SESTŘIH: Baník – Slavia 0:0. Pražané jsou mistři, stačila jim remíza

Autor: iSport.cz
0
PRVNÍ DOJEM: Jágr v kondici, Kladno jede. Smoleňák vzýval pána z Vysočiny
Samek o Slavii a italském trápení: Těžký půlrok. Řešil se návrat do Česka

Je rozhodnuto, česká liga má nového krále! Mistrem za sezonu 2018/19 se stala Slavia, Pražanům k oslavám stačila bezbranková remíza v Ostravě. Mužstvo kouče Jindřicha Trpišovského má kolo před koncem tříbodový náskok na druhou Plzeň, která ho už nemůže předstihnout. Při případné rovnosti bodů by ve prospěch červenobílých hrálo lepší postavení po základní části.

Slavia získala pátý ligový titul v samostatné historii a vyrovnala bilanci Plzně, kterou z pomyslného trůnu sesadila. Červenobílí navázali na mistrovské triumfy z let 1996, 2008, 2009 a 2017. Za necelé čtyři roky pod čínskými vlastníky vyhráli červenobílí nejvyšší soutěž podruhé.

Slávisté si díky titulu zahrají v závěrečném 4. předkole Ligy mistrů a mají jistotu minimálně základní skupiny Evropské ligy, což jim vynese v přepočtu přes 200 milionů korun. Pohár pro šampiona převezmou červenobílí za týden při posledním kole v derby se Spartou. Ve středu ještě slávisté odehrají s Ostravou finále domácího poháru a budou usilovat o zisk premiérového double v samostatné historii.

Do slávistické základní sestavy se překvapivě vrátil Ševčík, který kvůli zranění od odvety čtvrtfinále Evropské ligy s Chelsea měsíc nehrál ani minutu. Baník vyztužil defenzivu a nastoupil s pěti obránci.

SESTŘIH: Baník - Slavia 0:0. Domácí v závěru strašili, ale mise splněna. Sešívaní mají titul!

Pražané od úvodu získali převahu a v momentě, kdy se nad vítkovickýmstadionem spustila bouře, měli první dvě velké šance. V desáté minutě po rohu hlavičkoval Souček a domácí zachránil Laštůvka. Za dvě minuty utekl po straně Traoré, ale sám před brankou přestřelil.

Bývalý slávistický gólman Laštůvka podržel Baník i ve 26. minutě, kdy vykopl Součkův pokus. Ostravští zahrozili až v 36. minutě, kdy Fillo pronikl do vápna a na jeho přihrávku na malé vápně jen těsně nedosáhl nikdo ze spoluhráčů.

I na startu druhého dějství počítali šance hosté. V 51. minutě Laštůvka skvěle vyškrábl Hušbauerovi střelu k zadní tyči a stejného vítěze měl vzájemný souboj i o dvě minuty později. Van Burenův gól pak nemohl platit kvůli ofsajdu.

Ostrava v druhé půli chvílemi vyrovnala hru a hosté se pak už téměř nedostávali do šancí. Naopak v 86. minutě mohl rozhodnout domácí střídající Kuzmanovič, jeho ránu zpoza vápna po rohu pod břevno ale vyškrábl Kolář a udržel Pražanům titul. Bezbrankovou remízu bral i Baník, neboť se bodově dotáhl na pátý Liberec.

Takhle se slavil titul! Slavia remízou v Ostravě odšpuntovala oslavy

Domácí: Laštůvka – Pazdera, Šindelář, Procházka, Stronati, Fleišman (C) – Fillo, R. Hrubý, Jirásek, Holzer (80. J. Šašinka) – O. Šašinka (58. Kuzmanović).

Hosté: O. Kolář – Coufal, Ngadeu, Deli, Bořil – T. Souček, Traoré – Stoch (90+1. Zmrhal), Hušbauer (C), Ševčík (83. Frydrych) – Van Buren (72. Milan Škoda).

Klíčové momenty zápasu:

Baník - Slavia: Poslední vteřiny zápasu a sešívaní slaví 19. titul!

Baník - Slavia: Škodovu hlavičku zneškodnili Laštůvka a Stronati

Baník - Slavia: Sešívaným zatrnulo! Parádní ránu Kuzmanoviče skvěle vytáhl Kolář

Baník - Slavia: Součkův volej skončil vedle brány

Baník - Slavia: Van Buren doklepává míč do sítě! Ale Stoch už byl v ofsajdu
Video patří k placenému obsahu iSportu
Odemknout video

Baník - Slavia: Hušbauer zareagoval na odražený míč, Laštůvka byl pozorný

Baník - Slavia: Ruka? Hrubeš ani VAR nakonec penaltu hostům nepřisoudili

Baník - Slavia: Další vyložená příležitost hostů! Hušbauerův pokus vytáhl Laštůvka na roh

Baník - Slavia: Souček padá ve vápně, VAR přezkoumává, ale o penaltu nešlo

Baník - Slavia: Ševčík se proháčkoval ke střele, ale pálil vysoko nad

Baník - Slavia: Hušbauer lobem vyslal Van Burena, Procházka uklízí do autu

Baník - Slavia: Na Fillův nebezpečný centr nikdo nezareagoval

Baník - Slavia: Deli ostrým skluzem zastavil unikajícího Šašinku!

Baník - Slavia: Traoré v sólu na Laštůvku netrefil bránu!

Baník - Slavia: Velká příležitost. Souček hlavičkoval prudce, ale Laštůvka zasáhl skvěle

0

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905