SESTŘIH: Mladá Boleslav - Karviná 1:1. Hosté bodovali a ukončili sérii čtyř proher v řadě | iSport.cz
1. prosince 2018 • 17:08

Šilhavý: Hrozila devalvace Anglie. Sestavy ale nelituji Šilhavý: Hrozila devalvace Anglie. Sestavy ale nelituji
Dvě minuty od LM. Ulich prozradil, o kolik milionů přišel. Co ho živí dnes? Dvě minuty od LM. Ulich prozradil, o kolik milionů přišel. Co ho živí dnes?

Fotbalisté Mladé Boleslavi potvrdili, že se jim proti Karviné nedaří a v 17. kole první ligy s posledním celkem tabulky jen remizovali 1:1. Na vedoucí gól domácího Tomáše Ladry odpověděl po změně stran Vojtěch Smrž. Karviná se středočeským soupeřem bodovala popáté z šesti vzájemných ligových zápasů. Slezané získali první bod pod novým trenérem Norbertem Hrnčárem a ukončili sérii porážek, která se zastavila na čtyřech. Mladá Boleslav nevyužila šanci bodově dotáhnout v tabulce sedmý Liberec.

Mladá Boleslav měla od začátku převahu a kombinacemi se tlačila do vápna. Ve 12. minutě hned první šanci využila. Konaté našel na penaltě volného Ladru, který měl čas si míč zpracovat a poslat přesně k tyči. Vstřelil svůj třetí ligový gól v sezoně a první od srpna.

Domácí pokračovali v tlaku a karvinský Janečka si málem vstřelil vlastní branku, když centr tečoval jen těsně vedle. Po další Ladrově střele zasahoval brankář Berkovec a před dorážejícím Komličenkem musel na poslední chvíli zachraňovat Smrž.

Karviná se přes presink Boleslavi těžko dostávala do souvislejších akcí a snažila se tak něco vytěžit ze standardních situací. Po signálu při rohu střílel na přední tyč Smrž, ale brankář Šeda byl pozorný. Poté při závaru hosté několikrát pálili, ale vždy trefili jen obránce. V závěru poločasu střílel z dálky domácí Hubínek, ale branku těsně minul i kvůli teči.

SESTŘIH: Mladá Boleslav - Karviná 1:1. Hosté se z posledního místa neodlepili, na výhru čekají už osm zápasů

Do druhé půle poslala Karviná do hry útočníka Wágnera a brzy mohl srovnat Guba, ale těsně branku přestřelil. V 56. minutě už se hosté po rychlé akci dočkali. Na kolmici za obranu si naběhl Dramé, našel Wágnera, přes kterého se dostal míč ke Smržovi a ten vstřelil svůj druhý gól v ligové sezoně.

Mladá Boleslav musela přidat a dvakrát krátce po sobě se dožadovala penalty po zákroku na Komličenka. V 77. minutě pak jen těsně minul branku hlavou Takács. Kousek vedle skončila i tečovaná střela Matějovského, po které se Berkovec jen ohlédl. Karviná se už ubránila.

Domácí: 12. Ladra

Hosté: 56. Smrž

Domácí: Šeda – Pauschek, Chaluš, Hůlka (C), Mareš – Hubínek, Takács – Konaté (59. Matějovský), Přikryl, Ladra (69. Jaroslav Diviš) – Komličenko.

Hosté: Berkovec – Čolić, Krivák, Janečka (C), Jan Moravec – Dramé, Smrž, Mertelj (85. Suchan) – Lingr (46. Wágner), Guba (81. Tusjak), Galuška.

16. Dukla 30 5 5 20 25:62 20

Mladá Boleslav - Karviná: Jemný centr Konatého propadl na Ladru, ten pohotově mířil k tyči, 1:0

Mladá Boleslav - Karviná: Rychlý kontr Karviné zakončil Smrž, 1:1

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2019/2020

Program a rozpis zápasů Tabulka Změny pravidel Herní model Aktuální kolo Sestřihy zápasů VIDEO momenty Tabulka střelců Fantasy liga Kluby

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2019/2020 pokračuje v herním systému s nadstavbou: po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin a odehrají nadstavbu. Před novým ročníkem se měnila pravidla. Titul obhajuje Slavia Praha, nováčkem jsou České Budějovice.

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava