SESTŘIH: Příbram - Plzeň 1:1. Viktoria ztratila! O remíze rozhodl Matoušek

0
Zimák k play off NHL. Lener i analytik tipují postup Bostonu. V čem se Nečas blíží Pastovi?
Mám rád, když Ostrava žije Baníkem, říká Buchta. Je rychlejší než Tanko?

Fotbalisté Plzně ve 29. kole první ligy remizovali na hřišti nováčka Příbrami 1:1 a zopakovali výsledek z podzimního vzájemného zápasu. Obhájci titulu nedokázali plně využit prohry Slavie 0:1 ve Zlíně a na pražského lídra tabulky z druhého místa ztrácejí čtyři body. Středočeši zůstali čtrnáctí. U Litavky se jako první prosadil hostující Erik Pačinda, ještě do přestávky srovnal Jan Matoušek.

Domácí: 37. Matoušek

Hosté: 31. Pačinda

Domácí: Kočí – Nový, Chaluš, Tregler, Antwi – Mingazov (84. Keita), Soldát, Květ, Jan Rezek (C) – Polidar (72. T. Jablonský), Matoušek (82. Voltr).

Hosté: A. Hruška – Řezník, Brabec, R. Hubník (C), Limberský – Hořava, Hrošovský – Kayamba (60. J. Kovařík), Pačinda (81. Ekpai), J. Kopic – Chorý (67. Bakoš).

Domácí: Jablonský, Skácel, Keita, Kodr, Voltr, Kingue, Švenger

Hosté: Hejda, Kovařík, Bakoš, Havel, Pernica, Ekpai, Kozáčik

Hosté: Kayamba, Řezník

Ondřej Pechanec. Asistenti: Jaroslav Kubr, Michal Myška. Čtvrtý rozhodčí: Jan Váňa

Na Litavce, Příbram

Příbram jako jediná v této ligové sezoně Viktorii doma obrala o body a také na svém hřišti s favoritem držela krok. Hosté se do první šance dostali v 15. minutě. Řezník po standardní situaci vrátil míč na Chorého, který však v dobré pozici promáchnul. Na druhé straně po Matouškově průniku Květovu ránu zblokovala plzeňská obrana.

Po půlhodině hry Viktoria otevřela skóre. Brankář Kočí vyrazil Limberského střelu jen před sebe a dorážející Pačinda snadno dal svůj první gól v české lize. Videorozhodčí pak ještě potvrdil, že na začátku akce Chorý nefauloval Chaluše, jenž dlouho zůstal ležet na hřišti.

SESTŘIH: Příbram - Plzeň 1:1. Viktoria promarnila šanci dotáhnout se na Slavii

Příbramští ve 37. minutě z protiútoku vyrovnali. Mingazov v šestnáctce vybídnul Matouška a ten z úhlu překonal gólmana Hrušku. Pro mladého útočníka hostujícího ze Slavie to byl šestý gól v ligovém ročníku.

Středočeši vstoupili výborně do druhé půle a ve 47. minutě málem vstřelili druhou branku, ale Soldát razantní hlavičkou z rohu těsně minul. Zatímco Matoušek sebevědomými průniky zlobil hostující obranu, plzeňské mužstvo se po změně stran vůbec nedostávalo do hry. Viktoria první náznak šance ukázala až v 70. minutě, kdy nepřesně vypálil Kovařík.

Střídající záložník mohl trápící se Plzni v závěru přece jenom zajistit vítězství, ale tváří v tváří nepřekonal vyběhnutého Kočího. Západočeši tak zaváhali po sérii tří ligových výher.

Klíčové momenty utkání:

Příbram - Plzeň: Krásná Kovaříkova rána málem skončila v šibenici!
Video patří k placenému obsahu iSportu
Odemknout video

Příbram - Plzeň: Kayamba se dostal ke střele, balon je sražen na roh

Příbram - Plzeň: Matoušek vytáhl nádhernou fintu, na poslední chvíli zasáhl Řezník

Příbram - Plzeň: Soldát poslal torpédo hlavičkou těsně vedle brány Viktorie!

Příbram - Plzeň: Tregler zasahuje na poslední chvíli málem do vlastní brány

Příbram - Plzeň: Expresní protiútok domácích a Matoušek srovnává na 1:1!

Příbram - Plzeň: Pačinda doráží na 1:0! VAR však dlouho zkoumali, fauloval Chorý?

Příbram - Plzeň: První střela na bránu, Pačinda si udělal prostor k ráně

Příbram - Plzeň: Matoušek si povodil obranu soupeře, proti Květově ráně vystoupil Hubník

Příbram - Plzeň: Po signálu z rohového kopu pálil Květ, jeho rána byla zblokována

Příbram - Plzeň: Pačinda nevyužil velké šance po mizerné rozehrávce domácích!

0

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905