Tvrdík prozradil, jak na Slavii pečují o trávník. Připustil jeho výměnu | iSport.cz
20. prosince 2018 • 13:28

Tvrdík prozradil, jak na Slavii pečují o trávník. Připustil jeho výměnu

Autor: ČTK, iSport.cz
TOP VIDEA
Teplice - Sparta: Řezníček obírá Letenské o body! V závěru srovnává z dorážky na 1:1 Teplice - Sparta: Řezníček obírá Letenské o body! V závěru srovnává z dorážky na 1:1
TOP góly 13. kola: Kalabiškova raketa nebo Schranzův růžek TOP góly 13. kola: Kalabiškova raketa nebo Schranzův růžek
VŠECHNA VIDEA ZDE

Fotbalová Slavia Praha se přes zimní přestávku pokusí zlepšit kvalitu trávníku v Edenu a zvažuje, že sáhne k jeho výměně. Hrací plocha vršovické arény Sinobo Stadium utrpěla pod náporem velkého počtu zápasů během podzimu."Ještě předloni jsme měli trávník vyhlášen jako jeden z nejlepších, ale počet zápasů se navýšil. Hrajeme všechny soutěže, k tomu jsem se v dobré vůli vzepřel tomu, aby ženy hrály jinde. Pak jsme stadion pronajali pro zápas a přípravu reprezentaci, navíc jsme tam měli zápasy čínských mládežnických reprezentací. Ukazuje se, že trávník zátěž nezvládá," řekl pro slavistickenoviny.cz předseda představenstva Jaroslav Tvrdík.

"Minulý týden jsme investovali do moderních osvitných ploch, přisvicování a zahřívání trávníku. To je jedno z našich opatření. Testujeme také variantu pořízení zakrývání trávníku, jsou názory, že typická plachta skleníkového typu v krátkodobém horizontu může vést k podpoře růstu. A legitimně se bavíme i o variantě, že trávník zkusíme vyměnit," dodal Tvrdík.

Pražané přitom měnili trávník v červenci po všesokolském sletu a před startem této sezony. "Byť je zima a logika věci říká, že trávník zakoření jen za výhodných klimatických podmínek, tak Aleš Stluka (generální ředitel Sinobo Stadium) velmi intenzivně jedná s českými a mezinárodními firmami o možnosti výměny trávníku," podotkl Tvrdík.

Jarní část sezony začne lídrovi ligy už 9. února. "Máme z těch únorových zápasů obavy, trávník není dobrý. Hledáme řešení včetně extrémního, že zainvestujeme do výměny. Cena v téhle části sezony se pohybuje okolo tří milionů korun. Jestli to bude technicky možné, uděláme to. Měli jsme zisk z koncertů a nemůže to poškozovat prvoligový tým. Potřebujeme hrát jaro na kvalitním terénu. Špatný terén smazává kvalitu našich hráčů," dodal Tvrdík.

 

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2019/2020

Program a rozpis zápasů Tabulka Změny pravidel Herní model Aktuální kolo Sestřihy zápasů VIDEO momenty Tabulka střelců Fantasy liga Kluby

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2019/2020 pokračuje v herním systému s nadstavbou: po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin a odehrají nadstavbu. Před novým ročníkem se měnila pravidla. Titul obhajuje Slavia Praha, nováčkem jsou České Budějovice.

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava
Články odjinud


Články odjinud