SESTŘIH: Příbram – Dukla 3:2. Domácím výhra nepomohla, míří do baráže

0
Je nedotknutelnost Třince pryč? Dynamo a Spartu táhnou schovaní lídři. Překvapí Litvínov?
Spor o Kováče: kouč budoucnosti a opravdová trefa, nebo jen bublina?

Fotbalisté Příbrami v závěrečném pátém kole nadstavbové skupiny o záchranu doma porazili sestupující Duklu 3:2, ale musí do baráže o první ligu proti třetímu celku druhé nejvyšší soutěže Brnu. Středočeský nováček v tabulce skončil na čtrnáctém místě za Bohemians 1905, kterým stačila remíza 1:1 s Opavou. "Klokani" sice získali stejně bodů jako Příbram, ale na třináctou pozici je posunulo lepší postavení po základní části.

U Litavky se jako první prosadil hostující Štěpán Krunert, ještě před pauzou vyrovnal střídající Ibrahim Keita. Dukle po změně stran vrátil náskok Vojtěch Hadaščok, ale Jan Matoušek dvěma proměněnými penaltami výsledek otočil.

Příbramští, kteří při posledním domácím utkání loni v srpnu deklasovali Duklu 4:0, začali aktivněji a v páté minutě mohli otevřít skóre, ale Polidara zblízka vychytal brankář Hruška.

Hosté naopak první velkou šanci proměnili. Podaný ve 14. minutě z přímého kopu nacentroval do pokutového území a Krunert hlavou zaznamenal premiérový ligový gól v kariéře.

SESTŘIH: Příbram - Dukla 3:2. Domácí vyhráli i díky dvěma penaltám, stejně jdou do baráže

Domácí se rychle oklepali a vytvořili si převahu. Fantišovu patičku ještě vytáhnul Hruška, gólman Dukly však ve 35. minutě neudržel míč po rohu a dorážející Keita jeho chybu potrestal. Francouzský útočník byl přitom na hřišti jen několik vteřin po vystřídání zraněného Polidara. Těsně před pauzou ještě ránu hostujícího Gonzáleze vyrazil brankář Kočí.

Druhý poločas nezačal v žádném velkém tempu a Dukla si v 57. minutě opět vzala vedení. González se prokličkoval mezi domácí obranou, posunul míč na Hadaščkoka, jenž přehodil Kočího.

Středočeši bleskově odpověděli. Krunert v šestnáctce podkopnul Matouška a ten v 60. minutě z penalty vyrovnal. O chvíli později po kontaktu brankáře Hrušky s Fantišem rozhodčí Zelinka pro Příbram nařídil druhý pokutový kop, který v 65. minutě proměnil znovu Matoušek.

Zkušený záložník Rudolf Skácel

Domácí v závěru působili nervózně a hazardovali s vedením. Gonzálezův lob velké dálky vytáhnul Kočí. Příbramský brankář si pak poradil i s Krunertovou ranou a výborný zákrok předvedl proti náhradníkovi Djuranovičovi, jehož hlavičku vytáhnul na břevno. Dukla se tak s první ligou rozloučila devátou venkovní porážkou za sebou.

Příbram - Dukla: Podaného trestný kop zužitkoval Krunert, 0:1

Příbram - Dukla: Gonzáles vymyslel gól pro Hadaščoka, ten dloubl míč přes vyběhnuvšího Kočího, 1:2

Příbram - Dukla: Krunert zavinil pád Matouška, penalta!
Video patří k placenému obsahu iSportu
Odemknout video

Příbram - Dukla: Matoušek proměnil penaltu a srovnává na 2:2

Příbram - Dukla: Hruška sejmul Fantiše, další penalta pro domácí!

Příbram - Dukla: Matoušek z další penalty otáčí vývoj skóre, 3:2

Domácí: 35. Keita, 60. Matoušek, 65. Matoušek

Hosté: 14. Krunert, 57. Hadaščok

Domácí: Kočí – Nový, Kodr, Tregler, Antwi – Fantiš (C), Soldát, Květ (61. Jan Rezek), Matoušek, Voltr (88. Průcha) – Polidar (34. Keita).

Hosté: M. Hruška – Douděra (85. Djuranović), Bezpalec, Ostojić – Dancák, Krunert, Daniel Tetour (C), Podaný – Kovaľ (71. Milošević), P. González, Hadaščok (65. Palacios Palacios Vera).

Domácí: Průcha, Skácel, Rezek, Keita, Hlúpik, Chaluš, Švenger

Hosté: Hanousek, Holík, Holenda, Milošević, Djuranović, Rada, Palacios Vera

Domácí: Antwi

Hosté: Ostojić, M. Hruška

Miroslav Zelinka. Asistenti: Miloš Vitner, Zdeněk Vaňkát. Čtvrtý rozhodčí: Jan Machálek

Na Litavce, Příbram

0

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905