Jablonec - Opava 2:2. Důležitý bod pro hosty i přes vlastní gól

Autor: iSport.cz
0
Zimák k play off NHL. Lener i analytik tipují postup Bostonu. V čem se Nečas blíží Pastovi?
Mám rád, když Ostrava žije Baníkem, říká Buchta. Je rychlejší než Tanko?

Fotbalisté Jablonce ve 21. kole první ligy doma s Opavou dvakrát neudrželi vedení a po remíze 2:2 zůstali na čtvrtém místě neúplné tabulky. Svěřenci Petra Rady slezského nováčka v nejvyšší soutěži neporazili čtyřikrát za sebou. Na vedoucí branku Bogdana Vatajela odpověděl v prvním poločase Jakub Janetzký. Po změně stran vrátil Jablonci vedení vlastním gólem opavský kapitán Jan Žídek, ale v 86. minutě vyrovnal Tomáš Smola.

Severočeši otevřeli skóre hned z první větší šance zápasu v 16. minutě. Chybující Řezníček před pokutovým územím nahrál Vatajelovi a ten propálil brankáře Šroma. Rumunský záložník, který v Jablonci hostuje ze Sparty, dal premiérový gól v české lize.

Hosté už za devět minut po rychlé akci rozebrali obranu soupeře a vyrovnali. Smola před brankou vrátil míč na Janetzkého a ten se trefil přesně k tyči. Gól byl pro jednadvacetiletého středopolaře speciální, protože v Opavě hostuje právě z Jablonce. Ve vyrovnaném prvním poločase ještě zahrozil domácí Kubista, jehož tvrdou ránu vyrazil brankář Šrom.

SESTŘIH: Jablonec - Opava 2:2. Severočeši v závěru nečekaně přišli o výhru

Jablonečtí fotbalisté začali i druhý poločas lépe. Chramostův oblouček ještě Šrom vyškrábnul na rohový kop, ale po něm už se v 55. minutě opět změnilo skóre. Trávník nacentroval do šestnáctky a Žídek hlavou nešťastně překonal vlastního gólmana.

Domácí měli i nadále převahu. Šrom vyrazil pokus střídajícího Ikauniekse, který poté ze slibné pozice minul branku. Neproměněné šance musely jablonecký tým mrzet v 86. minutě, kdy Smola vyrovnal hlavičkou ze Zavadilova rohu.

Domácí: 16. Vatajelu, 55. Žídek (vl.)

Hosté: 25. Janetzký, 86. Smola

Domácí: V. Hrubý – Holeš, Hovorka, Břečka, Sobol – Jovović (73. R. Acosta), Trávník, V. Kubista (C), Vatajelu – Doležal, Chramosta (63. D. Ikaunieks).

Hosté: Šrom – Hrabina, Simerský, Svozil, Žídek (C) – Zavadil, Jan Řezníček (61. Manzia) – Jurečka (61. Juřena), Janetzký, Zapalač (76. Stáňa) – Smola.

Jablonec - Opava: Doležal sklepl pro Kubistu, ten pálil těsně vedle

Jablonec - Opava: Hosté div že nešli do vedení! Hovorka na poslední chvíli odvracel míč

Jablonec - Opava: Smola šokuje domácí tribuny, 2:2! Svou trefu oslavil vtipně na sněhu

Jablonec - Opava: Kubista svou bombou pořádně protáhl Šroma

Jablonec - Opava: Nádhernou kombinaci po Smolově efektní patičce zakončil Janetzký, 1:1!

Jablonec - Opava: Holešovi po Doležalově sklepnutí střela z dobré pozice příliš nesedla

Jablonec - Opava: Chramosta z první po těžkém centru pálil vysoko nad bránu

Jablonec - Opava: Vatajelu natáhl ke střele zpoza vápna a posílá domácí do vedení!

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905