Brno smetlo Slovan a obhájilo triumf v Tipsport lize, Boleslav je třetí

0
Koubkův majstrštyk: Osm nul a LM pro Česko. Další krok: smlouva a boj o titul?
PRVNÍ DOJEM: Jágr v kondici, Kladno jede. Smoleňák vzýval pána z Vysočiny

Vítězství v Tipsport lize obhájili fotbalisté Brna, kteří ve finále závěrečného turnaje na Maltě přehráli Slovan Bratislava 3:0. Třetí místo obsadila Mladá Boleslav po výhře 3:1 nad Táborskem.

Druholigové Brno bylo jako obhájce titulu nasazené rovnou do závěrečného turnaje. V semifinále porazilo Táborsko 2:0 a ve finále si snadno poradilo se slovenským soupeřem. Slovanu nastřílelo během 11 minut první půle tři branky a hlídalo si triumf.

Dva góly Mladé Boleslavi obstaral Tomáš Přikryl. Poprvé se prosadil už v 6. minutě střelou mezi nohy brankáře. Druholigový soupeř sice srovnal zásluhou Kopřivy, ale vzápětí utekl Přikryl a opět poslal favorita do vedení. To pak ještě potvrdil Dominik Hašek.

Výsledky Final Four zimní fotbalové Tipsport ligy na Maltě:
Finále: Brno - Slovan Bratislava 3:0 (3:0)
Branky: 33. Šumbera, 42. Bariš, 44. Pavlík.

o 3. místo: Mladá Boleslav - Táborsko 3:1 (2:1)
Branky: 6. a 41. Přikryl, 51. D. Hašek - 32. Kopřiva.

Sestava M. Boleslav: Stejskal - Novák (81. Tvaroh), Hájek, Šušnjar (46. Tatajev), D. Hašek - Matějovský, Takács (46. Hubínek) - Fulnek (70. Provazník), Přikryl (67. Pech), Ewerton (46. Klíma) - Komličenko (46. Ladra). Trenér: Weber.

0

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905