Tvrdík o plánech Slavie: noví majitelé z Číny, Nezmar ve vedení FAČR | iSport.cz
Štěpán Filípek
3. listopadu 2018 • 05:00

Tvrdík o plánech Slavie: noví majitelé z Číny, Nezmar ve vedení FAČR

TOP VIDEA
Odvážný Trpišovský: Chceme se Barceloně minimálně vyrovnat v držení míče Odvážný Trpišovský: Chceme se Barceloně minimálně vyrovnat v držení míče
Messi a spol. v Praze! U hotelu je vítali fanoušci, hvězdy před nimi prchly Messi a spol. v Praze! U hotelu je vítali fanoušci, hvězdy před nimi prchly
VŠECHNA VIDEA ZDE

Změna na úrovni vlastníka čeká Slavii. Nejprve ji finálně ovládne čínský gigant CITIC a posléze větší část akcií přenechá skupině Sinobo. Pro deník Sport to potvrdil slávistický šéf Jaroslav Tvrdík. Ten zároveň spustil ofenzivu, aby se do vedení českého fotbalu dostal sportovní ředitel Jan Nezmar.Spolu jsme silnější – tak zní známé motto pražské Slavie. Teď chce ale mít ještě větší moc. Jak na hřišti, tak mimo ně. Prvním krokem ke změnám je definitivní převzetí Slavie státní společností CITIC Group. Ta musela do děje vstoupit kvůli dluhům CEFC, a tím pádem začala fakticky ovládat i financovat Slavii. „Proces, kdy CITIC přebírá všechna česká aktiva společnosti CEFC, je těsně před dokončením. Mohou to být dny nebo několik málo týdnů,“ říká předseda představenstva Slavie Jaroslav Tvrdík.

Mezitím se už rozjela nejužší spolupráce s klubem Kuoan Peking, s nímž Slavia uzavřela dohodu o strategické spolupráci. O jeho vlastnictví se CITIC dělí s developerskou skupinou Sinobo Group, která získala 65 procent akcií. Podobný scénář jako v Číně se odehraje i nyní, jen na české půdě. „Až bude právně a technicky dokončena etapa převzetí, je velmi pravděpodobné, že vlastnická struktura Slavie bude odpovídat té, která je v sesterském klubu,“ potvrzuje Tvrdík.

K žádným zásadním opatřením to však podle něho nepovede. Už nyní má Sinobo, v jehož čele stojí Čou Ťin-chuej, na dění ve Slavii zásadní vliv. Větší než CITIC. „Nezměnilo by to nic. S předsedou představenstva Sinobo velmi úzce komunikujeme, a když to řeknu jednoduše, v duálním působení obou společností ve fotbale má lídrovskou roli. Řídí jejich fotbalový rozvoj a v této chvíli je už mým partnerem ohledně rozvoje Slavie,“ popisuje Tvrdík.

Nástup CITIC a propojení se Sinobo je nicméně znát na gradaci ambic pražského velkoklubu. Tou zásadní je ligové prvenství. Tvrdík dokonce prohlásil, že pokud se to nepovede, ve Slavii skončí. Platí tenhle závazek? „Nepochybně,“ reaguje první muž Slavie. „Úkol je naprosto jednoznačný: absolutní koncentrace na zisk titulu.

Pokračování článku patří k placenému
obsahu iSportu

S předplatným získáte:

 • Sestřihy všech zápasů FORTUNA:LIGY
 • Exkluzivní videa z hokejové extraligy
 • Profilové rozhovory
 • Zákulisní informace z první ruky
 • Názory slavných expertů
 • Analýzy vítězství a porážek
 • Měsíční předplatné 49 Kč*

  *Cena 49 Kč platí pro první měsíc pro nové
  předplatitele (týká se pouze platby kartou).
  Následující měsíc stojí 99 Kč.

  Objednat
 • Roční předplatné 990 Kč

  Ušetříte 2 měsíce oproti měsíční platbě.

  Objednat

Možnosti platby
?

 • Kartou online
 • Platba online
 • Platba SMS
Firemní předplatné
Roční licence pro firmy a instituce objednávejte zde

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2019/2020

Program a rozpis zápasů Tabulka Změny pravidel Herní model Aktuální kolo Sestřihy zápasů VIDEO momenty Tabulka střelců Fantasy liga Kluby

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2019/2020 pokračuje v herním systému s nadstavbou: po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin a odehrají nadstavbu. Před novým ročníkem se měnila pravidla. Titul obhajuje Slavia Praha, nováčkem jsou České Budějovice.

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava
Články odjinud


Články odjinud