SESTŘIH: Slovácko - Karviná 2:0. Duel rozhodl dvěma penaltami Daníček

0
Lokvenc: Chemie Kuchty a Birmančeviče je úžasná! Chorý není zákeřňák
Tomášek o fiasku s Färjestadem: Byli jsme jako Boston. Jak zvládá tlak?

Dvě branky z pokutových kopů rozhodly utkání 21. kola první fotbalové ligy mezi Slováckem a Karvinou. Obě penalty proměnil kapitán Vlastimil Daníček a rozhodl o vítězství 2:0, po kterém domácí poskočili do horní poloviny tabulky. Slezané zůstávají předposlední.

Karviná, která přijela na zápas bez nemocného nejlepšího střelce týmu Wágnera a se sedmi cizinci v základní jedenáctce, musela čelit od začátku nátlakové hře domácího týmu, jenž se pustil do nemilosrdné ofenzívy a dostával se i do šancí. První velkou zlikvidoval Zajícovi reflexivním vykopnutím brankář Berkovec.

Hostující gólman byl ústřední postavou prvního poločasu, protože právě on několikrát zamezil Slovácku ve skórování. Napřed v desáté minutě Kalabiškovi, o pět minut později Divišovi.

Karviná se ke krátkému ofenzivnímu vzepětí dostala po necelé půlhodině hry. Kapitán Budínský zakroutil trestný kop krásně pod břevno, ale mladého brankáře Trmala nenachytal, stejně jako celou obranu po dvou nebezpečných rohových kopech.

SESTŘIH: Slovácko - Karviná 2:0. Hosty dvěma penaltami popravil kapitán Daníček

Obrovskou šanci k prvnímu gólu měl domácí Hofmann, ale po centru nedokázal míč z metru usměrnit do sítě. Slovácko se ale i tak dočkalo zaslouženého vedení. Jeho tlak vyústil ve stažení Diviše v pokutovém území a Daníček pokutový kop bezpečně proměnil. Od dalšího gólu zachránil Karvinou opět výtečný Berkovec, který mimo své tyče vyrazil střelu Kalabišky.

Po přestávce se obraz hry příliš nezměnil a také druhá branka Slovácka padla z pokutového kopu. Hostující Smrž zbytečně složil Diviše v pokutovém území, míč si vzal opět kapitán Daníček a i podruhé chladnokrevně poslal míč za Berkovcova záda. Dva góly v jednom utkání zaznamenal v lize vůbec poprvé.

Ani tento moment nevyburcoval Karvinou k vyšší ofenzivní produktivitě, domácí jí toho ani příliš nedovolili a Daníček měl díky tomu na dosah i hattrick. Jenže z hranice vápna trefil pouze tyč. Slovácko nakone bez problémů vyhrálo i druhý jarní zápas a v lize navíc potřetí za sebou udrželo čisté konto.

Domácí: 35. V. Daníček, 54. V. Daníček

Hosté:

Domácí: Trmal – Juroška, Mich. Kadlec, S. Hofmann, Divíšek – V. Daníček (C), Janošek (76. Hellebrand) – Jaroslav Diviš, Havlík (87. Franič), Kalabiška – Zajíc (69. Reinberk).

Hosté: Berkovec – Krivák, Rundić, Djordjevič – Jan Moravec, Bukata, Smrž (58. Faško), Budínský (C), Záhumenský – Guba (46. Dramé), Ba Loua (72. Lingr).

Slovácko - Karviná: Daníček se nemýlil ani podruhé a zase penaltu proměnil, 2:0
Slovácko - Karviná: Smrž fauloval ve vápně, druhá penalta pro domácí!
Video patří k placenému obsahu iSportu
Odemknout video
Slovácko - Karviná: Berkovec znovu v zápřahu. Teď vychytal Zajíce
Slovácko - Karviná: Berkovec skvěle vytáhl hlavičku Daníčka po rohu
Slovácko - Karviná: Daníček se z penalty nemýlil, 1:0
Slovácko - Karviná: Tohle jde nedat? Hofmann z půl metru překopl bránu!
Slovácko - Karviná: Budínský z trestňáku mířil pod břevno!
Slovácko - Karviná: Fenomenální Berkovec zastavil bombu Diviše!
Slovácko - Karviná: Ránu Kalabišky vytáhl Berkovec!
Slovácko - Karviná: Domácí v náporu! Nejdřív jedovka Zajíce, pak dva závary
0

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905