SESTŘIH: Boleslav - Zlín 3:0. Otočka domácích, zůstávají v boji o Evropu

0
Zimák k play off NHL. Lener i analytik tipují postup Bostonu. V čem se Nečas blíží Pastovi?
Mám rád, když Ostrava žije Baníkem, říká Buchta. Je rychlejší než Tanko?

Fotbalisté Mladé Boleslav díky výhře 3:0 nad Zlínem v odvetě finále skupiny o Evropu vymazali porážku 1:3 z úvodního venkovního duelu a postoupili do kvalifikačního utkání o Evropskou ligu. V něm v sobotu 1. června vyzvou pátý celek skupiny o titul, jímž bude Liberec, nebo Ostrava.

Domácí: 52. Komličenko, 77. Přikryl, 89. Ladra

Hosté:

Domácí: Šeda – Křapka (46. Ladra), Hájek, Jugas, Fulnek – Wiesner, Hubínek, Bucha (46. Matějovský), Přikryl (C) – Mešanović (84. Takács), Komličenko.

Hosté: Rakovan – Li. Holík, Bačo, P. Buchta, Gajić – Džafić (65. Hronek), Hlinka, Podio (81. Vyhnal), Jiráček (C), Čanturišvili (70. Bartošák) – Poznar.

Domácí: Stejskal, Tatajev, Mareš, Takács, Matějovský, Mašek, Ladra

Hosté: Dostál, Bartošák, Matejov, Vyhnal, Hronek, Železník, Cedidla

Hosté: P. Buchta, Bačo

Jiří Houdek – Petr Caletka, Michal Novák

Adidas Aréna, Mladá Boleslav

3063 diváků

Skóre otevřel v 52. minutě z pokutového kopu Nikolaj Komličenko, s 28 brankami nejlepší ligový střelec. Postup vystřelil Středočechům v 77. minutě Tomáš Přikryl. Pojistku přidal v 89. minutě Tomáš Ladra.

Domácí poprvé zahrozili už ve třetí minutě. Mešanovičovu přízemní střelu z hranice vápna vyrazil gólman Rakovan na rohový kop. Ve 23. minutě přihrál Hubínek do šestnáctky na Mešanoviče, který se ani nadvakrát neprosadil. Po půl hodině hry Rakovan zneškodnil Přikrylovu hlavičku.

O čtyři minuty později zamířil Komličenko zpoza vápna vedle branky. Ve 44. minutě mohl jít sám na branku Džafič, nezpracoval si však ideálně míč a nechal se doběhnout Fulnekem. Bosenský ofenzivní hráč sice vypálil, ale nepřesně.

SESTŘIH: Mladá Boleslav - Zlín 3:0. Středočeši dál sní o Evropě. Ševci v odvetě neměli nárok

Ve druhém poločase poslal domácí trenér Weber na hřiště Matějovského místo Buchy a Ladru na úkor Křapky. V 52. minutě fauloval zlínský Buchta v šestnáctce Mešanoviče a rozhodčí Houdek nařídil penaltu. Komličenko poslal míč přesně k tyči a přestože Rakovan vystihl směr střely, nedosáhl na ni.

V 64. minutě centroval Přikryl před prázdnou branku, ale žádný z jeho spoluhráčů míč nezasáhl. Středočeši stupňovali tlak a v 77. minutě vstřelili postupovou branku. Po Matějovského druhém rohovém kopu za sebou se míč odrazil k Fulnekovi, jehož střela propadla k Přikrylovi, který se rychle zorientoval a rozhodl.

V 89. minutě stvrdil postup Ladra, jenž obehrál Rakovana a vsítil třetí branku domácích. Mladá Boleslav porazila doma Zlín stejným poměrem i v závěrečném 30. kole základní části.

Klíčové momenty utkání

Mladá Boleslav - Zlín: V závěru pečetí postup Středočechů Ladra, 3:0.

Mladá Boleslav - Zlín: Šťastný odraz vybídl ke skórování Přikryla a ten se nemýlil, 2:0

Mladá Boleslav - Zlín: Komličenko rýsoval postupový pas na Mešanoviče, hosty zachránil Bačo

Mladá Boleslav - Zlín: Penaltu s přehledem proměnil Komličenko, 1:0

Mladá Boleslav - Zlín: Buchta ve vápně fauloval Mešanoviče, penalta pro domácí!
Video patří k placenému obsahu iSportu
Odemknout video

Mladá Boleslav - Zlín: Matějovského bomba skončila nad břevnem

Mladá Boleslav - Zlín: Džafič byl v dobré pozici, přes Fulneka ale nezakončil ideálně

Mladá Boleslav - Zlín: Z dálky vyslal na domácí bránu propagační ránu Podio

Mladá Boleslav - Zlín: Komličenko mířil z dobré pozice těsně vedle

Mladá Boleslav - Zlín: Přikrylova hlavička protáhla u tyče Rakovana

Mladá Boleslav - Zlín: Rakovan vychytal při gólovce Mešanoviče, dorážku zablokoval Hlinka

Mladá Boleslav - Zlín: Domácí začali zostra, slibnou střelu Mešanoviče vytáhl Rakovan na roh

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905