SESTŘIH: Dukla - Bohemians 1:1. Bod vystřelil hostům v závěru Hůlka

Autor: iSport.cz
0
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

Fotbalisté pražské Dukly remizovali doma v 1. kole skupiny o záchranu s Bohemians 1905 1:1 a udrželi naději na účast v baráži. Čtyři kola před koncem ztrácejí na Karvinou, která má zápas k dobru, osm bodů. Domácí vedli po gólu Daniela Tetoura. Bod zachránil "Klokanům" Lukáš Hůlka.

Domácí: 69. Daniel Tetour

Hosté: 83. Hůlka

Domácí: F. Rada – Douděra, Milošević (C) (90. Djuranović), Ostojić, Bezpalec – Lu. Holík (76. Podaný), Marek Hanousek, P. González (63. Hadaščok), Daniel Tetour – Holenda, D. Souček.

Hosté: Fryšták – Hůlka, Krch, Pokorný – M. Dostál, Jindřišek (C) (73. Vaníček), Vacek, Bartek (41. Vondra) – Reiter, Puškáč (56. Júsuf Hilál), Záviška.

Domácí: Djuranović, Hadaščok, Dancák, Šťovíček, Podaný, Kovaľ

Hosté: Valeš, Júsuf Hilál, Vaníček, Ljovin, Hašek, Vondra, Šmíd

Domácí: Ostojić, P. González, D. Souček, F. Rada

Hosté: Pokorný

Lerch – Vlček, Myška, Orel.

Na Julisce, Praha-Dejvice

Výkopu předcházela minuta ticha za zesnulého Josefa Šurala. V první větší šanci se poté ocitla Dukla, ale Holík v nadějné pozici z šestnáctky nezamířil přesně. Vzápětí mohli udeřit Bohemians - Záviška přihrál před branku na Puškáče, jehož pohotové zakončení brankář Rada zneškodnil.

V 21. minutě prověřil z úhlu záložník Dukly Tetour pozornost gólmana Fryštáka, který jeho pokus vyrazil. Neujala se ani následná Holendova střela z hranice vápna, kterou obrana "Klokanů" zblokovala. O osm minut později hlavičkoval po rohovém kopu hostující obránce Hůlka nad.

V 57. minutě naskočil do hry místo Puškáče s pěti góly nejlepší střelec Bohemians Hilál, který dal o sobě ihned vědět. Bahrajnský útočník přihrál do vápna na Dostála, jenž ale Radu nepřekonal. O pět minut později na druhé straně pokryl Holendovu střelu Fryšták.

SESTŘIH: Dukla - Bohemians 1:1. Smírnému konci v malém pražském derby předcházelo mnoho emocí

V 68. minutě se domácí dočkali gólové radosti. Pokorný skluzem zabránil Hadaščokovi v zakončení, ale míč odvrátil pouze k Tetourovi, který střelou k tyči pokořil Fryštáka.

"Klokani" vyrovnali o čtvrt hodiny později. Hůlka si naběhl na Hilálův centr a ranou bez přípravy se trefil mezi Radovy nohy. Obrat hostů mohl v 89. dokonat Záviška, Rada ho však vychytal.

Bohemians neprohráli v lize s Duklou počtvrté za sebou a pojedenácté v sezoně remizovali. Na Příbram, která je na první příčce znamenající start v baráži, mají čtyřbodový náskok. "Klokani" však sehráli o utkání navíc.

Klíčové momenty utkání:

Dukla - Bohemians: Hůlka propálil z voleje Radu mezi nohy, 1:1

Dukla - Bohemians: Jindřišek na zadní tyči číhal na dorážku

Dukla - Bohemians: Tetour se trefil po (ne)šťastném zásahu hostující obrany, 1:0

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905