SESTŘIH: Plzeň - Karviná 2:1. Výhru zařídila Procházkova paráda

0
Lokvenc: Chemie Kuchty a Birmančeviče je úžasná! Chorý není zákeřňák
CESTA ZE DNA: Jsme silnější, než si myslíme, říká zápasník Peňáz

Viktoria Plzeň zakončila podzim výhrou, v 19. kole porazila doma Karvinou 2:1. V sedmé minutě se prosadil Jan Kopic, další gól přidal z parádního přímého kopu Roman Procházka. Hostům, které Plzeň především v prvním poločase výrazně přehrávala, dal naději Adriel Ba Loua. Jeho gól byl ale jediným karvinským příspěvkem, Plzeň zvítězila 2:1 a minimálně do pondělí je na dostřel první Slavii na jediný bod.

Plzeňští začali očekávaným náporem a už v sedmé minutě otevřeli skóre. Kovařík z levé strany nacentroval do šestnáctky a Kopic zblízka překonal brankář Berkovce.

Domácí měli hodně prostoru a vytvářeli si další šance. Berkovec zastavil střelu Chorého, ještě lepší zákrok předvedl zblízka proti Čermákovi.

Ve 33. minutě už favorit zvýšil. Procházka se postavil k přímému kopu a precizní střelou přes zeď k tyči nedal karvinskému gólmanovi šanci. Slovenský záložník chvíli poté z voleje napálil břevno.

SESTŘIH: Plzeň - Karviná 2:1. Nejdřív mistrovská demolice, pak nervózní údržba

Berkovec byl nadále v permanenci a zneškodnil i Limberského ránu. Karviná mohla z ojedinělé akce těsně před pauzou snížit, ale Hruška pohotově vyškrábnul pokus Guby.

Plzeňský tým i po změně stran za sílícího sněžení kontroloval hru. Kopic si naskočil na Čermákův centr, ale hlavička se mu nepovedla a minul branku. Domácí však začali být pasivní a v 68. minutě je Karviná potrestala. Guba povedeným míčem za obranu vyslal Ba Louu a útočník z Pobřeží slonoviny sám před Hruškou nezaváhal.

Západočeši už v závěru soupeře do šancí nepustili a těsný náskok udrželi. Viktoria tak navázala na středeční triumf 2:1 nad AS Řím ve skupině Ligy mistrů a celkově vyhrála pátý soutěžní duel za sebou.

Domácí: 7. J. Kopic, 33. Procházka

Hosté: 68. Ba Loua

Domácí: A. Hruška – M. Havel, Pernica, R. Hubník (C), Limberský – Hrošovský, Procházka (65. Hořava) – J. Kopic (90+1. Ekpai), Al. Čermák, J. Kovařík – Chorý (84. Jakub Řezníček).

Hosté: Berkovec – Čolić, Krivák, Janečka (C), Jan Moravec – Budínský, Smrž (65. Mertelj), Ba Loua – Galuška, Ramírez (77. Dramé), Guba (86. Lingr).

Plzeň - Karviná: Hrošovský se po dlouhé kombinační pasáži odhodlal ke střele

Plzeň - Karviná: Guba nádherně našel Ba Louu a ten snižuje na 1:2!

Plzeň - Karviná: Kopic ve stoprocentní šanci hlavičkoval v záklonu
Video patří k placenému obsahu iSportu
Odemknout video

Plzeň - Karviná: První pokus hostů, proti Gubově ráně pěkně zasáhl Hruška

Plzeň - Karviná: Kovařík krásně utáhnul ránu, skončila těsně nad břevnem!

Plzeň - Karviná: Limberského projektil pohotově vyrazil Berkovec

Plzeň - Karviná: Galušku ve vápně podezřele zastavil Limberský! Penalta se ale nepískala

Plzeň - Karviná: Havel si skvěle zaběhl za obranu, ale nezpracoval ideálně

Plzeň - Karviná: Neskutečná Procházkova rána z první se otřela o spojnici

Plzeň - Karviná: Procházka zakroutil nádhernou standardku za záda Berkovce

Plzeň - Karviná: Hezká kombinace domácích, Procházkovi ale rána nesedla

Plzeň - Karviná: Jako přes kopírák. Čermák střílel z první po Kovaříkově centru

Plzeň - Karviná: Sváteční střelec Hubník zkoušel pěkný technický obstřel!

Plzeň - Karviná: Čermák dorážel v tutovce, asistent nesprávně pískl ofsajd

Plzeň - Karviná: Kopic si skvěle naběhl na přední tyč a posílá Viktorii do vedení 1:0!

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905