SESTŘIH: Jablonec - Bohemians 3:1. Dvěma góly rozhodl Doležal

0
Lokvenc: Chemie Kuchty a Birmančeviče je úžasná! Chorý není zákeřňák
Tomášek o fiasku s Färjestadem: Byli jsme jako Boston. Jak zvládá tlak?

Fotbalisté Jablonce v 15. kole první ligy doma udolali Bohemians Praha 1905 2:1 a z posledních sedmi ligových duelů tak ztratili jen dva body. V tabulce se dostali už na čtvrté místo před Zlín, který ale má večerní zápas na Slavii k dobru. Jablonec vedl po penaltě Michala Trávníka, do poločasu sice srovnal Martin Hašek, ale Martin Doležal dvěma góly po změně stran rozhodl. Bohemians prohráli potřetí za sebou.

Jablonec se v pátek vrátil z těžkého výjezdu do Astany v Evropské lize, navíc zklamaný z porážky 1:2, přesto Severočeši dobře vstoupili do utkání. Po standardní situaci a odraženém míči si Sobol chtěl ve vápně obhodit Dostála, ten zahrál rukou a nařízenou penaltu proměnil v 10. minutě Trávník. Pro reprezentačního záložníka to byla osmá trefa v sezoně. Brankář Valeš si sice na střelu sáhl, ale v cestě do branky jí nezabránil.

Utkání pak příliš vzruchu nepřineslo, ale ve 44. minutě ztratil míč v útoku Sobol a hosté se vrhli do protiútoku, který podpořil i stoper Krch. Ten prostrkával míč na Martina Haška, balon sice přizvedl Hübschman, ale Hašek se k němu přeci jen dostal a z velkého úhlu ho dostal do branky.

SESTŘIH: Jablonec - Bohemians 3:1 Severočeši přehráli Klokany a prodloužili sérii zápasů bez prohry na sedm

Po hodině hry nejprve zahrozili hosté, kdy Hilál v pádu poslal centr Schumachera na branku. Ale hned z následného útoku si domácí vzali vedení zpět. Trávník našel centrem Doležala a ten střelou z voleje prostřelil Valeše.

Bohemians v 76. minutě opět srovnali po průniku střídajícího Vodháněla, ale sudí Příhoda nakonec gól neuznal kvůli tomu, že si Vodháněl při zpracování míče pomohl rukou.

Chvíli na to přišlo definitivní rozuzlení. Krch při snaze o přihrávku brankáři chyboval, Doležal tak běžel sám na gólmana, udělal mu kličku a poté chytrým zakončením vstřelil už svůj šestý gól v ligové sezoně.

Domácí: 10. Trávník, 62. Doležal, 79. Doležal

Hosté: 44. M. Hašek

Domácí: V. Hrubý – Hovorka, Hübschman, Matěj Hanousek, Považanec – Trávník, Lischka, Doležal (90. Chramosta), Sobol (75. Kratochvíl) – Jovović (87. V. Kubista), Holeš.

Hosté: Valeš – Švec (69. F. Hašek), Schumacher, Bartek, Záviška (74. Vodháněl) – Yusuf Helal, Šmíd, Krch, M. Dostál – M. Hašek, Vaníček (55. Nečas).

Domácí: Hanuš, Břečka, Janković, Acosta, Chramosta, Ikaunieks, Kratochvíl, Kubista

16. Dukla 30 5 5 20 25:62 20

Jablonec - Bohemians: Kratochvíl se projevil trochu laxní střelou, ze které gól nebyl

Jablonec - Bohemians: Krch chyboval a Doležalovu šouravou střelu už ani z brankové čáry nevykopl, 3:1

Jablonec - Bohemians: Vodháněl už se radoval z gólu, ale zpětně byla odpískaná ruka při zpracování

Jablonec - Bohemians: Trávník výborně našel Doležala a ten se ještě lépe z voleje trefil, 2:1

Jablonec - Bohemians: Júsuf vypálil zpoza vápna levačkou, nakonec mimo branku

Jablonec - Bohemians: Hašek usměrnil skákající balón a prostřelil Hrubého

Jablonec - Bohemians: Sobolova polostřela projela před Valešem

Jablonec - Behemians: Jovovič vyškolil Schumachera s Bartekem, na jeho centr už Doležal nedosáhl

Jablonec - Bohemians: Holeš zprava centroval před branku, Valeš nakonec s problémy míč zpacifikoval

Jablonec - Bohemians: Penaltu po Dostálově ruce se štěstím proměnil Trávník, 1:0

0

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905