SESTŘIH: Teplice - Zlín 2:1. Třetí výhru v řadě domácím vystřelil Hora

0
Kdo je favoritem finále hokejové extraligy a jaké faktory mohou rozhodnout?
Zdrcený Trpišovský, Hranáč je teď NEJ stoper ligy. Co Svědík a plzeňská stopa?

Fotbalisté Teplic v 19. kole FORTUNA:LIGY zdolali na domácí půde Zlín 2:1 a připsali si třetí vítězství v řadě. Po zásahu na Spartě se znovu prosadil Pavel Moulis. Za hosty vyrovnával Pavel Vyhnal. Tři body nakonec zůstaly Na Stínadlech zásluhou Jakuba Hory, který se prosadil popáté v sezoně.

Domácí začali velkým náporem a svírali Zlín na jeho polovině. Jindráček nejprve zamířil nad branku a poté jeho střelu vytáhl gólman Dostál. Ve dvou slibných příležitostech neuspěl ani Hora a po Trubačově střele zase překonaného Dostála na brankové čáře zastoupil obránce Gajič.

Tepličtí se dočkali vedoucího gólu ve 30. minutě. Vondrášek poslal dlouhý centr na kraj pokutového území, Moulis se zbavil bránícího Poznara a z úhlu napálil míč pod břevno. Sedmadvacetiletý záložník navázal na minulý vítězný zásah na Spartě.

SESTŘIH: Teplice - Zlín 2:1. Moulis a Hora udrželi tři body na Stínadlech

Pozorný Dostál pak zlikvidoval i pokus Vondráčka, ale Zlín v 39. minutě z ojedinělé akce a první střely na branku vyrovnal. Bartošák nacentroval do šestnáctky a Vyhnal hlavou překonal Grigara. Teplice v lize inkasovaly poprvé po 292 minutách, hosté zase přerušili sérii bez gólu, která se zastavila na 263 minutách.

Severočeši začali také druhý poločas lépe. Kučera ještě z dobré pozice přestřelil, ale v 65. minutě už se domácí prosadili. Krob našel na zadní tyči nepokrytého Horu a ten se i v pádu trefil pod břevno. Na druhé straně Jiráčkovu tvrdou ránu vyrazil Grigar a Poznar z dorážky hlavičkoval nepřesně.

Hosté v závěru sahali po vyrovnání, ale Beauguel nejprve z přímého kopu minul branku, poté jeho střelu z hranice šestnáctky zneškodnil Grigar a do třetice francouzský útočník hlavičkoval mimo tyče.

Zlínští tak venku v nejvyšší soutěži popáté za sebou nevyhráli a na plný bodový zisk v Teplicích čekají od dubna 2003.

Domácí: 30. Moulis, 65. Hora

Hosté: 39. Vyhnal

Domácí: Grigar – Vondrášek, Jeřábek, Král, Krob – Hora (90. Čmovš), Ljevaković (C), Kučera, Moulis (82. Hošek) – Trubač (70. Hyčka) – Jindráček.

Hosté: S. Dostál – Bačo (39. Hronek), P. Buchta, Gajič – Jiráček (C), Hnaníček (86. Jakubov), Podio, Bartošák – Beauguel, Poznar (80. Železník), Vyhnal.

Teplice - Zlín: Vondrášek protáhl Dostála nepříjemnou střelou nártem

Teplice - Zlín: Moulis nechytatelně vypálil pod břevno a Dostál neměl šanci, 1:0

Teplice - Zlín: Z brankové čáry vykopnul téměř jistý gól Gajič

Teplice - Zlín: Moulisovu zblokovanou střelu nedorazil do branky ani Hora

Teplice - Zlín: Hora střílel ze druhé vlny těsně vedle tyče

Teplice - Zlín: Podio vypálil po spolupráci s Beauguelem, zblokovaná střela mířila mimo branku

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905