až po zásahu videa. Coufal fauloval Miloševiče

Slavia - Dukla: Schranz snižuje z pokutového kopu na 1:3! Kolář málem dosáhl na balon

Slavia - Dukla: Bezdička se pokusil snížit dalekonosnou ranou

Slavia - Dukla: Penalta pro domácí? Matouška zastavil Ďurica, podle sudího čistě

Slavia - Dukla: První šance hostů, Bílovský ale promáchl Miloševičův centr

Slavia - Dukla: Olayinka parádní dělovkou propálil Radu, 3:0!

Slavia - Dukla: Nádherný sešívaný ťukes a gól! Ale sudí ho kontroverzně neuznal

Slavia - Dukla: Matoušek se hrudí takřka omylem dostal do tutovky

Slavia - Dukla: Stoch úžasnou ranou přesně do šibenice zvýšil na 2:0!

Slavia - Dukla: Coufal dostal moře prostoru a poslal domácí do vedení 1:0!

Slavia - Dukla: Matoušek ve velké šanci, Baluta zkusil nůžky

0

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905