SESTŘIH: Baník - Bohemians 2:0. Domácí vyhráli i bez zraněného Baroše

0
Zábranský? Zbrojovku řídit nebude, fotbal jde mimo něj, Kometa je srdcovka
Zimák: Vrána přiletěl nečekaně. Proč by MS mělo klapnout?

Fotbalisté Ostravy porazili v 18. kole první ligy Bohemians 1905 2:0 a svého pražského soka zdolali ve všech třech vzájemných zápasech kalendářního roku bez obdržené branky. Vyrovnaný duel Baník zlomil lepší produktivitou, jeho góly vstřelili v 69. minutě Daniel Holzer a v závěru Patrizio Stronati. "Klokani" už sedm kol čekají na vítězství.

Ostravě těsně před zápasem vypadl z mužstva zraněný kapitán Milan Baroš, a i když se jí vrátil po karetním trestu Fillo, proti zodpovědně defenzivě hostů se prosazovala lopotně. Volej Hrubého z velkého vápna v 11. minutě vypadal sice zajímavě, ale míč těsně minul tyčku a pro Baník tím výčet gólových šancí v první půli v podstatě skončil.

Pražané podle předpokladů vsadili na obranu a brejky. Prostor pro několik kontrů jim Baník v první půli i otevřel, ale Bohemians žádný vinou nepřesné finální fáze nedohráli do koncovky. Výsledkem všeho byl fotbal, který se nejvíce zúžil na řadu fyzických soubojů mezi šestnáctkami.

Stále zjevnější bylo, že zápas rozhodne jediná podařená akce. Aspirovat na ni mohla kombinace střídajících hostů Hilála s Reiterem, který však z gólové pozice přestřelil.

SESTŘIH: Baník - Bohemians 2:0. Klokani neměli nárok, pálili Holzer se Stronatim

Ostravskou ofenzivu osvěžil po hodině hry příchod uzdraveného Diopa, díky němuž Baník udržel na hrotu více míčů. Rozhodující moment však zosnoval Holzer, který v 69. minutě z 26 metrů vypálil a Fryšták jeho projektil nedokázal zkrotit.

Pražané však s prázdnou odjet nemuseli. Domácí zlobil hlavně Reiter z pravé strany, ale i jeho další průnik skončil střelou nad. Když o centimetry přestřelil i Mašek, zůstaly body v Ostravě. Její výhru v poslední minutě hlavou po standardní situaci zpečetil Stronati.

Domácí: 70. Holzer, 90. Stronati

Hosté:

Domácí: Laštůvka – Pazdera, Procházka, Stronati, Fleišman – Fillo (75. Granečný), Jánoš, R. Hrubý (C), Holzer (84. Stáňa) – O. Šašinka, J. Šašinka (59. Diop).

Hosté: Fryšták – M. Dostál, Krch, Šmíd, Bartek – Záviška (59. Reiter), Jindřišek (C), M. Hašek, F. Hašek (71. Mašek), Vodháněl – Nečas (53. Yusuf Helal).

Baník - Bohemians: Stronati přidává hlavou pojistku, 2:0

Baník - Bohemians: Utěšená rána Maška skončila těsně nad břevnem!
Video patří k placenému obsahu iSportu
Odemknout video

Baník - Bohemians: Palič Reiter! Z nadějné akce zahodil tutovku

Baník - Bohemians: Júsuf nevyrovnal, z dobré pozice trefil gólmana

Baník - Bohemians: Ostrava mohla znovu trestat, Holzerovi ale blafák nevyšel

Baník - Bohemians: Holzer nádhernou trefou rozparádil divoké fanoušky, 1:0

Baník - Bohemians: Do rány Holzera vložil hlavu Fillo a ke gólu moc nechybělo!

Baník - Bohemians: Reiterova pumelice skončila nad!

Baník - Bohemians: Fillovu jedovku zkrotil Fryšták

Baník - Bohemians: Pazdera se soustředil na střelu, trefil jen obránce

Baník - Bohemians: Závar Laštůvkou uhasil Stronati

Baník - Bohemians: Holzer z hranice vápna Fryštáka nenachytal

Baník - Bohemians: Nápadití fanoušci Baníku předvedli skvělé choreo

Baník - Bohemians: Hrubý ze druhé vlny jen těsně minul cíl!

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905