SESTŘIH: Slavia - Ústí n. L. 8:0. Sešívaní ve druhé půli nasázeli sedm branek!

0
V čem se Pardubice zlepšily? Pánik - bez komentáře. Marinčin by chyběl hodně
Sport Magazín a otevřená zpověď fotbalisty Martina Fenina

Fotbalisté pražské Slavie rozdrtili v prvním zápase zimní přípravy druholigové Ústí nad Labem 8:0. Lídr nejvyšší soutěže dal sedm gólů v druhém poločase, z toho pět mezi 49. a 70. minutou. Dvakrát se trefil útočník Milan Škoda, první branku v červenobílém dresu dal Petr Ševčík, jedna ze zimních posil.

Trenér Jindřich Trpišovský po návratu z kondičního soustředění ve Španělsku nasadil do každého z poločasů rozdílnou jedenáctku. První start za Slavii si připsaly zimní posily Lukáš Masopust, Ševčík a brankář Martin Kuciak. Naopak další z nováčků Alex Král chyběl ze zdravotních důvodů stejně jako Miroslav Stoch, Jan Matoušek, Simon Deli a rekonvalescenti Stanislav Tecl s Jakubem Hromadou.

Slavii poslal přízemní střelou již ve čtvrté minutě do vedení Zmrhal. Ve zbytku první půle už branka nepadla, i když dvě dobré šance si vytvořilo i Ústí.

Masopust bojoval s únavou. Trpišovský po výhře chválil přínos posil

Po změně stran se Pražané na promrzlém Strahově rozstříleli. Ve 49. minutě se po centru trefil z první Škoda, za dvě minuty doklepl odražený míč do sítě Ibrahim Traoré a v 63. minutě se radoval po samostatném úniku uzdravený nizozemský útočník Mick van Buren.

Za další dvě minuty překonal ústeckého brankáře přízemní střelou z první k tyči Peter Olayinka a v 70. minutě podruhé v zápase skóroval Škoda. V závěru si ještě severočeský tým dal vlastní gól a pak se poprvé za Slavii trefil Ševčík. Červenobílí porazili Ústí podruhé během necelého půlroku, v září ho zdolali v domácím poháru 2:0.

Další zápasy už čekají Slavii na herním soustředění v Portugalsku.

Domácí: 4. Zmrhal, 49. Škoda, 51. Traoré, 63. van Buren, 65. Olayinka, 70. Škoda, 83. Dvořák (vl.), 89. Ševčík

Hosté:

Domácí:
1. poločas: Kovář – Frydrych, Kúdela, Ngadeu, Zelený – Souček, Hušbauer – Zmrhal, Baluta, Masopust (C) – Mešanović

2. poločas: Kuciak – Coufal, Jugas, Vlček, Bořil – Traoré, Ševčík (C), Sýkora, van Buren, Olayinka – Škoda

Hosté: Lindr – Bílek, Valenta, Pimpara, Procházka, Matějka, Krátký, Richter, Kingue, Šimeček, Peterka

Musil – Hurych, Cichra

Strahov

SESTŘIH: Slavia - Ústí n. L. 8:0. Lídr ligy nastřílel sedm gólů za druhý poločas

0

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905