19. května 2019 • 16:54

SESTŘIH: Sparta - Jablonec 2:0. Rozhodli sváteční střelci, hosté dohrávali v deseti

0
Lokvenc: Chemie Kuchty a Birmančeviče je úžasná! Chorý není zákeřňák
CESTA ZE DNA: Jsme silnější, než si myslíme, říká zápasník Peňáz

Skupina o titul FORTUNA:LIGY nabídla v předposledním kole i souboj dvou týmů, které už vědí, na jakém místě zakončí ročník 2018/19. Třetí Sparta na Letné hostila Jablonec a porazila ho 2:0, když se o góly postarali stoper Lukáš Štětina a bek Ondřej Zahustel. Severočeši museli již od 40. minuty, kdy byl vyloučen David Hovorka, hrát v deseti. Svěřenci Michala Horňáka si spravili chuť po středeční blamáži v Plzni (0:4).

Domácí: 12. Štetina, 57. Zahustel

Hosté:

Domácí: Heča – Zahustel (77. Chipciu), Radaković (87. Plechatý), Štetina, Matěj Hanousek – M. Hašek, M. Frýdek (C) – Moberg Karlsson, Kanga, Hložek – Tetteh (56. Ćivić).

Hosté: Hanuš – Holeš, Hovorka, V. Kubista, Sobol – Hübschman (C) (65. T. Pilík) – Kratochvíl, Trávník (87. Peřina), Považanec, Jovović (78. Pleštil) – Doležal.

7 125 diváků

Utkání, které nemohlo nic změnit na konečném ligovém pořadí obou klubů, diváků příliš nepřitáhlo a provázely ho navíc protesty proti klubovému vedení. Transparent "15 let s Křetínským = 15 let tichého smutku" vystřídal po dvaceti minutách další žádající demisi klubových šéfů s doprovodnými fotografiemi manažerů s výjimkou sportovního ředitele Tomáše Rosického.

Domácí přes nevlídnou atmosféru v hledišti začali aktivněji a v šesté minutě pálil Frýdek mimo. Ve 12. minutě už po rohu vedli. Hlavičku Štetiny zblokoval Hübschman pouze zpět ke sparťanskému stoperovi, který míč už nohou vrátil zpět do sítě.

Hosté v poklidně vedeném duelu také měli možnost několikrát projít až k brance především kvůli nedůsledné letenské obraně, ale do vyložené šance se nedostali a mezi tyče se vůbec netrefili.

SESTŘIH: Sparta - Jablonec 2:0. Trefil se i Zahustel, hosté hráli přes poločas v deseti

Větší vzrušení přinesl až závěr poločasu kdy Kanga vyslal kolmou přihrávkou do průniku Tetteha, který byl faulován deset metrů před šestnáctkou od Hovorky, přesto souboj v rychlosti ustál, ale střílel už v pádu mimo. Rozhodčí Houdek se ale k situaci vrátil a Hovorku vyloučil.

Brzy po přestávce přidala Sparta druhý uklidňující gól, u kterého byl na začátku jen minutu po příchodu na hřiště střídající Čivič. Jeho centr Hložek ještě přes brankáře Hanuše do sítě neprotlačil, a tak vrátil míč před branku a Zahustel ho v 57. minutě usměrnil do opuštěné sítě.

Dosud tichý protest poté vyměnili fanoušci v domácím kotli za házení dýmovnic a bylo po klidné atmosféře. Zápas musel být dokonce na chvíli přerušen, poté navíc otřásla stadiónem ohlušující petarda.

Závěr utkání se již pak pouze dohrával a duel bez náboje dokázala Spartou dotáhnout bez problémů do vítězného konce.

Důležité momenty zápasu:

Sparta - Jablonec: Karlsson se krásně protáhl kolem dvou hráčů, pálil nad bránu

Sparta - Jablonec: Zápas je přerušen kvůli dýmovnicím ze sparťanského kotle

Sparta - Jablonec: Zahustel se vykoupil a z dorážky zvyšuje na 2:0!

Sparta - Jablonec: Považancovu hlavičku vytáhl Heča mimo tři tyče

Sparta - Jablonec: Tetteh se probíjel přes Hovorku do sóla, ten ho i s problémy zastavil
Video patří k placenému obsahu iSportu
Odemknout video

Sparta - Jablonec: Co to bylo? Kanga hrubě nezvládl malou domů, byl z toho roh

Sparta - Jablonec: Doležal jen těsně nedosáhl na nadějný Sobolův centr!

Sparta - Jablonec: Štetina z dorážky posílá domácí do vedení 1:0!

Sparta - Jablonec: Radakovič v obrovské šanci hlavičkoval jen do Hrubého

Sparta - Jablonec: Kotel bojkotuje prvních 15 minut, ukázal i transparent

0

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905