Sestavy na derby? Sparta 3-5-2 skoro bez Čechů, Slavia s Matouškem | iSport.cz
4. listopadu 2018 • 04:55

Sestavy na derby? Sparta 3-5-2 skoro bez Čechů, Slavia s Matouškem

Autor: jav, iSport.cz
TOP VIDEA
Hvězdné války na Zlaté tretře: Pět největších jmen na prestižním ostravském mítinku Hvězdné války na Zlaté tretře: Pět největších jmen na prestižním ostravském mítinku
Jihlava poslala protest pozdě, zní od LFA. VAR nově na čtyřech zápasech kola Jihlava poslala protest pozdě, zní od LFA. VAR nově na čtyřech zápasech kola
VŠECHNA VIDEA ZDE

Domácí porážku Sparta zažila naposledy 15. října loňského roku, teď se svou tvrz jménem Letná chystá bránit proti těžkému soupeři v nejprestižnějším zápase - 290. derby proti Slavii. Zatímco sešívaní nemají v plánu do úspěšné sestavy přespříliš zasahovat, domácí tým několik řezů udělá - jak ve formaci, tak v personálním obsazení.Podle informací deníku Sport by pro Spartu mohla být varianta rozestavení 3-5-2, při které by se do stoperské trojice postavili Uroš Radakovič, Lukáš Štetina a Costa Nhamoinesu. Lajny by dostali na starost Alexandru Chipciu a Eldar Čivič, střed pole by obsáhlo doma velice nebezpečné trio Martin Frýdek, Guélor Kanga a Nicolae Stanciu.

Velký otazník má domácí sportovní ředitel a hlavní trenér Zdeněk Ščasný naopak v útoku. O Benjaminu Tettehovi není pochyb, nejlepší střelec Sparty v sezoně nebude chybět. Vedle něj by se ovšem mohl postavit Matěj Pulkrab, což by znamenalo odsun kapitána Josefa Šurala jen mezi náhradníky. Zkušený útočník se potýká s propadem formy, na přesný zásah čeká už dva měsíce. Pulkrab je navíc důrazným typem útočníka, na skálopevnou defenzivu Slavie by mohl platit víc.

To Jindřich Trpišovský s vysokou pravděpodobností vyšle armádu, která v posledních týdnech vyhrála několik důležitých bitev. Tedy s Ondřejem Kúdelou na stoperu a Janem Matouškem v útoku. Pouze na lavičce pak zřejmě skončí Milan Škoda a Simon Deli.

Která ze zbraní obou gigantů bude mít nakonec navrch? Jasno bude už dnes před sedmou večerní.

Jak by podle deníku Sport měly vypadat sestavy na derby Sparta - Slavia?Jak by podle deníku Sport měly vypadat sestavy na derby Sparta - Slavia?

Góly

Domácí: 42. Tetteh, 45+2. Kanga

Hosté: 36. Kúdela, 70. T. Souček

Sestavy

Domácí: Nita – Chipciu, Radaković, Štetina, Civić – Stanciu (C), Kanga, M. Frýdek, Plavšić – Pulkrab (52. Josef Šural), Tetteh (64. Mebrahtu).

Hosté: O. Kolář – Coufal, Kúdela (52. Deli), Ngadeu, Bořil – T. Souček, Traoré (46. Baluta) – Stoch, Hušbauer (C) (62. Sýkora), Zmrhal – Olayinka.

Náhradníci

Domácí: Heča, Costa, Kaya, Sáček, Mebrahtu, Šural, Vatajelu

Hosté: Deli, Matoušek, Sýkora, Baluta, Mešanović, Kovář, Frydrych

Karty

Domácí: Kanga, Radaković, Chipciu

Hosté: Ngadeu, Kúdela, Traoré, T. Souček, Olayinka

Rozhodčí

Ardeleánu – Nádvorník, Moláček

Stadion

Generali Arena, Praha-Bubeneč

Návštěva

17 398 diváků

 

Tour de France, Wimbledon, MS v basketbale

Tour de France 2019: trasa 106. ročníku, program, etapy, Češi na startu (6. - 28. července 2019)

Wimbledon 2019: travnatý tenisový grandslam (1. - 14. července 2019)

MS v basketbale mužů 2019: Češi ve skupině i s USA (31. 8. - 15. 9. 2019, Čína)
Články odjinud


Články odjinud