SESTŘIH: Příbram - Zlín 3:2. Středočeši zlomili trápení proti Ševcům

0
Zimák k play off NHL. Lener i analytik tipují postup Bostonu. V čem se Nečas blíží Pastovi?
Mám rád, když Ostrava žije Baníkem, říká Buchta. Je rychlejší než Tanko?

Příbramští fotbalisté v zajímavém utkání 21. kola první ligy vyhráli 3:2 nad Zlínem. U všech tří gólů domácích byl autor třetí branky Ruslan Mingazov, o další domácí trefy se zasloužili nejstarší hráči na hřišti Jan Rezek s Tomášem Jablonským. Středočeši porazili Zlín po více než deseti letech a vzdálili se svým pronásledovatelům z chvostu tabulky, hosté prohráli popáté za sebou.

V nádherném počasí to byl pro oba týmy souboj o první jarní body, ale důsledněji za nimi šli domácí. Jejich ofenzivnější a důraznější pojetí však soustředěnému Zlínu dlouho příliš problémů nedělalo, Středočechům chyběla myšlenka na posledních třiceti metrech. Až v závěru první půlhodiny se dostal ke střele Květ, ale vyprášil jen rukavice Dostála. Stejně skončil souboj stejných hráčů při další akci.

Hosté vesměs úspěšně eliminovali domácí kombinace a jak to bylo možné, vydali se na zteč především po své levé straně. Tam se zrodil ve 28. minutě i jejich vedoucí gól, který naservíroval Bartošák přízemním centrem k pohotovému Poznarovi. Příbram reagovala větším úsilím, ale když se Mingazov po kolmém pasu už řítil na Dostála, selhal v koncovce.

Vyrovnání přišlo až těsně před pauzou, kdy sudí nařídil penaltu po faulu Podia na Mingazova. Zkušený Rezek přidal 46. gól své bohaté kariéry a ukončil tak 452 minut dlouhou střeleckou nemohoucnost proti dnešnímu soupeři.

SESTŘIH: Příbram - Zlín 3:2. Tři góly zajistili domácím i tři body

Domácím branka do šatny zjevně pomohla v sebevědomí, hned po pauze přitlačili soupeře před branku a rychle se dostali do vedení. U gólu byl opět Mingazov, který centrem našel před šestnáctkou Jablonského a další domácí třicátník přidal přesnou přízemní ranou k tyči druhý gól.

Mingazov byl i u třetí branky, kterou sám vstřelil v 61. minutě po ideální uličce od Květa.

Hosté sice rychle kontrovali snížením, o které se postaral efektním zakončením mezi nohama brankáře Kočího střídající Vyhnal, ale k vyrovnání se již nedostali. Pátou prohrou v řadě navíc připomněli, že druhá polovina soutěže jim v posledních letech opakovaně nesvědčí.

Domácí: 44. Jan Rezek, 49. T. Jablonský, 61. Mingazov

Hosté: 27. Poznar, 63. Vyhnal

Domácí: Kočí – Nový, Kodr, Tregler, T. Jablonský – Mingazov (90+2. Nitrianský), Květ, Soldát, Jan Rezek (90. Kilián), Antwi – Fantiš (C) (86. Keita).

Hosté: S. Dostál – Bačo, P. Buchta, Gajič (75. Čanturišvili), Matejov – Jiráček (C), Podio (46. Hnaníček), Li. Holík, Bartošák, Hronek (59. Vyhnal) – Poznar.

Domácí: Nitrianský, Kilián, Průcha, Klán, Skácel, Keita, Švenger

Hosté: Vyhnal, Džafić, Hnaníček, Slaměna, Železník, Rakovan, Čanturišvili

Domácí: Fantiš, Soldát

Hosté: Podio

Ondřej Berka. Asistenti: Dušan Pospíšil, Vít Melichar. Čtvrtý rozhodčí: Jiří Houdek

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905