SESTŘIH: Zlín - Olomouc 1:0. Úspěšná premiéra kouče Kameníka, rozhodl Hlinka

Autor: iSport.cz
0
Bořil v ofsajdu? Asi ano, ale žádný záběr není stoprocentní. Nejasná ČK pro Petráka
SESTŘIH: Boston - Toronto 2:3. Pastrňák dal první gól v play off, rozhodl ale Matthews

Fotbalisté Zlína vstoupili vítězně do nadstavbové části fotbalové ligy. Po výborném výkonu zejména v prvním poločase v prvním zápase semifinále skupiny o Evropu porazili 1:0 Olomouc. O vítěznou premiéru dosavadního asistenta trenéra Jana Kameníka, který v úterý nahradil odvolaného Romana Pivarníka, se ve 20. minutě postaral sváteční střelec Marek Hlinka. Olomouc nebodovala se Zlínem po devíti zápasech. Odveta se hraje příští neděli na Hané.

Domácí: 20. Hlinka

Hosté:

Domácí: Rakovan – Li. Holík, Hnaníček, P. Buchta, Gajić – Čanturišvili (75. Železník), Hlinka, Podio (86. Bačo), Jiráček (C) – Slaměna (61. Matejov), Poznar.

Hosté: M. Buchta – Chvátal, Beneš, Polom, Jemelka – Zahradníček, Kalvach, Plšek (88. P. Dvořák), Houska (C), Falta (69. Lalkovič) – Yunis (61. Nešpor).

Domácí: Dostál, Cedidla, Železník, Nečas, Jakubov, Bačo, Matejov

Hosté: Mandous, Sláma, Chytil, Nešpor, Dvořák, Lalkovič, Látal

Hosté: Plšek

Ginzel – Vitner, Vaňkát

Stadion Letná, Zlín

3441 diváků

Zápas na tribuně sledoval i Josef Csaplár, o němž se spekuluje jako o možném novém trenérovi Zlína. Dočasný šéf domácí lavičky Kameník poslal na hřiště dost ofenzivní sestavu, v níž byla zajímavá pozice kapitána Jiráčka na levém kraji zálohy.

Ševci si v první desetiminutovce vytvořili územní převahu, nicméně k ohrožení Buchtovy branky se přes organizovanou obranu Hanáků nedostali. Hosté využívali každou možnost k brejkovým situacím, ale ani oni se k šanci nedostali.

První změna skóre tak přišla ve 20. minutě po standardní situaci. Z pravé strany ji zahrával Podio, na měkký centr si naběhl Hlinka a dal svůj první gól ve zlínském dresu.

Olomouc odpověděla závarem po sérii centrů, ale pak se zase o slovo přihlásili evidentně oživení domácí. Holík po centru Hnaníčka trefil tyč a ve 26. minutě tentýž hráč pořádně protáhl Buchtu v brance Olomouce.

SESTŘIH: Zlín - Olomouc 1:0. Duel plný šancí rozhodl Hlinka, Ševci ukončili mizernou sérii

Ve 38. minutě byl Zlín zase blízko branky. Po ose Poznar, Slaměna střílel Jiráček a Buchta s námahou vyrážel na roh. Tečku za ofenzivním poločasem napsala Olomouc, ve 45. minutě pálil zblízka nad Polom.

Pohárová matematika dvojzápasu velela oběma mužstvům pokusit se vsítit gól. V úvodu druhé půle více tlačili domácí, ale takové příležitosti jako před přestávkou už neměli.

Otěže utkání pomalu převzala Olomouc, což byl zase důvod, aby zlínští fotbalisté přepnuli do pevného obranného módu. Ten výrazně narušil v 68. minutě Falta, ale jeho nájezd vykryl včasným vyběhnutím Rakovan.

Závěrečný nápor hostí byl často narušen brejkovými výpady Fastavu, nicméně ani jedna z těchto variant ke gólu nevedla. Zpytovat svědomí může zejména Zahradníček, který v 78. minutě zblízka nadvakrát zazdil tutovku. V závěrečných minutách měl na hlavě pojistku Gajič, ale Buchta reflexivně vyrazil.

Klíčové momenty utkání:

Zlín - Olomouc: Gajičovu hlavičku skvěle vykryl Buchta!

Zlín - Olomouc: Hezký Jiráčkův míč trefil Poznar těsně vedle brány

Zlín - Olomouc: Zahradníček v další stoprocentní příležitosti! Ale natřikrát neproměnil
Video patří k placenému obsahu iSportu
Odemknout video

Zlín - Olomouc: Falta v tutovce sám před Rakovanem! Jenže selhal, střela se mu nepovedla

Zlín - Olomouc: Krásná kombinace hostů, Houska ale přetáhl finální kolmici pro Yunise

Zlín - Olomouc: Polom reklamuje penaltu pro Sigmu! Nakopl ho Hnaníček nedovoleně?

Zlín - Olomouc: Zahradníčkův skvělý centr jen těsně nelízl Beneš hlavou do sítě

Zlín - Olomouc: Poznarova střela se táhla nad bránu

Zlín - Olomouc: Jiráček po skvělé práci Poznara v obrovské šanci, ale Buchta byl pozorný

Zlín - Olomouc: Povedenou Holíkovu střelu si Buchta nadvakrát pohlídal

Zlín - Olomouc: Ševci málem vedli o dvě branky! Tyč zastavila Holíkovu hlavičku

Zlín - Olomouc: Obří závar Sigmy! Ale Yunis ani Polom míč do brány neprotlačili

Zlín - Olomouc: Na Podiův centr si naskočil Hlinka a posílá Ševce do vedení 1:0!

Zlín - Olomouc: První náznak, před Yunisem ale zasáhl Rakovan

Zlín - Olomouc: Na Ševce se na Letné dívá i kandidát na trenérský post Csaplár

0

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905