SESTŘIH: Plzeň – Slavia 2:0. Triumf Viktorie zařídili Chorý a Beauguel

Autor: iSport.cz
0
Koubkův majstrštyk: Osm nul a LM pro Česko. Další krok: smlouva a boj o titul?
Rock vs. Cataloni. Liverpool proti Londýnu v Oktagonu

Šlágr pro Viktorii! Fotbalisté Plzně v utkání 21. ligového kola porazili Slavii 2:0 a zdramatizovali boj o titul. Obhájci trofeje se vedoucím Pražanům přiblížili z druhého místa v tabulce na rozdíl tří bodů. Za aktivnější domácí se prosadili oba útočníci. Ve 45. minutě otevřel skóre Tomáš Chorý a osm minut před koncem přidal pojistku střídající Jean-David Beauguel.

Plzeň tak oplatila Slavii podzimní debakl 0:4 z Edenu a připravila jí v nejvyšší soutěži první prohru po 10 zápasech. Ve vzájemných ligových utkáních už podesáté za sebou zvítězil domácí celek.

Slavia udělala po čtvrteční remíze 0:0 s Genkem v Evropské lize jednu změnu v sestavě, v útoku Olayinka nahradil Škodu. Také Plzeň po výhře 2:1 nad Dinamem Záhřeb nasadila jiného hrotové hráče, když místo Beauguela nastoupil Chorý. Na pozici středního ofenzivního záložníka pak dostal před Čermákem přednost Hořava.

Viktoria byla celou první půli aktivnější a v úvodu hrozil po centrech hrozil stoper Hubník, jenž nastoupil k 250. utkání v lize. V šesté minutě po přímém kopu hlavičkoval těsně vedle, poté v tísni pálil vedle. V 21. minutě protáhl hostujícího brankáře Koláře Chorý a ve 34. minutě po Kayambově úniku mířil z voleje mimo Hořava.

Těsně před pauzou už domácí udeřili. Na centr od Hrošovského si naběhl Limberský, hrající 350. duel v nejvyšší soutěži, poslal míč před branku, kde jej doklepl do sítě Chorý. Asistent sice odmával ofsajd, ale hlavní sudí Franěk po poradě s videorozhodčím branku uznal. Domácí útočník dal jubilejní desátý ligový gól.

SESTŘIH: Plzeň - Slavia 2:0. Sešívaní vyhořeli, boj o titul se dramatizuje

Po přestávce místo Ševčíka nasadila Slavia čerstvého Krále a Pražané znatelně přidali. Olayinka však pálil vedle a Součkův gól z dorážky v 52. minutě neplatil kvůli ofsajdu, který potvrdilo video.

V polovině druhé půle se po rohu tlačil do zakončení střelec dvou branek proti Záhřebu Pernica, po souboji s hostujícím Králem upadl, ale sudí Franěk po poradě s videorozhodčím penaltu nezapískal.

Osm minut před koncem už Západočeši svůj náskok pojistili. Střídající Petržela vysunul kolmicí Havla, který z první nacentroval na volného Beauguela a ten hlavou nedal Kolářovi šanci. Francouzský útočník navázal na svou branku z úvodního jarního kola proti Mladé Boleslavi.

Slavia už při křečovitém náporu zdramatizovat závěr nedokázala a z pozice týmu s nejvyšším počtem vstřelených branek v soutěži teprve podruhé v ligové sezoně neskórovala.

Vrba po vyhraném šlágru: Ve vápně jsme byli důraznější. Teď jsme Slavii na dostřel

Slavia v ofenzivě mlčela, Trpišovský kritiku Olayinky odmítá: Nebylo to o hroťákovi

Domácí: 45. Chorý, 82. Beauguel

Hosté:

Domácí: A. Hruška – M. Havel, Pernica, R. Hubník (C), Limberský – Hrošovský, Procházka – Kayamba (68. M. Petržela), Hořava (89. Bakoš), J. Kovařík – Chorý (58. Beauguel).

Hosté: O. Kolář – Coufal, Kúdela, Ngadeu, Bořil – Hušbauer (C), T. Souček – Stoch, Ševčík (46. Král), Zmrhal (71. Van Buren) – Olayinka (76. Milan Škoda).

Plzeň - Slavia: Ngadeu se sklouzl u zadní tyče, ale míč netrefil ideálně

Plzeň - Slavia: Další úder do sešívané obrany! Nehlídaný Beauguel zvyšuje na 2:0

Plzeň - Slavia: Ngadeu hlavičkoval vedle pravé tyče

Plzeň - Slavia: Penalta po Pernicově tutovce? Podle sudího ani VAR Králův zákrok nebyl nedovolený

Plzeň - Slavia: Olayinkovi střela po Bořilově autu nesedla

Plzeň - Slavia: Míč se odrazil k Limberskému, ten pálil mimo bránu

Plzeň - Slavia: Souček dotlačil míč do sítě! Ale asistent zase odmával ofsajd. Tentokrát správně
Video patří k placenému obsahu iSportu
Odemknout video

Plzeň - Slavia: Král našel Olayinku, jeho střela z první skončila vedle

Plzeň - Slavia: Euforie, praporek asistenta, ale zase euforie! Plzeň krásným gólem vede 1:0

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905