SESTŘIH: Sparta - Karviná 1:3. Demolici favorita řídil dvougólový Wágner

0
PRVNÍ DOJEM: Bestiální Kacetl. Není člověk, ale robot
Penalty ve šlágrech? Křapka měl proti Krejčímu namále, Chorý pádu přidal

Fotbalisté pražské Sparty vyhořeli v domácím střetnutí 29. kola FORTUNA:LIGY, ve kterém podlehli předposlední Karviné 1:3. Hosty nasměroval za senzačním vítězstvím už ve 4. minutě Tomáš Wágner. Ještě do poločasu přidal druhou trefu hostů Dávid Guba a po přestávce zvýšil vedení znovu Wágner. Letenští korigovali až v závěru, když se parádně trefil Martin Hašek.

Domácí: 89. M. Hašek

Hosté: 4. Wágner, 25. Guba, 54. Wágner

Domácí: Nita – Chipciu, Costa (C), Radaković, Matěj Hanousek – Moberg Karlsson, M. Frýdek (58. M. Hašek), Sáček, Ćivić (63. Zahustel) – Hložek, Drchal.

Hosté: Pastornický – Čolić, Rundić, Krivák, Záhumenský – Ba Loua (90+1. Jan Moravec), Smrž, Budínský, Lingr (86. Bukata), Guba (65. Letić) – Wágner (C).

Domácí: Heča, Zahustel, Plechatý, Hašek, Vácha, Cabadaj, Hájek

Hosté: Berkovec, Moravec, Letić, Faško, Galuška, Suchan, Bukata

Domácí: Sáček

Marek – Vlček, Poživil

Generali Arena, Praha-Letná

10 425 diváků

V základní sestavě Sparty chyběl potrestaný Kanga, kvůli zdravotním problémům z obvyklé sestavy vypadli i Tetteh, Štetina a Plavšič, na lavičce zůstal Zahustel.

Podle jarních výsledků to měla být pro Pražany snadná záležitost, ale už od první minuty se ukazovalo, že Letenští bez tvůrce hry nemají převahu ve středové řadě a Karviná toho umně hned od úvodu využívala. Už ve čtvrté minutě zazmatkovala domácí defenziva a zkušený Wágner toho využil hlavou k vedoucímu gólu.

SESTŘIH: Sparta - Karviná 1:3. Straka při návratu na Letnou řídil šokující výhru!

Ani inkasovaná branka nepostavila sparťany na nohy. Naopak se začali bát každé přihrávky, záložní řada nefungovala a obvyklí náhradníci nedokázali dát hře jasný směr. Statistické údaje sice byly vyrovnané, ale herně se mnohem lépe jevili hosté. Ve 25. minutě se po centru dostal ke střele Guba a předposlední tým ligy vedl na Letné o dva góly.

Krátce po přestávce byla Sparta blízko snížení. Drchalova střela z těžkého úhlu se odrazila od tyče k osamocenému Hložkovi, jenže ten tlačil míč přes val bránících hráčů nahoru a nastřelil pouze břevno.

Domácí dál předváděli špatný výkon a na jejich hlavy se snášel hromový pískot fanoušků. Vzápětí přišel i třetí inkasovaný gól: Lingr měl v 54. minutě dostatek času vystřelit z hranice šestnáctky a míč vyražený Nitou uklidil do sítě Wágner.

Sparťané se trápili a hosté měli i další šance. Až v posledních 20 minutách přišly i možnosti Pražanů, ale v těch největších Hložek s Drchalem opět selhali. Zápas končil hromovým skandováním "Ščasný ven" a také ironickým děkováním letenskému trenérovi. Výsledek pak už pouze v 89. minutě korigoval krásnou trefou z 20 metrů střídající Hašek.

Klíčové momenty utkání

Sparta - Karviná: Hašek výstavní ranou vymetl šibenici a snižuje na 1:3!

Sparta - Karviná: Absolutní zmar domácích! Jen obří minela Letiče nepřinesla čtvrtý zásah

Sparta - Karviná: Drchal sám před bránou Karviné, ale tutovku neproměnil!

Sparta - Karviná: Velká šance Radakoviče, po Karlssonově centru ale hlavičkoval vedle

Sparta - Karviná: Hložek napálil Krivákovu ruku, ani po zásahu videa ale domácí nekopou penaltu!
Video patří k placenému obsahu iSportu
Odemknout video

Sparta - Karviná: Pastornický se vytáhl s parádním zákrokem proti Zahustelově pokusu!

Sparta - Karviná: Znovu husto před Nitou! Lingrův i Letičův centr málem propadly do brány

Sparta - Karviná: Balon po Čoličově centru skákal na brankové čáře domácích!

Sparta - Karviná: Demolice, 0:3! Kolaps Chipcia a Nity, Wágner přidává třetí úder

Sparta - Karviná: Karlsson se uvolnil, ale pálí daleko mimo bránu

Sparta - Karviná: Studená Strakova sprcha pokračuje, Guba zvyšuje na 2:0!

Sparta - Karviná: Chipciu si seběhl z pravé strany a pálil vedle

Sparta - Karviná: Tak to je šok! Wágner posílá Slezany do vedení 1:0

0

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905