Sparta - České Budějovice 3:1. Pálili mladíci, odveta se nehrála

0
Kdo je favoritem finále hokejové extraligy a jaké faktory mohou rozhodnout?
Svědík: Baník, nebo Polsko? Pozor, horká je ale pořád i plzeňská stopa!

Pražská Sparta vstupuje do roku 2019 dvojzápasem s Českými Budějovicemi. V přípravných kláních proti druholigovému celku vyzkouší mimo jiné formu nových posil, rudý dres by poprvé měli obléknout David Moberg Karlsson, Martin Hašek, Matěj Hanousek i David Lischka. První zápas dopadl 3:1 pro Spartu díky brankám Václava Drchala, Nicolaeho Stancia a Vojtěcha Patráka, jedinou branku hostí zaznamenal Matěj Mršič.

Sparta do utkání nasadila tři ze čtyř dosavadních zimních posil. Od začátku prvního poločasu nastoupili stoper David Lischka se záložníkem Martinem Haškem, ve druhém dějství se na hřiště dostal také obránce Matěj Hanousek. Vedle nich letenský celek získal také švédského reprezentanta Davida Moberga Karlssona.

Domácí o vítězství rozhodli v prvním poločase, ve kterém se nejprve prosadil Drchal a pak z přímého kopu Stanciu. Ve druhé půli sice snížil Mršič, ale poslední slovo patřilo Spartě zásluhou osmnáctiletého Patráka. Sparta proti Českým Budějovicím měla nastoupit znovu ve 14 hodin, utkání ale bylo po dohodě klubů nakonec zrušeno.

SESTŘIH: Sparta - České Budějovice 3:1. Rudí nezaváhali, pálil Stanciu a mladíci

Hašek, Lischka i Hanousek poprvé v dresu Sparty: Jak si vedli podle kouče Horňáka?

Do Sparty jsem chtěl. A táta mi neradil, není mi už deset let, smál se Martin Hašek

0

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905