SESTŘIH: Liberec - Dukla 2:0. Slovan doma opět vítězně, trefil se i Kozák

0
Je nedotknutelnost Třince pryč? Dynamo a Spartu táhnou schovaní lídři. Překvapí Litvínov?
Spor o Kováče: kouč budoucnosti a opravdová trefa, nebo jen bublina?

Fotbalisté Slovanu Liberec navázali ve 22. kole FORTUNA:LIGY na první jarní utkání a přidali druhou domácí výhru v novém roce. Nad pražskou Duklou vyhráli 2:0. O první branku se postaral Matěj Hybš, druhou vstřelila zimní posila Libor Kozák. Zatímco Slovan dál bojuje o účast ve skupině o titul, situace Pražanů ve skupině o záchranu se komplikuje.

V Liberci se trávník po zimní pauze ještě nedal příliš dohromady, a tak bylo zřejmé, že úspěšnější bude tým, který co nejvíce zjednoduší svoji hru. Lépe na to byli připraveni domácí, Dukla možná i právě kvůli nerovné hrací ploše vůbec nepřipomínala jedenáctku, která před čtyřmi dny až gólem v závěru podlehla Spartě 2:3.

Střelecké pokusy a nebezpečné rohy přibývaly pouze na domácí straně. Už ve čtvrté minutě měl první možnost Kozák, ale jeho dorážku v souboji dokázal brankář Rada pravou rukou vyrazit. Kozák byl znovu v šanci o čtvrthodinu později, ale k přízemní přihrávce z levé strany se nedokázal včas dostat. Do přestávky stačil Slovan vyslat osm více či méně přesných střel, hra hostujícího týmu nevedla mimo jedné slabé hlavičky k žádnému ohrožení.

"Hlavně v prvním poločase jsem měl z naší hry špatný pocit. Nesprávný pohyb, nevyrovnali jsme se soupeři v agresivitě, chyběly nám kvalitní náběhy i předfinální fáze," řekl trenér Dukly Roman Skuhravý.

SESTŘIH: Liberec - Dukla 2:0. Kozák gólem a asistencí zařídil výhru Slovanu

Už před pauzou bylo jasné, že rozhodovat mohou standardní situace a tak také po hodině hry přišlo po dvou rychlých střídáních vedení Slovanu. Přímý kop od pravé postranní čáry poslal do šestnáctky Pešek, míč po odrazu vrátil před branku zpět hlavou Kozák a Hybš stejně jako při výhře 4:0 nad Příbramí v úvodním jarním domácím utkání otevřel skóre.

"Rozhodovalo se paradoxně ve chvíli, kdy jsme začínali přebírat otěže zápasu. Standardce předcházela taktická chyba u rohového praporku, ale i tak jsme to měli zvládnout lépe. Prohráli jsme zaslouženě," podotkl Skuhravý.

Oba trenéři rychle vystřídali a především hosté se záměrem ještě něco změnit na konečném výsledku. Domácí sice měli i nadále optickou převahu, ale dlouho jim chyběl dostatek klidu kolem šestnáctky.

Až v 88. minutě se po přihrávce dostal do úniku Kozák a krásným obloučkem uzavřel skóre na 2:0. Ve třetím utkání po příchodu do české ligy vstřelil svůj druhý gól.

"Dukla se v poslední době hodně zlepšila, navíc přijela s taktikou kouskovat hru, neinkasovat," uvedl kouč Liberce Zsolt Hornyák. "Jenže náš tým prokázal charakter, vyšlo nám i střídání Malinského a především Kozák ukázal, proč jsme o něj tolik stáli. Nejenže sám znovu gól dal, ale podržel míč a do šancí své spoluhráče i posílal. Naše výhra byla ve všech směrech zasloužená," dodal slovenský trenér.

Domácí: 60. Hybš, 88. Kozák

Hosté:

Domácí: Nguyen – Koscelník, Kačaraba, Mikula, Hybš – Potočný (58. Malinský), Breite (C), Oscar, Pešek (68. Mara) – Nešický (55. Oršula) – Kozák.

Hosté: F. Rada – Kozma, Raspopovič, Ostojić – Milošević (C) (74. Lu. Holík), Kovaľ, Marek Hanousek, D. Souček (61. Douděra) – Daniel Tetour, P. González (66. Djuranović), Podaný.

Liberec - Dukla: Mara po slibném průniku pálil metr vedle brány

Liberec - Dukla: Kozák krásným lobem zvýšil na 2:0!

Liberec - Dukla: Douděra se unáhlil s tvrdou střelou z první

Liberec - Dukla: Malinský si pěkně zasekl po dobré Kozákově práci, ale střela skončila nad

Liberec - Dukla: Kovaľ ze střední vzdálenosti trefil jen Nguyenovy rukavice

Liberec - Dukla: Hybš poslal domácí z dorážky do vedení, 1:0!

Liberec - Dukla: Malinský tvrdou ranou prověřil Radu
Video patří k placenému obsahu iSportu
Odemknout video

Liberec - Dukla: Potočného komický pokus o rabonu málem skončil zraněním

Liberec - Dukla: Souček utaženou ranou napálil boční síť

Liberec - Dukla: Koscelník hlavičkoval těsně nad bránu!

Liberec - Dukla: První šance hostů, Kovaľovu hlavičku si pohlídal Nguyen

Liberec - Dukla: Potočnému spadla šance do klína, ale pálil vysoko nad bránu

Liberec - Dukla: Kozák v tutovce těsně netrefil míč!

Liberec - Dukla: Kozákova hlavička mířila na bránu, ale nebyla dostatečně razantní

Liberec - Dukla: Hanousek si málem srazil míč do sítě, Rada balon parádně vytáhl

0

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905