Tvrdík o plánech Slavie: noví majitelé z Číny, Nezmar ve vedení FAČR | iSport.cz
Štěpán Filípek
3. listopadu 2018 • 05:00

Tvrdík o plánech Slavie: noví majitelé z Číny, Nezmar ve vedení FAČR

Reklama
TOP VIDEA
SESTŘIH: Sparta - Vltavín 5:0. Dvakrát pálil Drchal, předvedli se mladíci SESTŘIH: Sparta - Vltavín 5:0. Dvakrát pálil Drchal, předvedli se mladíci
Přijde Sparta o Tetteha? Odchod do Anglie je nepravděpodobný, říká Ščasný Přijde Sparta o Tetteha? Odchod do Anglie je nepravděpodobný, říká Ščasný
VŠECHNA VIDEA ZDE

Změna na úrovni vlastníka čeká Slavii. Nejprve ji finálně ovládne čínský gigant CITIC a posléze větší část akcií přenechá skupině Sinobo. Pro deník Sport to potvrdil slávistický šéf Jaroslav Tvrdík. Ten zároveň spustil ofenzivu, aby se do vedení českého fotbalu dostal sportovní ředitel Jan Nezmar.Spolu jsme silnější – tak zní známé motto pražské Slavie. Teď chce ale mít ještě větší moc. Jak na hřišti, tak mimo ně. Prvním krokem ke změnám je definitivní převzetí Slavie státní společností CITIC Group. Ta musela do děje vstoupit kvůli dluhům CEFC, a tím pádem začala fakticky ovládat i financovat Slavii. „Proces, kdy CITIC přebírá všechna česká aktiva společnosti CEFC, je těsně před dokončením. Mohou to být dny nebo několik málo týdnů,“ říká předseda představenstva Slavie Jaroslav Tvrdík.

Mezitím se už rozjela nejužší spolupráce s klubem Kuoan Peking, s nímž Slavia uzavřela dohodu o strategické spolupráci. O jeho vlastnictví se CITIC dělí s developerskou skupinou Sinobo Group, která získala 65 procent akcií. Podobný scénář jako v Číně se odehraje i nyní, jen na české půdě. „Až bude právně a technicky dokončena etapa převzetí, je velmi pravděpodobné, že vlastnická struktura Slavie bude odpovídat té, která je v sesterském klubu,“ potvrzuje Tvrdík.

K žádným zásadním opatřením to však podle něho nepovede. Už nyní má Sinobo, v jehož čele stojí Čou Ťin-chuej, na dění ve Slavii zásadní vliv. Větší než CITIC. „Nezměnilo by to nic. S předsedou představenstva Sinobo velmi úzce komunikujeme, a když to řeknu jednoduše, v duálním působení obou společností ve fotbale má lídrovskou roli. Řídí jejich fotbalový rozvoj a v této chvíli je už mým partnerem ohledně rozvoje Slavie,“ popisuje Tvrdík.

Nástup CITIC a propojení se Sinobo je nicméně znát na gradaci ambic pražského velkoklubu. Tou zásadní je ligové prvenství. Tvrdík dokonce prohlásil, že pokud se to nepovede, ve Slavii skončí. Platí tenhle závazek? „Nepochybně,“ reaguje první muž Slavie. „Úkol je naprosto jednoznačný: absolutní koncentrace na zisk titulu.

Pokračování článku patří k placenému obsahu Staňte se předplatitelem a získejte přístup k exkluzivnímu obsahu

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Nový hrací model Fantasy liga

Nejvyšší česká fotbalová soutěž nově s názvem FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci. Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin, do kterých si přenesou bodové zisky: skupina o titul (1.-6.), skupina o baráž o EL (7.-10.) a skupina o udržení (11.-16.).

19. kolo Fortuna ligy:
Baník Ostrava - Olomouc 0:0, Teplice - Zlín 2:1, Slovácko - Dukla 1:0, Opava - Ml. Boleslav 2:1, Bohemians - Liberec 0:0, Příbram - Sparta 1:1, Plzeň - Karviná 2:1, Jablonec - Slavia 0:2Články odjinud


Články odjinud